öğrenmek istediğiniz dini bilgiler..!

rukiii ben bişi sormak istiyorum ben çalıştığım için gündüzleri pek namaz kılamaıoyrum ama bazı akşamlar içimden namaz kılmak geliyor ve ben hemen abdest alıp 4 rekat namaz kılıyorum namazada niyet ederken şükür namazı diye niyet ediyorum bide bildiğim dualarla kılıyorum bu ne kadar geçerli olur acaba bide namazı bildiğimiz dualarla kılsak ne gibi bi hükmü olur şimdiden teşekkürler canım ::D:D

asimmm canım benim namaz dualarını ezberleyemyecek kadar gücün yoksa zamanın yoksa allahu ekber deyip bütün namaz boyunca bunlarlada kılabilirsin yeterki kıl.. tabi dua ezberlemek çok zor değil canım benim çünkü belkide farkında olmadan binlerce şarkı ezberlemişizdir bi sor kendine kaç şarkı var ezberinde? dua ezberlemek şarkıdan daha kolay sende dene :D:D hemde şarkı ezberlemenin yararı yok ama dua ezberlemenin yararı çok fazla... ayrıca bitanem namaz bize ister kılın ister kılmayın diye bildirilen bi emir değil bir farz farz demek zorunlu demek.. biz namazımızı kılmak zorundayız şimmdi rabbimde sanaher dakika verdiği oksijeni şimdi işim var hele şu asiden nefesini alayım dese olurmmu tövbe haşa.. sende çalışıyorum diyerek rabbime olan borcunu ödemessen aynı durum olmazmı? egerki çalışmaya çok ihtiyacın yoksa sırf namazın için bile olsa işten çıkmalısın ama çok ihtiyacın varsa ozaman namaz kılacak ortam bulmalısın çok değil 20 dakika asicim inanki rabbimin bize verdiği nimetlerin yanında 20 dakika nın hiç anlamı yok.. en kısa zamanda başlaman dileğiylee seni çok seviyorum bitenemmm :kiss:

Son düzenleme:
asimmm canım benim namaz dualarını ezberleyemyecek kadar gücün yoksa zamanın yoksa allahu ekber deyip bütün namaz boyunca bunlarlada kılabilirsin yeterki kıl.. tabi dua ezberlemek çok zor değil canım benim çünkü belkide farkında olmadan binlerce şarkı ezberlemişizdir bi sor kendine kaç şarkı var ezberinde? dua ezberlemek şarkıdan daha kolay sende dene :D:D hemde şarkı ezberlemenin yararı yok ama dua ezberlemenin yararı çok fazla... ayrıca bitanem namaz bize ister kılın ister kılmayın diye bildirilen bi emir değil bir farz farz demek zorunlu demek.. biz namazımızı kılmak zorundayız şimmdi rabbimde sanaher dakika verdiği oksijeni şimdi işim var hele şu asiden nefesini alayım dese olurmmu tövbe haşa.. sende çalışıyorum diyerek rabbime olan borcunu ödemessen aynı durum olmazmı? egerki çalışmaya çok ihtiyacın yoksa sırf namazın için bile olsa işten çıkmalısın ama çok ihtiyacın varsa ozaman namaz kılacak ortam bulmalısın çok değil 20 dakika asicim inanki rabbimin bize verdiği nimetlerin yanında 20 dakika nın hiç anlamı yok.. en kısa zamanda başlaman dileğiylee seni çok seviyorum bitenemmm :kiss:

Sağol bitanem bende seni çok seviyorum ama ben namaz dualarını biliyorum zaten küçükken hepsini öğrenmiştim sadece namaz kılarken sıralamalarını bilmiyorum. hani sıralamalarını bilmediğim için kafama göre kılsam bişi olurmu :D:D ne çok soru sordum demi :D:D

merhaba;

ben elif bu siteyi tesadüfen buldum ve çok hoşuma gitti

benim size bir sorum olacak. Yine bu sitede bir yazı okumuştum cünüplü bir insan gece sabah namazına kadar cünüplü kalabilrmiş sabah namazını geçirmemek kaydıyla.

benim merak ettiğim cünüplü insan gerçekten nekadar süre cünüplü kalabilir gece cünüplü uyuyabilir mi gündüz ne kadar zaman cünüp kalabilir? bunların cevabını bana sölerseniz sevinirim

normalde cünüp kalmam ben hemen banyomu yaparım günah olduğunu bilirim çünkü ama yinede sormak istedim ne kadar doğru biliyorum diye.

şimdiden teşekkürler.

Elif

Sağol bitanem bende seni çok seviyorum ama ben namaz dualarını biliyorum zaten küçükken hepsini öğrenmiştim sadece namaz kılarken sıralamalarını bilmiyorum. hani sıralamalarını bilmediğim için kafama göre kılsam bişi olurmu :D:D ne çok soru sordum demi :D:D
,

asim canım istersen sıralamalarını senin için yazabilirim çok kolay aslında hemen kavrarsın :D:D

merhaba;

ben elif bu siteyi tesadüfen buldum ve çok hoşuma gitti

benim size bir sorum olacak. Yine bu sitede bir yazı okumuştum cünüplü bir insan gece sabah namazına kadar cünüplü
kalabilrmiş sabah namazını geçirmemek kaydıyla.

benim merak ettiğim cünüplü insan gerçekten nekadar süre cünüplü kalabilir gece cünüplü uyuyabilir mi gündüz ne kadar zaman cünüp kalabilir? bunların cevabını bana sölerseniz sevinirim

normalde cünüp kalmam ben hemen banyomu yaparım günah olduğunu bilirim çünkü ama yinede sormak istedim ne kadar doğru biliyorum diye.

şimdiden teşekkürler.

Elif

meraba elifcim ilk önce sitemiz hakkında düşüncelerin için çok teşekkür ederim :D:D gerçekten sitemiz çok güzel üye olmanıda isteriz çoğu şey hakkında bilgi sahibi olabiliyosun :D:D sorunun cevabına gelince;
eğer gece eşinle aranızda bi münasebet olduysa sabah namazına kadar cünüp olsa sorun olmaz ama sabah namazından önce yıkanıp gusülünü almak zorunda.. normalde ise yani gündüz bi münasebetiniz olduysa hiç durmadan hemen gusül almalısınız çünkü dinimiz "eğer cünüplüyken bir adım atacaksanız o adımı atmayın gidip gusül alıp temizlenin sonra o adımı atın der :D:D yardımcı oladuysam ben teşekkür ederim canım allaha emanet ol ...

Geri