Ortak konutun kilidini değiştirmek tazminat sebebi mi?

• Konbuyu başlatan İsmilazimdegil
  • Başlangıç tarihi
İ

İsmilazimdegil

Forum Okuru
Ortak konutun kilidini değiştirmek tazminat sebebi mi?

Ortak konutun kilidini değiştirmek melek kadınlar kulübü boşanmadan evin kilidini değiştirmek forumda.​

Ya ben anlamıyorum bu erkekleri gerçekten. Onların istediği şekilde ol hiç sorun yok ama ne zaman hayır de hemen en kötüsü sensin. 1 aydır yaklaşık ben eşimden ayrılma kararı aldım ve 3 yaşında cocugumu aldım anneme geldim. Ama eşim olacak evimizin kilidini değiştirmiş. Bu hak mi şimdi ne hakla degistirir yaa gidip eşyalarımızı alacaktim ben daha. Ortak konutun kilidini değiştirmek tazminat sebebi olabilir mi? Bana göre yanlış çünkü.

Merhabalar
Elbette ortak kullanılan bir alan olduğu için sizden habersiz kilidi değiştirmesi tazminat davası sebebidir. Ortak konutun kilidini değiştirmek ne demek? Size burada haklı olarak hak doğuyor. Şuan resmi bir boşanma olmadığı için ortak kullanım alanı olan eve siz istediğiniz gibi girebiliyor olmalisiniz. Şuan eşiniz suçlu durumda. Yani tazminat davası açsanız kazanırsınız kesin. Ortak mülkiyet hakkı eşlerden diğerinin haberi olmadan kesinlikle yasaklanamaz ya da kilidi değiştirilemez karşı tarafın girmesini engellemek için.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "boşanma davası nasıl açılır" bu konuda bilgi alabilirsiniz. Boşanma davası acmadiysaniz bence öncelikle bu kilit durumu için başvurun derim ben.

Geri