Pakize Suda Yazmış* Bi okuyun derim ben**

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Pakize Suda Yazmış* Bi okuyun derim ben**
Aşk...

*Aşk, karşıdakini bulunmaz Hint kumaşı zannetmekle aslında hıyarın teki olduğunu anlamak arasında yaşananların toplamıdır.

* Aşk deyip de geçmeyin. Bunun "ölümsüzü" var, "yasak" olanı var, "onursuz"u, "düzeyli"si var, "büyük"ü, "gizli"si, "sırılsıklam"ı "körkütük"ü, "büyüleyici"si var. Kendinizi yoklayın, illa ki bunlardan birine uyuyordur aşkınız. Yok hiçbirine uymuyorsa "şahsiyetsiz" bir aşkınız var demektir.

* Aşık olanlara dikkat edin, derin derin düşünürler. Sanki "3. Dünya Savaşı’nı başlatalım mı?" diye sorulmuştur bunlara. Tarihi bir karar verecekler ya... Gözlerini sabit bir noktaya dikip öyle düşünür dururlar. Varsan baksan "Bu saat oldu aramadı" gibi bir şey geçiyordur o anda akıllarından.

Aldatma...

*Erkekler asla aldatmazlar, günahlarını almayın! Evet, eşlerinin dışında çeşitli kadınları yakın incelemeye alan erkekler yok değildir ama onlar "Allah’ım sen nelere kadirsin, herkesin ağzı, burnu, iki gözü var yine de kimse kimseye benzemiyor, bu ne iştir?" düşüncesiyle tamamen meraktan yaparlar bunu!

Evlilik... Aşkın ergime noktası

* İlk günler her şey yolundadır. Size göre en akıllı odur, her şeyi o bilir, en güzel o güler, en güzel o bakar, oturuşu, kalkışı, yürüyüşü, uyuyuşu güzeldir. Hani neredeyse ortalığa pislese "Ne güzel pisliği var" dersiniz.

"Dünyada böyle kusursuz biri var mı, varsa bile o da gelip beni mi buldu?" gibi bir soru aklınızın ucundan geçmez.

*İlk günlerde işe giderken dudaktan alınan öpücük yerini önce yanağa, sonra uzaktan "mucuk mucuk"lara bırakır. Finale doğru kapıyı çarpıp çıkmalar başlar.

á*Kocanız gün içinde, başka kadınlarla beraberken içine çekmekten helák olduğu göbeğini sizin yanınızda açıp kaşımaya başlar.

*Cicim aylarında sizinle baş başa kalmak için işten kaytaran, toplantıları eken kocanız, sonradan mevcut toplantıları bile yetersiz bulup yeni yeni toplantılar icat eder.

*Eşiniz her geçen gün sizi daha çok sever ve artık gaz çıkarmak için bile yanınızdan bir saniye olsun ayrılmayı göze alamaz.

*İlk günlerde el ele yapılan romantik gezmeler yerini market reyonları arasında tekerlekli araba eşliğinde gidip gelmelere bırakır.

Evlilik ne demektir?

* "Pin kodu"nuzu karınızın da bilmesi demektir.

* Kararlarınızı onaylatacağınız bir merci oluşturmanız demektir.

* Seksin de memuriyetinin olabileceğini görmeniz demektir.

* 14 Şubat’ı sevgilinizden ayrı geçirmeniz demektir.

* Talimat denen şeyin sadece amirden alınmayacağını öğrenmek demektir.

*Karınızın müfettişlik ve hafiyelik gibi işlere yatkın olduğunu öğrenmeniz demektir.

* Hayallerinizin, ideallerinizin, plan ve programlarınızın yatağınız gibi çift kişilik olması demektir.

* Teslim olmak suretiyle esir olmak demektir.

* İki ayrı dünyadan bir ucube dünya yaratmak demektir.

* Evlendiğiniz gün intihar etmeniz ve naaşınızın evlilik boyunca ortalarda sürünmesi demektir.

Evlilik

Kadınlara...

* Erkekleri değiştirmeye uğraşmayın. Sabredin zaten kendiliğinden değişecektir. Emin olun beş sene sonra onu tanıyamayacaksınız.

* Eşiniz bilgisayarın başından kalkmıyorsa işgillenin. Siz mutfakta soğan doğrarken o içeride ...oluyor olabilir.

* "Erkekler aşık olmaz" diyenlere sakın inanmayın. Olurlar. Ancak onlarda aşkın tezahür edişi biraz farklıdır. Siz mutluluktan şarkılar söylerken, onlar önlerine çıkan ilk kadınla yatarlar.

Erkeklere...

* Kadın-erkek ilişkisi üzerine asla felsefe yapmayın. Hatta hiçbir şey üzerine yapmayın. Sizin genel anlamda söylediğiniz her sözü o ilişkinize dair söylenmiş olarak kabul edecektir.

*"Erkeklerin aldatması"yla ilgili bir konuşma geçtiğinde sizin asla böyle bir şey yapmayacağınızın ipuçlarını aralara serpiştirin. Sohbet süresince o bütün duyu organlarıyla sizi takiptedir, bilmiş olun.

* Anlattığı her şeyi "Dünyanın en ilginç konusu"ymuş gibi dinleyin. Anlattığı "tırnaklarının çabuk kırılıyor olması" olsa bile.

* Saç rengi, biçimi, makyajı vs. görünüşüyle ilgili değişiklikleri hemen fark edin. Bu konuda kendinize güveniniz yoksa tedbir olarak sık sık "Sende bir değişiklik var" deyin. Elbet birkaçı isabet edecektir.

Leyla ile Mecnun

* "Aşk" denen illetin başımıza tebelleş olması Leyla ile Mecnun’un kaleme alınmasına denk düşer. Leyla’yı Mecnun’a yar etmediler.

Leyla da şimdiki Leyla’lardan değil ki, Fuzuli’ye rağmen gitsin Mecnun’a versin. Nüfus káğıdını yani... Gizlice evlenmek için.

Hál böyle olunca, Mecnun’un elinde kaldı tabii. Çiçekleriyle çikolatası. Haklı olarak hırs yaptı bunu.

"Hırs" bu... Kabarmaya görsün.

Ne yapsın Mecnun, bu hırsla "Bırakın beni, dağları delicem" diye tutturdu.

Yok be, o Ferhat’tı galiba.

Anacım, bunlar bir kişi değil ki. Vuslata erememiş çok adam var böyle.

Diyeceğim şu:

Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ve öteki ikililer, önlerine set çekilecek yerde, Çırağan Sarayı’nda havai fişekli birer düğünle başgöz edilseydiler, biz de "Beni yeterince sevmiyorsun" tutturmasıyla dünyayı karşımızdakine dar etmeyecektik.

Adem ile Havva’nın aşkından söz edildiğini duydunuz mu hiç? Ben duymadım.

Neden? Göz göze gelmeleriyle ağacın altında tek vücut olmaları bir oldu da ondan!

Cevap: Pakize Suda Yazmış* Bi okuyun derim ben**

paylaşımın için teşekkürler canım

paylaşım güzelde bu yazının neresi güzel ben anlayamadım

evliliği kadını seni beni kendisi bu kdr tiye alıp dalga geçmesi onun çevresi kendisi gördükleri ve kişiliği ile alakalı bi durum bence

bi kuyruk acısı olmalı diyorum ben "Erkekler aşık olmaz" diyenlere sakın inanmayın. Olurlar. Ancak onlarda aşkın tezahür edişi biraz farklıdır. Siz mutluluktan şarkılar söylerken, onlar önlerine çıkan ilk kadınla yatarlar.
buda hayatından bi parça sanırım ve merak ettim evli kaç erkeğin karşına çıkan bi ilk olmuş çok aşağılayıcı ve düşündükleride yazdıklarıda onun sorunu

Aman Allah korusun anlamak için tecrübe olmak gerekmiyor. Erkekler (az bi istisna hariç) hepsi aynı bence..
hiçbişey yapamasalarda gözleriyle bile aldatıyorlar. bence diyerinden bi farkı yok.
Kuyruk acısı değil.. bunlar gerçek.. çok severek başlasa bile belli bi müddet sonra sıkılıyorlarmı ne anlamadım.
Daha evlenmedim ama , evliliğin bile sevgiyi değiştirdiğini söyleyen çok..
yazıda gerçekler çok bencee...
tabi bu sadece kişisel fikrim..

Geri