Pargalı İbrahim Nasıl Öldü?

ben ibrahim paşayı çok seviyordum ama hatice sultanı aldatıktan sonra ondan nefret ettim oh olmuş

unutmayınızki mahidevranın değil o laf söylediğiniz hürremin torunları yaşamakta içimizde....

ben pargalıyı levent adı verilen deniz askerlerinin bir ayaklanmada kendisini sultan süleymandan daha kudretli zanneden pargalının cezasını vermişlerdir

arkadaşım :) az kaldı bitecek demişsin 18.05.2011de, bugün 13.03.2012 ve daha geçen gün senaristi dedi ki :) şimdi 2.sezondayız, 2 sezon daha oynayacak dedi, sen düşün artık gerisini...:D

pargali bunu haketti.Önce Hatice sultanı kandırdı.sonra ben her şeye hükmederim diye heykellerinide dikti.Tabi bunu kanuni duyunce daha öncede bir laf etmişdi herkez bana hükmedece bana tapacaklar dediğinde bunu kanuni duymuştu.birde heykel olayınmı kanuni diyunce ve görünce tuzu biberi oldu,

hırsının kurbanı oldu osmanlı hanedanından olmayan hiç kimse padişahla kendini eşit göremez. biraz daha yaşasaydı kanuniyi ortadan kaldırabilirdi.

Güzel kardeşim Kanuni'nin annesi ve diğerleri de gavurdu....

Bu çerçevede, Sultan Birinci Murad’ın annesi Rum asıllı “Horofira” iken, Müslüman olup “Nilüfer Hatun” adını almıştır…

Yıdırım Bayezid’in annesi Bulgar asıllı “Marya” iken, Müslüman olmuş, “Gülçiçek Hatun” diye anılmıştır…

İkinci Murad’ın annesi, kimi kaynaklara göre “Veronika” isimli bir Hıristiyan iken, Müslüman olup “Emine Hatun” adını almıştır…

Fatih Sultan Mehmed’in annesi Sırp kralının kızı “Mara Despina” iken, Müslüman olup “Hüma Hatun” olarak tarihe geçmiştir…

Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Polonyalı “Helga” iken Müslüman olup “Hafsa Sultan” adını almıştır…

ibrahim kendini padişahla eş görmeye başladığından, hürremi karşısına aldığından, ve hürremin pargalı aleyhine kanuniyi sürekli dolduruşlarından ve bunların toplamından dolayı boğduruldu. hiç kimseye çok önem ehemmiyet vermemek lazım. kanuni pargalıya çok değer ve önem vermiş, ona her yetkiyi kullanma hakkı vermiş tabi oda geldiği yeri unutup havaya girmiş :D küçük bi parga köyünden çıkıp padişahın has adamı olmak her babayiğidin kaldıracağı şey deil.. sonradan görmelik o zamanlarda varmış :D :D

Geri