1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Porselen dişler sararma yapar mı?

  Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  porselen diş, nasıl olur, bakımı, bakımı naıl olur, nasıl bakım yapılır, sararırmı, sararır mı, çürürmü, rengi kararmı, ömrü kaç yıl, garantisi varmı ve daha merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar.


  < Konu Resmi..>


  Soru 1: Porselen dişlerin belirli bir ömrü var mı? Benim dişlerim sanırsam 5 yıllık ve dişlerimi yapan dokdorum bana ömürlük olduğunu söyledi.

  Soru 2: Porselen dişler, sigara ve kahve gibi etkenlerden sonra sararma yada renk değişimi yapar mı?


  Soru 3: Porselen dişin tane fiyatı ortalama ne kadardır?

  Hocam porselen diş hakkında merak ettiğim bu sorulara vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ediyorum:)


  Sevgilerimle...

  M.M - RüYaM


   
 2. DİŞ.HEKİMİ

  DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2010
  Mesajlar:
  56
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  porselenlerin belirli bir ömürleri yoktur ama zamamla kırılmalar cilasında sorunlar oluşabilir, veya hiç bir sıkıntı duymadan 20 senede kullanılabilir.
  bunu mümkün kılan düzgün bir tedavi ile doğru materyal ,kaliteli malzeme kullanımı ile ortaya çıkan protezlerdir, eğerki bunlarla beraber hastanında ağız bakımı iyi ise ve de estetik açısıdan bir sıkıntı olmaması halinde oldukça uzun yıllar kullanılabilirler.

  porselen dişler normal dişler gibi canlı bir yapıya sahip olmadıklarından herhangi bir maddeyi içeriğine alamazlar. Protezin yüzeyinde oldukça çok katmanlı cilalar bulunduğundan dış yüzeyi kolay kolay leke tutmaz. Ama cilanın herhangi bir sebeten ötürü oluşan tahribatlarında cilasız yüzey kolayca leke tutabilir.
  Bitmiş bir protezde bu sıkıntıyı yaşamamanız gerekir.

  Porselen dişin fiyatı kliniğimizde 350 tl dir ama melekler mekanı üyelerine özel fiyat 200 tl olarak belirlenmiştir.

  Ben teşekkürederim.
   
 3. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bilgiler için tşkler doktor bey... :)
   
 4. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.220
  Beğenilen Mesajlar:
  154
  Ödül Puanları:
  63
  Aaaaa Diş hekimimiz de varmış ne kadar güzel :D
   
 5. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.220
  Beğenilen Mesajlar:
  154
  Ödül Puanları:
  63
  Porselen dişler sararmaz ya da renk değiştirmezler. Bununla birlikte yakın zamana dek piyasaya hakim olan Alman malı porselen tozlarının yerini Uzakdoğudan getirilen kalitesiz ürünlerin almaya başladığından porselen adı altında yapılan her protez için bu garantiyi vermek güçleşmektedir. Gerçek porselen kaplamaların üzeri öylesine kaygan ve güzel cilalıdır ki gıda artıkları, sigara renkleşmeleri ıslak pamukla bile çıkarılabilmektedir.
   
Porselen dişler sararma yapar mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yuvayı Dişi Kuş Yapar!

  Yuvayı Dişi Kuş Yapar!

  Yuvayı Dişi Kuş Yapar! Yuvayı dişi kuş yapar, kim ne derse desin bu çok doğru bir atasözüdür. Bunca kabul gördüğü için de bugülere kadar ulaşmayı başarmıştır. Sebebini biraz düşünürsek eğer, dişi kuşların daha sabırlı olduklarını görürüz. Çünkü beylerin günboyu başka insanlara yaşadığı olumsuzluklar sabırlarını aç kurtlar gibi yiyip bitirmiştir. Gün akşama kavuşunca, yorgun argın ve bir o...
 2. Parfüm alerji yapar mı ?

  Parfüm alerji yapar mı ?

  Çok hassas bir cildim var herşeye tepki veriyor, korkudan parfüm bile kullanamıyorum acaba parfüm alerji yapar mı biliyor musunuz ?
 3. Porselen Diş Dolguları

  Porselen Diş Dolguları

  Porselen diş dolguları işte fazla madde kaybı varsa diş dolgusu kaçınılmazdır.Ve genelde arka azı dişlerde uygulanır.Diş dolguları hem estetik olup,hem de çiğneme basınçlarına dirençli uzun vadede güvenilir bir tedavi şeklidir. Çiğneme işlevinin çoğunu yapan azı dişleri daha fazla basınca maruz kalırlar ve ön dişlerden daha dayanıklı bir maddeye gereksinimleri vardır.Önceden en yaygın dolgu...
 4. Simit Kilo Yapar mı?

  Simit Kilo Yapar mı?

  simit kilo aldırır mı, simit kalorili mi, simit kaç kalori Sevgili melekler, şöyle dumanı üstünde çıtır çıtır, bol susamlı bir simite kim hayır diyebilir? Leziz olduğu kadar masum olduğu da düşünülen simitin diyetlerdeki yeri acaba ne? Uzman Diyetisyen İdil İmamoğlu simitin kalorisi hakkında bilgiler vererek, pek de masum olmayan bu leziz gıdanın diyetlerde nasıl kullanılabileceğini...

Sayfayı Paylaş