Porselen dişler sararma yapar mı?

M

Misafir

Forum Okuru
Porselen dişler sararma yapar mı?
porselen diş, nasıl olur, bakımı, bakımı naıl olur, nasıl bakım yapılır, sararırmı, sararır mı, çürürmü, rengi kararmı, ömrü kaç yıl, garantisi varmı ve daha merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar.

84df099698ec90.jpg

Soru 1: Porselen dişlerin belirli bir ömrü var mı? Benim dişlerim sanırsam 5 yıllık ve dişlerimi yapan dokdorum bana ömürlük olduğunu söyledi.

Soru 2: Porselen dişler, sigara ve kahve gibi etkenlerden sonra sararma yada renk değişimi yapar mı?

Soru 3: Porselen dişin tane fiyatı ortalama ne kadardır?

Hocam porselen diş hakkında merak ettiğim bu sorulara vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ediyorum:)

Sevgilerimle...

M.M - RüYaM

porselenlerin belirli bir ömürleri yoktur ama zamamla kırılmalar cilasında sorunlar oluşabilir, veya hiç bir sıkıntı duymadan 20 senede kullanılabilir.

bunu mümkün kılan düzgün bir tedavi ile doğru materyal ,kaliteli malzeme kullanımı ile ortaya çıkan protezlerdir, eğerki bunlarla beraber hastanında ağız bakımı iyi ise ve de estetik açısıdan bir sıkıntı olmaması halinde oldukça uzun yıllar kullanılabilirler.

porselen dişler normal dişler gibi canlı bir yapıya sahip olmadıklarından herhangi bir maddeyi içeriğine alamazlar. Protezin yüzeyinde oldukça çok katmanlı cilalar bulunduğundan dış yüzeyi kolay kolay leke tutmaz. Ama cilanın herhangi bir sebeten ötürü oluşan tahribatlarında cilasız yüzey kolayca leke tutabilir.
Bitmiş bir protezde bu sıkıntıyı yaşamamanız gerekir.

Porselen dişin fiyatı kliniğimizde 350 tl dir ama melekler mekanı üyelerine özel fiyat 200 tl olarak belirlenmiştir.

Ben teşekkürederim.

Bilgiler için tşkler doktor bey... :)

porselenlerin belirli bir ömürleri yoktur ama zamamla kırılmalar cilasında sorunlar oluşabilir, veya hiç bir sıkıntı duymadan 20 senede kullanılabilir.

bunu mümkün kılan düzgün bir tedavi ile doğru materyal ,kaliteli malzeme kullanımı ile ortaya çıkan protezlerdir, eğerki bunlarla beraber hastanında ağız bakımı iyi ise ve de estetik açısıdan bir sıkıntı olmaması halinde oldukça uzun yıllar kullanılabilirler.

porselen dişler normal dişler gibi canlı bir yapıya sahip olmadıklarından herhangi bir maddeyi içeriğine alamazlar. Protezin yüzeyinde oldukça çok katmanlı cilalar bulunduğundan dış yüzeyi kolay kolay leke tutmaz. Ama cilanın herhangi bir sebeten ötürü oluşan tahribatlarında cilasız yüzey kolayca leke tutabilir.
Bitmiş bir protezde bu sıkıntıyı yaşamamanız gerekir.

Porselen dişin fiyatı kliniğimizde 350 tl dir ama melekler mekanı üyelerine özel fiyat 200 tl olarak belirlenmiştir.

Ben teşekkürederim.

Aaaaa Diş hekimimiz de varmış ne kadar güzel :D

Porselen dişler sararmaz ya da renk değiştirmezler. Bununla birlikte yakın zamana dek piyasaya hakim olan Alman malı porselen tozlarının yerini Uzakdoğudan getirilen kalitesiz ürünlerin almaya başladığından porselen adı altında yapılan her protez için bu garantiyi vermek güçleşmektedir. Gerçek porselen kaplamaların üzeri öylesine kaygan ve güzel cilalıdır ki gıda artıkları, sigara renkleşmeleri ıslak pamukla bile çıkarılabilmektedir.

Geri