Prenses Hastaligi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Prenses Hastaligi
Yemek yedikten sonra suçluluk duygusuna kapılıp, yedikleri yemekleri kusan insanların sayısı az değil. Bünye devamlı olarak yemekleri kusmaya alıştığı zaman “Bulumia ya da prenses hastalığı” olarak adlandırılan hastalık ortaya çıkar.

Besinler mideye alındıktan sonra sindirilmesine ve bağırsaklara gitmesine izin verilmeden midedeyken kusmayla dışarı atılır. Bu da mide-bağırsak sisteminin bütün dengelerini bozar. Midede sindirim olmadığı için mide hiçbir besini kabul etmemeye başlar ve bu sefer kusmalar kendiliğinden gerçekleşir. Bu durum sıvı dahil her tür gıdalar için geçerli.

Mide hiçbir şey kabul etmediği için kişi isteği dışında günden güne daha çok zayıflamaya başlar. Üstelik bunun yanı sıra başka rahatsızlıklar da ortaya çıkar. Vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için gereksinim duyduğu gıdaları alamaması, sinir sisteminden organlara kadar tüm vücudun dengesini bozar. Ve bu da çok çeşitli hastalıklara sebebiyet verir.

Bulumianın dışında “Anorexia nervosa” denilen bu tarz başka bir hastalık daha var. Bu iki hastalık arasındaki en büyük fark şu: Bulumialar yemek yedikten sonra pişmanlık duyarak yediklerini çıkarırlar. Sonra tekrar yemek yerler ve bu bir kısır döngü şeklinde devam eder. Anorexialarda ise daha ağır bir semptom vardır: Onlar hiçbir şey yemezler. Bulumialara oranla onları tedavi etmek çok daha zordur.
kaynak:mertada.com

Cevap: Prenses Hastaligi

Citosum emegine saglik.
evet maalesef hizla artiyor hasta sayisi. ben bilirim :uhu:
vucutta neler oluyor neler, neren hasar görmüyor ki, saymakla bitmez.
simdi ise kafami duvarlara vuruyorum :frusty:
ama is isten gecti iste... tekrar eklentin icin tesekkürler.

bu hastaliga prenses hastaligi denildigi bilmiyordum valla,emegine saglik citosumm

bende ilk defa duydum prenses hastalığı denildiğini Allah yardımcıları olsun...ellerine sağlık citosum

Citosum emegine saglik.
evet maalesef hizla artiyor hasta sayisi. ben bilirim :uhu:
vucutta neler oluyor neler, neren hasar görmüyor ki, saymakla bitmez.
simdi ise kafami duvarlara vuruyorum :frusty:
ama is isten gecti iste... tekrar eklentin icin tesekkürler.

canım inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun çok geçmiş olsun

bende yemek yedikten sonra suçluluk duyuyorum ama allahtan böyle bişey yapmıyorum. bilgiler için sagol....

ya varya bide prenses hastalığı diyerek iyce çekici hale getiriyorlar,emeğine sağlık çitom:)

Geri