Prezervatif kullanacağım hamile kalır mıyım ?

• Konbuyu başlatan Esilanazli
  • Başlangıç tarihi
E

Esilanazli

Forum Okuru
Prezervatif kullanacağım hamile kalır mıyım ?
Merhaba. Ben uzun zaman doğum kontrol hapı ile korundum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama şu an hapı bıraktım ve ilk kez ilişkiye gireceğim hap kullanmadan prezervatif kullanacağız fakat endişeli hissediyorum biraz. Iliski tam yumurtlama dönemine denk gelecek nişanlım prezervatif kullanırız ve içine boşalmam sıkıntı olmaz diyor ama yinede bir fikir almak istedim.

Selamlar EsilNazli, prezervatif kullanarak içinize boşalmasına müsade ediniz yüzde yüz koruyacaktır. Hamile kalamazsınız. O da dünya üzerindeki en etkili korunma yüntemidir bilginiz olsun. Yumurtlama döneminiz olsun olmasın hamile kalamazsınız. Tabiki prezervatife dikkat edelim yırtılmasın kaçak olmasın :)

Cevabınız için teşekkür ederim. Biz dediğim gibi prezervatifle ilişkiye girdik. Ama ilk başta yani on sevişme esnasında 30 40 saniye kadar sürtünme gibi bişey oldu çıplak olarak. Daha sonra hemen taktik prezervatifi bu sıkıntı olur mu sizce

Cevabınız için teşekkür ederim. Biz dediğim gibi prezervatifle ilişkiye girdik. Ama ilk başta yani on sevişme esnasında 30 40 saniye kadar sürtünme gibi bişey oldu çıplak olarak. Daha sonra hemen taktik prezervatifi bu sıkıntı olur mu sizce

Korunmasız birlikteliğin istenmeyen gebelik açısın dan risk olduğunu bildğiniz sorunuz dan belli. Dolaysıyla ilişki anın da ne yaşadığınızı siz bilirsiniz. Zevk suyu vajinaya temas ederse düşük ihtimalde olsa gebelik riski vardır. İhtimal düşükte olsa imkansız değildir. Prezervatifle ilgili sorunuza dair detaylı bilgiler için aşağıda yer alan linkimizi ziyaret ediniz.

Prezervatif nedir nasıl kullanılır ?

Merhaba daha önce yazmıştım size. Ben en son 27 şubatta adet oldum daha sonra 10-15 mart arası her gün prezarvatifle ilişkiye girdim sevgilimle. Prezervatif en baştan sona kadar takılıydı hep. Daha sonra tam 15 Mart günü ilişkinin en başında enn fazla 20 saniye kadar dışarıdan surtundu sevgilim. Normalde 27 günde adet olurdm şu an 28. Gundeyim adet ağrım var ama kanamam olmadı henüz. Bu yuzden 3 4 gündür erken gebelik testi yaptım hepsi negatif çıktı bu sabah yine yaptım yine negatif çıktı. Bunlara rağmen hamile olabilir miyim ayrıca kan testi yapsam şu an doğru sonucu verir mi?

Hamile olacağınızı düşünmüyorum fakat kan testi yüzde yüz doğru sonuç verir. Kuruntu yapıyorsunuz hamile değilsiniz yinede bhcg testi yaptırın isterseniz kafanız rahat etsin.

Adetinize net olarak kaç gün var ? Eğer 3 gün var ise yaparsanız yüzde yüz sonuç alırsınız.

Geri