Progestan Kullananlar burayaaaaaaaaa..

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, bahsettiğiniz ilaç ile tedavi olan bir çok kadın var. Kimi olumlu kimide olumsuz sonuç almıştır. Tam olarak probleminiz nedir? Neden gebe kalamıyorsunuz ? Durumunuz hakkın da biraz detay verebilirmisiniz ?
 

kardelen-

Forum Okuru
Merhaba 2 yıllık evliyim 5 ay klomen tedavisi gördüm rahim filmi çekildi sorun yok şimdide gonal f ile yumurta takibi yapılıyor 16. Gün doktorum c atlatma ignesi ve protestan 200 tablet yazdı ve ilaca başla dedi progestani hamile değil sem adet olunca birakmammi gerekiyor yoksa devam mi edeceğim
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, ilaç kullanımı ile ilgili yönlendirme yapmıyoruz. Doktorunuzla iletişime geçin gerekli bilgiyi alın.
 

1ayse1

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar bende nerdeyse 3 haftadır progestan kullanıyorum geçen ay 17 sinde reglim olmuştum ve benim 19 yada 21 gün sürüyor adet döngüm şuan 33 güne ulaştı 7 gün gecikti hamileyim yoksa bu ilaçtan mi reglim olamıyorum bilmiyorum :( 2 gün önce evde test yaptım negatif çıktı kafam çok karışık boşa umitlenmek istemio Rum. ..
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, bir çok kadında hormon bozukluğu,adet düzesziliği,yumurtlama problemi görülmektedir. Progesteron yumurtlama ve adet döngüsünün düzenlenmesinde rol alan, önemli bir kadın cinsiyet hormonudur. Progestan ilaç ise demin saydığımız, kısırlık,düşük tedavisinde , yumurtlama problemlerinde ve adet düzensizliklerinin tedavisinde kullanılır.
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, progestan kullananlarda mide bulantısı ve ağız kuruluğu gibi yakınmalar görülebilmektedir. Bunlar ilacın yan etkileridir. Bu durumda hekiminize danışmanız , durumunuzu rapor etmeniz sizin yararınıza olacaktır.
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba, progestan kullanımı sonrası hastalarda baş dönmesi uyuklama ve yorgunluk görülebilir . Bu normaldir 45 dakika sürer bu etki. İlacı aldıktan sonra dinlenmeye çalışın ilerleyen saatlerde etki geçecektir.
 
Üst