merhaba arkadaşlar bende hamile olduğumu geçen hafta öğrendim çok küçük ultrasonda görünmedi hcg 521 di 2 gün sonra kanamam oldu birkaç damla hcg 1200 dü.bana doktor acilde progestan verdi kullan dedi ben ne olduğunu bilmiyordum netten araştırdım düşük tehlikesi içinmiş doktor hiç bişi demedi güvenemedim ertesi gün özel bir doktora gittim o dedi düşük tehlikesi var diye proluton iğne verdi o gün onu yaptık ertesi gün progestana başladım onu kullanıyorum şimdi 2 gün önce hastaneye rutin testleri yaptırmak için gittim ordaki doktorda progestanı kullanma düşük olacaksa zaten olur ilacın etkisi olmaz dedi her doktor farklı bşiler söylüyor kime güneicem bilmiyorum.

Canım progestanı kullanmaya devam et bende 7+4 hamileyim ve 5 haftalık iken gelen kahverengi lekelenmem için doktorum verdi rahim duvarını kalınlaştırıp bebeğin tutunmasına yardimci olan bir ilaç, 4 gün önce kalp atışını duydum bebeğimin hamd olsun gayet iyi ama doktorum tedbir amaçlı kullanmama devam etmemi söyledi maalesef ki her doktor bir değil ve kimi doktor çok ilgisiz açıklama yapma gereksinimi dahi duymuyorlar güzel bir doktor bulman şart öncelikle, korkma sen ilacını iç canım herşey Allahtan ama.tedbir de kuldan Allah yar olsun insallah sağlık ve afiyetle evlatlarimizi kucagimiza almayi nasip etsin

Merhaba arkadaşlar,

Ben de geçen regl dönemimde klomen kullandım ve şimdi progestan'ı araştırıyorum çok hamile kalan var.Doktoruma soracağım bana doz ayarlaması yapar. Bu ilaç progeteron hormonu olduğundan bebeğin tutunmasını kolaylaştırıyor, bizler belki de denerken reglle birlikte tutunamayan folikülleri de atıyoruz bir nevi düşük yani. Tutunmayı kolaylaştırması için de doktor tabii ki bu hormonu veriyor.Bunu da "yaa niçin hamile kalamayanlara veriyorlar ki düşük tehlikesine karşı veriliyor" diyenler için yazdım yani illa hamileliğin hcg testinde görünmesine gerek yok, amaç rahime tutunmayı kolaylaştırmak sağlamlaştırmak, hormonal dengeyi sağlamak...

Ben de çok istiyorum ve benim artık son yıllarım hamile kalmak için baş dönmesi olayına takıldım bu arada. Eğer çok olursa eşim çok kızacak sinir oluyor verilen hormonların dengeyi bozmasına, ne biçim doktor bunlar diye söylenip duruyor ben sakinleştiriyorum herkes katlanıyor diye...Vajinal yoldan alan arkadaş var mı etkisi aynı mı acaba bu baş dönmesi olayı beni endişelendirdi....

Teşekkürler...

Ben de 2 5 yillik evliyim. Bu ay deneyelim dedik hamilelik. Adetim gelmedi. Hamileyim sandim. Degilmisim. Kist vs yok. Rahim yum. Hic bir sorun yok. Adet gecikmesi nedeniyle kullanmaya basladim progestan. 5 gun sabah 1 aksam 2 al dedi. Ilaci alfiktan 2 saat sonra once gozlerimi odaklayamiyorum. Sonra bas dönmesi denge kaybi. Ilk gece titreme geldi. Bir anda atak gibi geliyor. Tansiyonum dusuyor muhtemelen. Ama alet yok evde olcemiyoruz kaca dusuyor. Kizlar ben bir bardagin yarisina ayran yarisina soda koyuo bol tuz ekliyorum ve onu iciyorum. Ayaklarimi dikip yatiyorum bileklerime sakaklarima kolonya sürüyorum. 20 25 dk suruyor yavas yavas geciyor. Yan etkileri feci bir ilac. Bugun benim son. Insallah yarin adetim gelir. Psikolojik olarak gebelik moduna girdim belki de.

Bende geçenler de gittim doktor yazdı progestan ilacı ama daha kullanmadim adetten hemen sonra mi kullanılacak yoksa bi hafta sonlık lütfen kullananan hemen cevap yazsim

Merhaba ben de 5 haftalık hamileyim ve düşük tehlikem için verdi dr. Kullanıyorum ama sıkıntı hissetmedim. Sadece bugün müde bulantısı oldu. İlaclamı alakalı bilmiyorum. Umarım o anlattıklarınızı yasamam.

Geri