Rahimde yapışıklık olan hamile kalabilir mi?

B

betülsayar

Forum Okuru
Rahimde yapışıklık olan hamile kalabilir mi?

Rahim yapışıklığı melek kadınlar kulubü rahim yapışıklığı neden olur hamilemiyim forum'da.​

Arkadaşlar benim rahimde yapışıklık oluşmuş sanırım kürtaj sonucu oluşabiliyormuş bu yapışıklık. Daha öncesinde düşük yaptım onun sonucunda kürtaj oldum. Herhalde bunun sonucunda oluştu rahimde yapışıklık ama doktorum bana artık tüp bebek denemem gerektiğini söyledi. Benimle aynı durumu yaşayan oldu mu? Rahim yapışıklığı olanlar ve sonrasında nasıl hamile kaldınız?

Merhaba
Rahim içi yapışıklığı dediğiniz sebeplerden oluşabilir. Rahim içi yapışıklığı durumu histereskopik ile tedavi edilir. Ama tekrarlama durumunda kadın gebe kalamaz ya da gebe kalırsa düşükler oluşabilir. Yani rahim içi yapışıklık gebe kalmaya engeldir yeniden tekrarlama durumu olursa. Doktorunuz tüp bebek yaptırmanızı tavsiye etti ise mutlaka dediğini yapın tüp bebekte şansınız daha fazla olacaktır. Rahim filmi ya da vajinal ultrason ile teşhis edilebilir yapışıklık.

Rahim içi yapışıklık nedir? Ayrıntılı biçimde aşağıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz. ''Rahim içi yapışıklık nedir'' konumuzun içeriğine bakmanızı tavsiye ederim.

Geri