Ramazan Dekoru

Mirmiga

Mirmiga

Yeni Üye
Üye
Ramazan Dekoru
ramazan dekorları ramazan dekoru
Onbir ayın sultanı diye nam salmış olan mübarek Ramazan ayına bu sene de kavuştuk.Şükürler olsun. Kutlu olsun.
Hep anlatılır, Ramazan eskiden şöyle idi, şöyle güzel yaşanırdı, böyle güzel kutlamalar olurdu vs.vs. diye. Biz de bir türlü anlam veremeyiz buna. Madem özlemi çekiliyor, madem cazip geliyor, neden şimdi de yaşatılmıyor o güzellikler diye. Sanırız, söylenesi kadar kolay olmasa gerek. En azından tek tek ferd olarak yapılamaz belki bazı şeyler.
Ama bazı şeyler de var ki, tamamen ferden yapılabilir ve hayatımıza, gönlümüze renk katabilir gerçekten.
Biraz alışılmışın dışı ama, Ramazan da evlerimizi süsleyelim diye teklif edeceğiz size. Hani adet olmuş bayramlarda okullar süslenir ya, işte onun gibi. Hele ki çocuk sahibi iseniz, mutlaka yapın diye de, ısrar edeceğiz. Yavruların minik akıllarında Ramazan, kutlanası bir şenlik olarak yer etsin diye�
Bir Kaç Fikir
*Renkli kağıtlardan hilal ve yıldız motifleri kesip, bir ipe dizin ve evinizin girişine veya koridorunuza asın.
*Çeşitli ebatlardaki ambalaj kutularını biriktirin. Bunlarla minik cami maketleri hazırlayın. Kutuları elişi kağıtları ile kaplayın. Minare için, bitmiş olan kağıt havlunuzun rulosunu kullanabilirsiniz. Bunları kalın kartondan bir zemine yapıştırınca harika bir cami maketi elde etmiş olacaksınız.
*Yine renkli kartonlardan keseceğiniz büyük harflerle, evinizin en geniş duvarına asabileceğiniz büyüklükde bir �HOŞ GELDİN RAMAZAN� afişi hazırlayın. Rafyalar ve pırılıtılarla süsleyin afişinizi.

Kolay gelsin ve Ramazanınız kutlanası kadar güzel geçsin.

 
Üst