Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Regl aralığının kısalmasının sebepleri neler olabilir?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba, 28 yaşındayım. 13 yaşında ilk kez regl oldum. 20 yaşında hamile kalana kadar regl aralığım 26 gün regl sürem ise 5 gündü. Hiçbir zaman şaşmadı. (13 yaşında ilk birkaç ayı saymazsak tabi.) 21 yaşında sezaryen ile doğum yaptım. Regl aralığı yine 26 gündü ama süresi 7 güne çıktı. İlk 5 gün normal son iki gün akıntı şeklindeydi. 22 yaşında tekrar hamile kaldım ama 6 hafta 5 günlükken düşük yaptım ve düşük sırasında ceninin tamamını atamadığım için kürtaj oldum. 26 yaşında iken hap kullandığım halde hamile kaldım ve kürtaj oldum. Kürtaj sırasında rahim ağzında bir yara olduğu görüldü, smir testi temiz çıktı ve bir kaç aylık hap tedavisi ile geçti. 1 yıl önce en son Okmeydanı Hastanesi'nde yaptırdığım kontrolde temiz olduğu söylendi. Geçtiğimiz aya kadar regl aralığım yada regl süremde hiçbir değişim olmadı. Ancak son 6-7 aydır regl rengi hep koyu kahverengiydi. Arada kırmızıya dönüşse de ertesi gün yine kahverengi olarak devam ediyordu. Geçen ay regl aralığı 22 güne, bu aysa 19 güne düştü. Çevremde bir kaç arkadaşım sürekli adet görme halinden tedavi görüyor. Geçmiş hikayelerini bilmiyorum yada nasıl sürekli hale geldiğini. Yalnızca endişeliyim, doktora reglim bitmeden mi gitmeliyim yoksa regl bitince mi bilmiyorum. Ön fikir verebilirseniz sevinirim. Stres gibi bir olay da sözkonusu değil. Doğum yaptıktan sonra regl dönemim ağrılı geçerdi ama şu an hiç ağrım yok.
  Teşekkür ederim
  Müge Denizci
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

Regl aralığının kısalmasının sebepleri neler olabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Regl Olamıyorum Bir türlü Nedenleri neler ?

  Regl Olamıyorum Bir türlü Nedenleri neler ?

  Selam melekler sitenizi dışarıdan takip ediyorum. Benim bir sorunuz var ben bir türlü regl olamıyorum. 28 yaşındayım ve 2 yıllık evliyim. 1 hazirandan bu yana kaç kez test yaptırdım ve negatip çıktı biraz lekem çok azda kan var ne tavsiye ediyorsunuz bana
 2. Sırt ağrısının sebepleri neler olabilir?

  Sırt ağrısının sebepleri neler olabilir?

  Sırt ağrısının sebepleri neler olabilir? Son günlerde aşırı bir sırt ağrısı çekiyorum acaba Sırt ağrısının sebepleri neler olabilir? Ne yapmam lazım ne önerirsiniz:S
 3. Regl Dönemi Düzensizlikleri yaşıyorum bunun nedeni ne olabilir?

  Regl Dönemi Düzensizlikleri yaşıyorum bunun nedeni ne olabilir?

  Selam kızlar ben bir kaç aydır Regl Dönemi Düzensizlikleri yaşıyorum ve dr gittim geçer dedi ama geçmedi sizce bunun sebebi ne olabilir? Lütfen bu konuda bana Regl Dönemi Düzensizlikleri nedenleri için yardımcı olun ve bilgi verin.
 4. Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi yaşıyorum neden olabilir

  Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi yaşıyorum neden olabilir

  Arkadaşlar ben adet döneminde tansiyon düşüklüğü yaşıyorum bunun sebebi ne olabilir sizce ve ne yapmam gerekir tansiyonum düşmesin diye lütfen benim gibi Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi yaşayan varsa bana yazsın!
 5. 6yaşındaki kızım diş gıcırdatıyor sebebi ne olabilir?

  6yaşındaki kızım diş gıcırdatıyor sebebi ne olabilir?

  slm melekler ,ya benim 6 yasnda kızm var uyurken asirı derecede dislerini gicırdatiyor bilgisi olan varsa paylasırmısınz?

Sayfayı Paylaş