1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Rüya gördü Müslümanlığı seçti

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  müslümanlığı seçenler müslümanlıkla ilgili hikayeler islamiyeti seçenler müslümanlıkla ilgili şiirler videolar Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine bağlı Kapaklı köyünde yaşayan iki Ermeni asıllı vatandaş, Müslüman oldu. İslamiyet'i seçen Asadur Kazeroğlu, soykırım iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

  Yaptıkları uzun araştırmalar sonucu Müslümanlığı seçen Manuk Özçelik (65), Namık Özçelik adını, Asadur Kazeroğlu da (52) Ahmet Kazeroğlu ismini aldı. Her iki vatandaşa yeni kimliklerini Taşköprü Nüfus Müdürü İlhan Bakırcı verdi.
  Uzun yıllar Kapaklı köyü Tütenli Mahallesi'nde yaşayan Ermeni vatandaşlardan Namık Özçelik, geçmişten bugüne Müslümanlarla iyi ilişkiler içerisinde olduklarını ve Müslümanlık dinini seçmesinde gördüğü bir rüyanın etkisi olduğunu söyledi.

  15 yıl kadar sürekli Hıristiyanlık ile Müslümanlık arasında bocaladığını ve daha sonra gördüğü bir rüyada kulağına isim okunduğunu belirten Özçelik, aynı zamanda yaratıcıdan doğru olanı bulabilmesi için dilekler dilediğini ve bu dileklerin de sürekli Müslüman olması gerektiği şeklinde sonuçlandığını anlattı.

  Yalnız yaşayan ve geçimini hayvancılıktan sağlayan Ahmet Kazeroğlu, 52 yaşında olmasına rağmen aynı zamanda Açık Öğretim Lisesi son sınıfta okuduğunu belirterek, yıllarca araştırdığını ve en sonunda hak dinin İslam olduğuna karar verdiğini söyledi. Ahmet ismini, kendisine yakıştığına inandığından dolayı seçtiğini ifaden eden Kazeroğlu, geçtiğimiz Ramazan ayında Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olduğunu belirtti.

  Tütenli köyünde 300 yılı aşkın süredir Türk-Ermeni, Hıristiyan-Müslüman herkesin kardeşçe yaşadığını anlatan Kazeroğlu, soykırım sözlerine de kesinlikle katılmıyor. Bunların uydurma ve söylentiden ileriye gidemeyeceğini söyleyen Kazeroğlu, şöyle konuştu: "Biz yıllardır beraber yaşıyoruz, ne bir soykırım ne de bir ayırım gördük. Müslüman olan ve imamlık yapan dedem o dönemde Erzincan'da askermiş. O dönemde ölenlerin çoğunluğu hastalıktan öldü, uydurmalar ise iki toplumun arasını açarak, fitne sokmak isteyenlerin işiydi' derdi."
  Namık Özçelik ve Ahmet Kazeroğlu, hak dini İslamiyet'i seçmelerinde Sevgi Pınarı Derneği Başkanı ve emekli imam Necmettin Güneş'in kendileri ile yakından ilgilenerek kendilerine destek olduğunu sözlerine ekledi..

  alıntı


   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Rüya gördü Müslümanlığı seçti
  emeğine sağlık
   
Rüya gördü Müslümanlığı seçti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vücudunuza göre elbise seçimi

  Vücudunuza göre elbise seçimi

  Omuzlarınız darsa Enine çizgili elbiselerin riskli olduğu bir gerçek! Ancak eğer çok kilolu değilseniz, bu tarz modern çizgileri çok rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Boynunuz kısaysa Eğer bir kuğu kadar zarif boynunuz yoksa, olduğunuzdan her zaman daha kilolu görünürsünüz. Ama sakın onu boğazlı kazaklarla kapatmaya kalkmayın! Aksine V ya da olabildiğince geniş kare yakalarla daha uzun ve...
 2. Rüyamda.........gördüm...

  Rüyamda.........gördüm...

  En son rüyanızda ne gördünüz ablalarım
 3. Parfümünüzü Cİldinize Göre Seçin

  Parfümünüzü Cİldinize Göre Seçin

  Parfüm kullanımının ilk şartı, cildin tüm kokulardan arınmış yani temiz olmasıdır. Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız duş veya banyo sonrasında sürün: gözeneklerin açık olması cildin kokuyu daha iyi emip tutmasını sağlar. Banyo sırasında parfümünüzün yan ürünlerini kullanmak da kokuyu katlayacaktır. Cilt tipi de parfümün kalıcılığıyla yakından ilgilidir. Yağlı ciltlerde...
 4. Yaşa Göre Nemlendirici Seçimi

  Yaşa Göre Nemlendirici Seçimi

  en güzel nemlendirici Cildimiz en güzel giysimiz...Kızlar cildimizin yaşına göre ihtiyaçlarını karşılarsak güzelliğimizin keyfini kesintisiz olarak yaşayabiliriz...Yaşa göre nemlendirici seçme tüyoları... Nem kaybına uğrayan cilt, sorunlarla karşı karşıya kalır. Cildin üst yüzeyinde bulunan su molekülleri yeterince beslenemediği için koruyucu görevini yerine getiremez. Dış etkenler cilde...
 5. Burcunuza göre sabun seçin

  Burcunuza göre sabun seçin

  Burç baskılı sabun örnekleri Kokulu sabun örnekleri Artık sabununuzu burcunuzun simgesine göre seçebilirsiniz. Bu burç baskılı kokulu mumlar burcunuzla bir bütün olmanızı sağlıyor. En gizemli burç yengeç iseniz yengeç simgeli sabunu duygulsal burç kova iseniz kova simgeli sabunu kullanabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş