1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  saça zarar vermeden renk değiştirmek ve boyama önerileri

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kına saça zararlımı siyah saça hangi renk boya gider beyaz saçlara çare hint kınası saca zarar verir mi zarar vermeyen boya Kimyasal boyalar mı, yoksa doğal boyalar mı, hangisini seçmeli? Saç rengini değiştirmek, beyazlan gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için… En uy*gun saç boyası nasıl seçilir? Hangi metoda öncelik tanınma*lı? Saç sağlığına zarar vermeden nasıl kullanmak lazım? Gü*zel günlerin şerefine saçlarınıza eğlence katın!

  Kına çok popülerdir. Kınanın avantajı çivit, papatya gibi diğer doğal boyaların saç sağlığına verebileceği tehlikelerin hiçbirini bulundurmamasıdır. Kına en fazla tanınan doğal saç boyasıdır.
  Hem saç boyası hem de dövme yapımında kullanılan kı*na; Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Hindistan’da yetiştirilen bir bitkiden elde edilir. Bu bitkiden elde edilen renkler sandan kırmızıya kadar değişirken esmer veya turuncu tonlarından geçer. Bunlar da maun ve kumral yansımalar elde edilmesi*ne neden olur.
  Birçok doğal boya kına kullanılarak yapılır. Ancak, bu bit*ki fazla bir renk seçeneği sunmaz; bu nedenle bazı üreticiler kına ile çivit gibi farklı karışımlar yoluna gider.
  Doğal boyalar saç telinin içine nüfuz etmez, beyaz saçı tam olarak kapatamaz. Ancak saça bir ışıltı ve dolgunluk ka*zandırır. Dolayısıyla saça bakım yapmaları nedeniyle avan*tajlıdır. Eğer saçınızı boyamak değil de sadece kuvvetlendir*mek istiyorsanız nötr kına uygulayın; boya maddelerinden arınmış kına saçınızı boyamaz.
  Doğal boyaların özelliği, sentez ile elde edilmiş boyalann-kine oranla çok daha ufak olan molekülleridir. Bu özellik on*ların saç telinin tümüne ve özellikle saç telini oluşturan ka*buğa nüfuz etmelerini sağlar. Böylece direkt boyaların yap*tığı gibi saç renginin geneliyle bütünleşirler.
  Doğal boyalar şampuanlamayla yok olur. Düzenli olarak kullanılırsa yoğunlukları artar; çünkü saçta halen var olan boyanın üzerine tutunurlar. Böylece doğal boyalar, saçın genel bütünlüğünü bozmadan saç renginin sabit tutulabil*mesi açısından yararlıdır.

  Kimyasal boyalara oranla daha uzun bir bekleme süresiy*le uygulanmalıdırlar. Bu süre geneilikle bir saat olmasına rağmen, her şey saçınızın doğal rengi ve kalitesine bağlı ola*rak dikkatle uygulanmalıdır. Örneğin açık renk saçta “havuç turuncusu” gibi bir sonuç istenmiyorsa, uygulama süresi kı*sa tutulmalıdır. Doğal boyayla boyanmış bir saça kimyasal boya uygu*landığında, kutuda belirtilen süreden daha uzun bir uygula*ma süresine ihtiyaç vardır. Kimyasal bazlı boyanın kuvvetle*nen saça nüfuz etmesi ve bunu aşması daha uzun süre tu*tar. Beklenen neticeyi almak bazen birkaç denemeyle müm*kün olur.


   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  ben saçımın uçlarını kınayla boyasam yada kınayla rofle gibi saçıma uygulasam ne olur ? saçım küt ve katlı renginede kestane diyolar yardım edin lütfennnn. . .
   
 3. karakuzu

  karakuzu Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  31 Ocak 2012
  Mesajlar:
  1.490
  Beğenilen Mesajlar:
  472
  Ödül Puanları:
  113
  Niye olmasin ki !! :)Simdi herkes bi imaj tutturmus giderken senin kinayla uclarina renk vermen abest durmaz bence. Kolay gelsin sana :tik:
   
saça zarar vermeden renk değiştirmek ve boyama önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Saç boyasının zararları

  Saç boyasının zararları

  saç boyası zararları saç boyasının zararları Hemen hemen her kadın saçlarını boyar.Çoğumuz saç boyasının zaralarını bildiğimiz halde halen boyatsakta birçoğumuz saç boyaları hakkında zararları konusunda bilgiye sahip değildir.Saç boyasının zararlarını bilmeyenler için gerekli bilgileri sunuyorum Bugüne kadar yapılmış araştırmalar sonucunda en önemli buluntulardan biri lenfoma kanseridir....
 2. Saç rengi ve kesimini değiştirmek isteyenlere örnekler

  Saç rengi ve kesimini değiştirmek isteyenlere örnekler

  2010 yazına farklı bir imajla girmek istiyorsanız sizler içn seçmiş olduğum bazı saç kesimleri ve renkleri işinize yarayabilir diyerek göz atmanızı tavsiye ediyorum
 3. Ucuz Saç Boyalarının Zararlarını Biliyor musunuz?

  Ucuz Saç Boyalarının Zararlarını Biliyor musunuz?

  ucuz saç boyaları, ucuz saç boyalarının zararları, ucuz saç boyalarının etkileri Sevgili melekler, son yıllarda artan güzellik salonları, kuaförler ve saç boya markalarının beraberinde ucuzluğu getirdiğini ve bunların saçlara zarar verdiğini belirten 20 yıllık güzellik uzmanı Nihat Asoğlu, marketlerde satılan saç boyaları ile kuaförlerde kullanılan saç boyaları arasındaki farka değindi....
 4. Saç boyalarının bilinmeyen zararları

  Saç boyalarının bilinmeyen zararları

  Saç boyasının zararları,saç boyası karaciğer kanseri yapıyor,saç boyası hangi hastalığa yol açar?, saç boyası kullananlar dikkat,saç boyası kanser yapıyor Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, yapılan araştırmalarda, saç boyaları ile cilt, idrar kesesi, yumurtalık, lösemi, lenfoma, göğüs, beyin ve kan kanseri arasındaki...
 5. Kan vermenin faydaları ve zararları

  Kan vermenin faydaları ve zararları

  Toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinden biri olan kan bağışı, başkalarını sağlığına kavuşturmanın yanında, kan veren kişiye de önemli faydalar sunuyor. Peki, siz kan vermenin faydalarını biliyor musunuz? Vücudumuzda oksijen, besin ve hormon gibi maddelerin iletimini sağlayan kan, bağışıklık sistemimizin de en önemli parçasıdır. Kemik iliği, dalak ve karaciğerdeki kan...

Sayfayı Paylaş