1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.302
    Ödül Puanları:
    113

Safran yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

safran faydaları safran yağının faydaları yağı fiyatı yağı Safran yağının faydaları ve kullanımıyla ilgili bilgileri sizler için veriyorum

Hazırlanış Biçimi : Süsengiller familyasından; yurdumuzda da yetiştirilen, 10-15 santimetre boyunda, çok yıllık otsu bir bitkidir. Sarı bir bitki olan safranın yağı, kuruyup olgunlaştığında, başak kısmının içinde bulunan tohumlarından elde edilmektedir. Safranın kullanılan kısmı elle toplanmaktadır. Safran aynı zamanda boyacılıkta ve esans yapımında da kullanılmaktadır.

Faydaları : Yumurtaların gelişmesine yardımcı olan safran bu özelliği ile hamile kalmayı kolaylaştırmaktadır. Sakinleştirici, spazm çözücü ve sindirimi kolaylaştırıcı etkilerinden dolayı mide rahatsızlıkları için kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli : Dahilen; bir fincan suya 2-4 damla damlatılarak içilir.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    399
    Ödül Puanları:
    83
Safran yağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. safran

safran

(Safran-Krokus / Saffron / Crocus sativus) Eylül-ekim aylari arasinda, mor renkli ve hos kokulu çiçekler açan 15-30 cm boylarinda, soganli, otsu bir bitki. Etli ve yuvarlak 2-3 cm çapinda bir sogani vardir. Üretimi de bu soganlarla yapilir. Yapraklar uzun, dar ve ortasi beyaz çiçeklidir. Yapraklar çiçeklerden sonra meydana gelir. Çiçekler 6 parçali, erkek organlari 3 tâne, disi organin kapsül...
  2. safra

safra

Bir teknede denge sağlanması için sintinesine konan ağırlık.
  3. Rezene yağının faydaları

Rezene yağının faydaları

rezene yağının faydaları rezene yağı faydaları yağının cilde yaginin faydalari yagının Rezene yağının faydaları hakkında ki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlarBitkisel yollarla tedavi yollarını denemek ve uygulamak isteyenler için buyrun rezene yağının faydaları:) Rezene maydanozgillerdir. Distilasyon yöntemiyle uçucu yağı çıkarılır. İçeriğinde Anethol ve astragol gibi maddeler...
  4. Menekşe yağının faydaları

Menekşe yağının faydaları

menekşe yağının faydaları menekşe yağı faydaları menekse yaginin faydalari yağının ve kullanımı cilde Menekşe yağının faydaları ve kullanım alanları ile ilgili tüm bilgileri sizler için paylaşıyorum Hazırlanış Biçimi : Menekşe baklagiller familyasından hoş çiçekli bir bitkidir. Distilasyon yöntemi ile uçucu yağı çıkartılmaktadır. İçindekiler : Tanen,saponinler,flavon glikozitleri,vialamin...
  5. Mersin yağının faydaları

Mersin yağının faydaları

mersin yağı faydaları mersin yağının faydaları yaginin faydalari yağının cilde nelerdir Mersin yağının faydaları ve kullanımı hakkındaki bilgileri sizler için paylaşıyorum.Bakalım Mersin yağı hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyormuş Hazırlanış Biçimi :Mersin meyvesi bitkisinin yapraklarıdır ve güney bölgelerimizde bolca bulunur. Bu bitkiden distilasyon yöntemi ile uçucu yağ elde...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş