Etiketler:
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    58
    Ödül Puanları:
    0

Sağlık için gilaboru suyu

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

gilaburu nasıl yapılır gilaburu suyu nasıl yapılır içilir suyu gilaboru Çalı şeklinde bodur bir ağaçlardan olan gilaboru, kırmızı salkım şeklinde yuvarlak meyvelidir
    < Konu Resmi..>
    Bu meyveler sonbaharda toplanır. İlk toplandığında acı bir tadı vardır. Su içinde salamura yapılır.

Önceleri sert halde olan meyveler Ekim yada Kasım ayı gibi yumuşamaya başlar. Meyveler, salamura yapıldığında acılığını kaybeder.

Bu haliyle içilebilir hale gelir. Meyveler salamura küplerinden günlük içilecek miktar çıkarılır, sıkılır, su ilave ve tercihe göre bal ilave edilerek içilir, sıkılan meyvenin aynı gün tüketilmesi gerekmektedir”

Uzmanlar, Gilaboru suyunun, safra kesesi ve bazı karaciğer hastalıklarına iyi geldiğini, bazı kanser tümörlerini azaltmadaki olumlu etkileriyle ilgili olarak halen Amerika'da, Harward Medicine School'da yapılan ve The New England Journal of Medicine'da yayınlanan çalışmada :

günde 250 gram gilaboru suyu tüketiminin sağlık üzerine olumlu etkilerinin olduğu, Üriner enfeksiyonlar ile kanser tümörlerindeki azalmaların gilaboru da bulunan antioksidan maddelerle olan bağını takip ettiklerini belirtiyorlar
    Kaynak:haber7

2. papatya_baharında

papatya_baharında Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

annem kullanıyor bu suyu böbrek taşlarına iyi geldi,doktoru bile şaşirmış,aldığı regl agrılarına iyi geldiğide yazıyordu, bende bu dönemde kullandım süper etkili tavsiye ederim arkadaşlar

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    58
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşında belirttiği gibi faydası o kadar çok ki..ne yazıkki fazla bilinmiyor

Sağlık için gilaboru suyu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sağlık için günde 2 lt su için" sözü yalanmış...

Sağlık için günde 2 lt su için" sözü yalanmış...

Çok su içmenin sağlığa faydalı olduğu bir mitmiş... Yapılan yeni bir araştırma, çok su içmenin sağlığa faydalı olduğu yönünde hiçbir kanıt bulunmadığını ortaya koydu. BBC ve Daily Mail'in internet sitelerindeki habere göre araştırmacılar, sağlık için günde 8 bardak (2 litre) suya ihtiyaç bulunduğu yönündeki inancın "bir mit olduğunu" söyledi. Özellikle 1990'larda yaygınlaşan bu...
  2. Saçların Sağlıkla Uzaması ve Beslenmesi İçin Turplu Su

Saçların Sağlıkla Uzaması ve Beslenmesi İçin Turplu Su

turplu su saç turplu su saç uzaması için beslenme hamilelikte uzaması tarifi saçLarın sağlıklı bir şekilde uzayıp beslenmesi için en güzel formüll olan turplu suyumuz: bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir...
  3. sağlıklı yaşam için maden suyu için

sağlıklı yaşam için maden suyu için

kemiklerimizin ve kaslarımızın sağlıklı olabilmesi için neler yapmalıyız hayatsal faaliyetlerimizi sürdürmemizde suyun rolü hayatsal faaliyetlerimizde suyun rolü nedir Ben şu yaşıma geldim(20):DAğzıma bir kerecik olsun maden suyu sürmedim:DÇünkü sevmiyorum çok tuhaf bir kokusu var şişesinide sevmiyorum hiç:seker:Ama meğer maden suyunun bir çok faydası varmış:)Buyrunuz maden suyunun...
  4. Sağlıklı ve gür saçlarınız olsun istiyorsanız bol su için

Sağlıklı ve gür saçlarınız olsun istiyorsanız bol su için

Sağlıklı ve gür saçlar, bol su icme, saglik, sac bakimi, gür Sağlıklı ve gür saçlarınız olsun istiyorsanız bol su için Zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştıran su, saçların da bunlardan kurtulup beslenerek gürleşmesini sağlıyor. Uzmanlar, saçlarında sorun yaşayan kişilere bol su içmelerini ve sağlıklı beslenmelerini tavsiye ediyor. Erciyes Üniversitesi Tıp...
  5. Sağlıklı Su İçmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Sağlıklı Su İçmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

sağlıklı su içmek için içme suyu nasıl olmalı Sevgili melekler, bildiğiniz gibi son günlerde medyada sağlıksız damacana suları ile ilgili pek çok haber yer aldı. Bazı damacana su markaları ifşa edildi. Su insan hayatında çok önemli yere sahip bir gıda. Biz de bunu düşünerek bu yazımızda sağlıklı su içmek için nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bazı bilgiler vermek istiyoruz...

Sayfayı Paylaş