Sagopa Kajmer Fan Club

Ce: Sagopa kejmer Fan Club

Aklımın Odaları - Sagopa Kajmer
Emeklemekle başlar hayatın yolları
Ayak nasır tutar madalyon çift taraflı
Naçizane ben ozan dizelerim sızı
Hangi birimiz yaşadı tek taraflı
Sorma gitsin
Yokuşlarım nefes kesselerde ben yolumda
Sersefil çakıl taşı modunda direnir oldum
Sebepsiz arbedemdin dilimde küfre döndün
Özürlerimdin bugüne kabulsüz bir teklif oldun

Keyfime değmeyin rüyalarımda karmaşık teranelerde yazarım
Olsun varsın anlaşılmaz olsun yunusun kalbi çöple dolsun
Körpe duygularımı kahpelere de verdim sahteliklerim menfi
Düşlerimde karakter oldum üzgünlüğüm kendime özgü
Son hataların yok telafi lüksü küskün düştüm müstakil bir
Onurun
Miras kaldı küskün, düşen ağlamaz yazılarımın ana temasıydı
Ben bildim kendimi sessiz kaldım isyanlarımı da yüreğime
Gömdüm
Mültecilerimi öldürdüm hepsini

Lolipop şekerleriyle 18ine kadar flörtsün ve mahluk söyle
Adın nedir
Kaç harften oluşuyosun
Kaçın sesli? kaçın sessiz
Kaç davranış sergiledin
Kaçı yerli? kaçı yersiz

Koş saraylarıma bulabilirsen beni
Konuş ve dertleş eskisi gibi
Bul seni getir bana hediyem ol
Aklımın odaları senle doldu taştı (3x)

Terör Damlaları - Sagopa Kajmer [Mic check]Tohumları kanla ekilen hasat mevsimi, yerin kara toprakVaroluşun temelinde özüne dönen yara açan kurşun beyinTerör kanlı ellerin, elinde insan avı silahı kozu, paylaşDumanın tozunu bozdum orucu, doğu batı terör yolu mutlulukBiçmek için kuru, görüyorum hepinizi birer birer, tekerTeker katliamın yönü doğu batı atlıları silahları, kanSofralarında bismillah çeken günahkaları, günahkarlarınYalanı, doğru yapan isyankarları damlalar akarkenGözlerden ağlayan dualar mezar başlarında şehit ruhu şahaKalktığı an saplanacak bıçak kalbine güneş kapkara bakıyorMutluluk uzaklara, uzaklarda etoburlara, insan eti yedikçeGelecek sonları terör damlaları[Ceza]Yanlış emellere alet, sonucu felaket, olacaktır genç körpeGözler önünde köklenen şiddet, fidanları meyveleri terörTarlaları toplu mezarlar. barış için çöl kan gölüneDöndürülen kandırılan umutlar, karamsarlık içinde yarınıBekleyen çocuklar ıslandılar terör damlaları altındaSuçlular yok ortada, ortalık kalan masum olan her zamanGeride kalan acılı bakan kan ağlayan yaşlı gözleri yaşatırTerör damlaları[Mic check]Terörün kanları akan yaşları, alınan canları, kanSofraları, etobur olmuş millet, haram bankası (5x)İnsan eti yedikçe gelecek sonları terör damlaları

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Karabiber Duası - Sagopa Kajmer [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Kibritin kıvılcımıyla başlayan kiralık katil oldunŞimdi duygularına ağla yeahKaç kiracı kovabilirsin dünyamdan nedeni yoksunArzularımdan bahçe yapsam tohumuna suyunu serpelermisinPesimistin sendelermi kalemin sezin kesilecekmi biletinKinde yaşar alemin, cenazemin omuzlarında yazılıKarabiber duası rap kara haber selası kalpte hep bi çareHep şu senin kolayca yüklenip kaldırdınız cenazemiGeride hep bükük boyunla anıla geldin gücünüz yetmedimiElemle insan oldu günbe gün hüzün tünellerindeFareler hucumda sel yüzünde tellerinle savaşır haldesinYazıkMahrem madem günahla yanacak olaya servis olacak mademBenimki ben harebem huzur netanem koca esti ya ya bedenenCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti yo yoCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti ya ya bedenenDoğrunun önünde duramaz olmuş insan oğluKarabiber duası lanetin son etkisiIşığın içine bakamaz olmuş insan oğluKorkar olmuş ölmüş ruhlardan gelecektenHesap soramaz olmuş insan oğluMutantlarla yapılmış dünyanın gerçeklerindenAcıyı çekemez olmuş bedenim her gün acılarla sevişmektenHissedememiş duyguları ağla sende haline benim gibiSessizliğin içinde kaybolan ruhlar gibiSuskun olma haline konuş dünyaylaParanın kölesi olmuş insan oğluYanmış bedenlerle ruh dolu bu sistemin katiliSonuçta karabiber duası hümanist olmuşGeçmişte yaşatılanların yüzünden sözlerimBen hep bu duayı özlerim duymassam açık gider gözlerimGözlerim gözlerim koca esti ya ya bedenenCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti yo yoCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti ya ya bedenen

[/FONT]​

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Sagoladım Beyinleri - Sagopa Kajmer [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Kemiklerin kırıldı ey rapim, nedir bu çaresiz bakışlarınTecavüz arenasında kör savaşçı kılıcın rüzgarıyla savunurOldu onurunu, hep tekil savaşlar ortasında sefili oynadıkBiz, kefili kim bu hırsızın vekili nerede, şarlatan şuArsızın ipine doladı sahte kültür elçi bozmalarımızGırtlağımdan astı tavana, boğulmadım, nefesle yazdımRhymeları, ok attı hedefe mista k. sagoladım beyinleriYollarımda dikene bassa dahi ayaklarım ben küheylanım veEvliyasıyım rapin, kuvvet aynasında kendimle barışa imzaAttım, rap'di şahidim, tepdi düşmanın yüzü, tekdi rapYönü, çekti yerleraltı diyarı, sanatı kutsadı ve pektiYüreği nacizhane mc'nin bilesin satırım kesit cümlesiniAcizanenin
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Didaktik Kitaplar - Sagopa Kajmer [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Verse 1Birikimlerimiz kısıtlı, arzularımızın ışığı, egoizmeYansıdı, ya da kısıtladık insancıl yanımızı, tokatladıkKaranlığa mum yakanları. barış hududuna mermi atanlarınAkıbetini yazan hocalarım oldu savaş yanlısı. literatürünGerereği yapıldı. atamın ellerini aradım. kürsülerdeYetişen mengenelere her yılım on elimi kaptırmaktanYıldım, yılım bana zehir oldu yine, halkım alkış tuttu veBen elimi kırdım. geçemediğimiz köprüler ardımızdanAğladı, tıpkı yere düşen ekmek kırıntıları gibi, zanAltında masum yedi kelepçeleri ve sırıttı birileri, makamArabalarna yol ver geçsin, emri vaki olmuş her yolcuAçılan çenelere çekici ver çaksın, yazılı kurallarınKuramları aştı. parmakları kırılan bu yazar yılmadı, kaçYazar alim olsan, amacını yamacında doğarak yok olduSezar, dedelerin toprak oldu bak orda mezar yalanlaSavunan dürüstle tanıştı, tekmeyle kovulan kiniyleYarıştı, paradan uzak olan silahla tanıştı, hayatlaDarılan ölümle barıştıKoroHainlik diz boyuna, laik durum acı kadere bağlanmış işBitikTaktiklerimizin nefesi kesilmiş, didaktik kitaplar sobadaOdunVe yurdun taşı toprağı çakıla karışmış, hocalarım eylemYürüyüşündeBilginlerim afaroz edildi didaktik kitaplar sobada odunVerse 2Bir okumuşum tam onbeş sene sürece, ve okulumu kırmışımKırılmışım dünümde. şimdilerde ezbere büyüdüğümü anladımTek düze. bilgilerimi çöpe attığım defterlerimde bıraktımVe soru kağıtları artık yok önümde, tıpkı sorulan sorularaCevap olamadığı gibi. verilen cevaplara kayıtsız kalanımBen talanım, ortadayım çevremde bu koca şehir, elimdeDumandan ibaret bir zehir, kibirle yıkanan insancıklarOrtasında binlerce çocukluğum, çantalarına koymak içinBekliyor geleceğini. ben işte oydum şimdi buyum. önümüzeBakıp da yönümüzü bulamadık, gözümüzü açıp da yolumuzaVaramadık, sözümüzü tutup da ileriye Adım atamadıkAdımızı karaladık ama temize çıkaramadık, atamızaRüsvayız, şimdi ben soruyorum sayın hocam pişman mısınızGelecek sizin eserinizdir, ezbere nesiller yoldalarKırmızıda geçtiler, yeşili beklemeden meydanı boş bulanHer hergele, mengene oldu ülkemi yedi afiyetle beni deSiz diplomasına imzalarınızı attınız, şimdi yine soruyorumSayın hocam pişman mısınız? imzalarınız ateşe verdiKibritin torpilini ve yandı okul önlükleri, üniformalardaSaklanan büyük teröristleri yarattınız, kararttınız, 25Senedir beklediğim aydınlık geleceğimi, birazAbarttınız[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Yokluk İçinde Varlık Çeksem De - Sagopa Kajmer [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Dr.fuchsTarihe gömülen hatıralarGördüklerime bu dilim, kalbim ağlarKalemimin önünde tinercisi sereserpeDefterimin satırları gene dertteBaktın kaptı kaçtı oldu şahPara için vurdular oldu kanDöndü dünya bir gün son bulacakSenin de mezar taşına yazılacakUyuşturucuya çaresizce koşan gençliğiAlkolik aileleri mi geri çağıracakBırak gitsin tabii sen de bakBırak gözleri kapat sen de kaçUyan artık halkım sabrını açVurdumduymaz olma ışığı sen saçBütün bu gavurlara yetti artıkBiz bu güne kadar kime pabuç bıraktıkYokluk içinde varlık çeksem deBen tozlu raflarında kaybolup gideceğimBu tarihin bir imzaya ihtiyacımVarsa rapimdir(Yoo yoo)beni kontrol etAdalete yüce sıfatını verirken hepsi boşta kalmışBana kalırsa zihniyetlerin, beyni çok sulanmış2003'Te ağızlarda aynı sakızı çiğnemekteyizÇıkarın artık 2003 Adım da geride seyirizBakın bi bakalımKaç okul bitirmiş eline almış iyi bir işSokakta tinere köleYudumla nesilimeBir an için de olsa gözünü kırpSelamsız bandosu ayıpSuçlular mı puslularSarayda pusudalarSessiz kaldı kuzularRayci rapçi barınamaz bu hiphopçı kajmeranAnkara'da kıçını yırtan(dan digili dan dan dan)Zan altında isen hiç bi listeye dahil olamazsınAnladın mıİstanbul'unu da soludumSamsun toprağımKanımda hiphopımRaple doğarım(ben sago k.)[/FONT]

Geri