1. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  Sagopa Kajmer Fan Club

  Konu, 'Çöplük' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]


  Biografi

  SAGOPA KAJMER
  DJ MiC CHECK
  SİLAHSIZ KUVVET
  YUNUS ÖZYAVUZ

  [​IMG]


  Kısa Biografi

  Yunus Özyavuz 1978 Samsun doğumlu.
  -İlk olarak Samsun'da yerel radyoda dj'lik yapmaya başladi.
  -1997 de üniversite okumak için İstanbul'a geldi. "İSTANBUL ÜNVERSİTESİ FARS DİLİ VE EDEBİYATI"
  -1998 de kendi müzik studyosu KUVVETMİRA'yı kurarak müzik çalışmalarına başladı.
  -1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu"albümünde ilk projesi olan "SİLAHSIZ KUVVET" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu.
  -2001 yılında ilk albümü SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahım" çıkardı.
  -2002 yılında ikinci albüm SILAHSIZ KUVVET "İhtiyar Heyeti"çıktı .
  -2002 "SAGOPA KAJMER"i yarattı.İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı.
  -2002 yılında CEZA "Med Cezir" albümünün produktorlüğünü yaptı..Albümün tüm müziklerini kendisi yaptı.

  -2003 yılında yeni albümü "Bir Pesimistin Gözyaşları" albümünü tamamladı ve 2004 yılında double olarak 150 dakika süren bir albüm piyasaya çıkarttı.Yepyeni bir sound yaratarak büyük dikkat çekti. -
  2004 yılında FUCHS "Huzur N Darem" albümünün produktorlüğünü yaptı.
  -2004 Cem Yılmaz'ın G.O.R.A. filminin Soundtrack müziklerini yaptı."Al Bir de buradan Yak isimli parçaya video klip çekti.
  -Dj MicCheck Türkiye'de "turntablizm" akımının öncüsüdür.(plaklarla scratch show)
  -İstanbul'a yerleştikten sonra müzik çalışmaları ve üniversite eğitiminin yanı sıra en güçlü radyolarda müzik diraktörü ve dj olarak çalıştı.Halen Power fm' de program yapmaktadır.
  -h2000 ve j&b festivallerinde dj'lik yaptı.Yurt dışında çeşitli yerlerde Dj'lik yaptı.

  Çok önemli bir müzik birikimi ve arşivine sahip Dj MicCheck "Sagopa Kajmer" kimliğiyle "PESİMİST UNDERGROUND RAP" tarzını oluşturmuş , müzik kalitesi ,söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değişik kitleden insana kanıtlamıştır.


  ______________________________  Detaylı Biografi


  Sagopa Kajmer (d. 1978, Samsun) DJ, prodüktör, turntablist ve rap müzik sanatçısı.

  Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, müzik yaşantısına kişisel meraklarının ardından Samsun'da yerel bir radyoda djlik yaparak başladı. Öğrenim hayatında 1997'de İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazanması dolayısıyla İstanbul'a geldi. İstanbul'a gelişinden bir yıl sonra 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurdu. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama (complation) albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla peşpeşe "Sözlerim Silahım" ve "İhtiyar Heyeti" isimli 2 albüm çıkardı.


  Sagopa Kajmer'in doğuşu

  2002'de İhtiyar Heyeti albümünü çıkaran Özyavuz, 'Sagopa Kajmer' stilini oluşturdu. Silahsız Kuvvet üzerine bir süre suskunluğunu koruyan Özyavuz artık Silahsız Kuvvet'in tarihe karıştığı duyurdu. Yine aynı yıl içerisinde yeni mahlasını taşıyan Sagopa Kajmer albümünü çıkardı. Bu albümden sonra 2. albümü olan 10 Kurşun'u çıkardı. Çalışmalarında çok yönlülüğüyle dikkat çeken Özyavuz bunu bir şarkısında '...Bir yatakta 3 kişi yatarız. 1 Silahsız Kuvvet 2 Mic Check 3 Sagopa Kajmer...' şeklinde dile getiriyor. Silahsız Kuvveti tarihe gömmesinin ardından bu sayı 2'ye düşmüştü. Dj yönününde Mic Check mahlasını kullanan Özyavuz, Türkiye'de turntablizm akımını başlatmıştır. Yine 2002 yılında Cezanın 'Med Cezir' albümündeki prodüksiyonuyla adından söz ettirdi. Bu albümün bütün müziklerini kendisi yaptı.

  Pesimist stil

  2004'te çıkardığı 'Bir Pesimistin Göz Yaşları' isimli albümüyle yepyeni bir tarzın öncüsü oldu. Daha öncesinde "10 Kurşun" albümünde pesimist stilden izler vardı ancak pesimist stilin doğuşunu 3. albümüyle kabul etmemiz daha doğru olacaktır. Pesimistin Türkçe karşılığı karamsardır. Daha önceki 2 albümde sokak/battle tarzına ağırlık veren Sagopa Kajmer 3. albümde karamsar bir havada hayatı ele alıyor, savaş ve insanlık üzerine şarkılar yapıyor.

  DJ'lik yönü

  Mic Check 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Dr Fuchs'un 'Huzur N Darem' albümünün prodüktörlüğünü yaptı. DJ'lik yönüyle kendini her zaman geliştiren Özyavuz 'Turntablizm' denilen olayın Türkiye'deki öncüsü oldu. Ayrıca Özyavuz Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü yaptı.

  Ünlü Olması

  Bir yandan dj'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer 2004'te Türkiyenin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler ve soundtrackler hazırladı. 'Al Birde Burdan Yak' isimli parçasına video klip çekildi. Bu gelişme Sagopa Kajmeri tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırdı. Türkiyede birçok insan Sagopa Kajmeri bu kelime ile tanıdı. 2005'te Koleranın 'Karantina Embriyo'nun prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda İrem Recordstan çıkardığı 'Romantizma' isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan 'Vasiyet' Kral Tv'de 2005 yılının 'en iyi klip' ödülüne layık görülmüştür. 25.11.06 tarihinde dünyaca ünlü amerikanın ilk rap gruplarından olan jedi mind tricks ile konser vericekti ancak Vinnie Paz' ın sağlık sorunları nedeniyle 10.03.2007 Cumartesi tarihine ertelenmiştir.

  Kuvvetmira

  Kuvvetmira Sagopa Kajmer'in kurduğu bir rap oluşumudur. Bu oluşuma birçok rap müzik sanatçısı katılmıştır. Ceza, Fuat, Sahtiyan bunlardan sadece birkaç tanesidir. Kuvvetmira'nın amacı bünyesindeki rap müzik yapanları buluşturmak ve bir koalisyon ortamı oluşturmaktır. Kuvvetmira çoğu kez aynı tip oluşumlarla karşı karşıya kalmıştır.

  Melankolia Müzik

  2006da Sagopa Kajmer ve eşi Koleranın(Esen Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Bu ikili ve Kuvvetmirada yer alan diğer rap müzik yapanlar Melankolia müziğin ilk albümü 'Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğü yine Mic Check'e ait.

  İsminin kökeni

  Bir bilim adamı Mısır'daki piramitlerin sırrını çözmeye çalışır, Sagopa adlı piramidin içine girenin canlı çıkamadığını öğrenir ve piramidin sırrını çözmeye çalışır. Piramidin en son odasına gelip duvara adını kazır. Bu bilim adamının adı Kajmer olduğu için duvara "Sagopa Kajmer" azar ve bu piramidin içinde hava akımından dolayı can verir. Sagopa Kajmer ismi buradan gelmektedir.  ADI
  YUNUS

  SOYADI
  ÖZYAVUZ

  RAP DÜNYASINDAKİ ADI
  Sagopa Kajmer

  DJ ADI
  MIC CHECK

  ILK DJ ADI
  RAPPER M.C (Rapper Mic Check)

  MAHLASI
  Kaf Kef,Evliya-ı Rap,Küheylan,Yaşlı Çocuk,Karizmatik Emmi,Melodrama ve daha birçok kendine ithafı.

  BRANŞI
  Rap

  IHTISASI
  Dj-produktor-M.C

  DENEYIMLERI
  Turkiye'nin en büyük yabancı müzik radyolarında Dj lik ve müzik direktörlüğü

  BON'SERVİS
  Power Fm,Number One Fm,Metro Fm,Radio 2019,Quasar FM,Radio Contact

  ILK İŞİ VE SENESİ
  Radyo Dj liği-1992 / Samsun

  ILK PİKABI
  Grundig-belt drive dual head (aile yadigarı)

  ILK PİLAĞI VE SENESİ
  Carlos Santana-Black Magic Woman Double LP (vefaat eden dayısının yunusun doğumu şerefine aldığı plaktır ve çok özeldir)

  ÇOCUKLUK VE MÜZİK
  Boney.M,Sugarhill Gang,Joe Bataan,Freddie James,Barry White,Isaac Hayes,Bee Gees,Chic,Modern Talking,C.C.Catch,Bad Boys Blue, James Brown,Afrika Bambaataa,Run DMC,Kurtis Blow,L.L.Cool J,Ice.T vs... (Liste bir hayli kabarık)

  ALDIĞI İLK ALBÜM
  Run DMC-Raising Hell

  ALDIĞI 2. ALBÜM
  Boogie Boys-Romeo Knight

  ILK MÜZİK SETİ
  Universum (Old School-1985)

  ÇOCUKLUK ETKİLEŞİMLERİ
  Boogaloo Shrimp,Shabba Doo,Michael Joe Jackson,James Brown,Jam Master Jay,Grandmaster DST,Afrika Bambaataa & Soulsonic Force,Grandmaster Flash, Prince,Ice-T,Ömer Karacan,Aykut Sporel,Engin Arman,DJ Hakan Gündüz,Marangoz İbrahim (İlk break Dance hareketini (smurf wave) Yunus'a gösteren değeri çok yüksek biri) Savaş abi (İlk chopper dönüşünü Yunus'a öğreten kişi),Diether Bohlen,Afrika Islam,Public Enemy,Skinny Boys,Scott La Rock,Krs,Premier ve Guru vs....

  EN SEVDİĞİ RAP GRUPLARI (80'ler)
  Run DMC,Public Enemy,Boogie Down Productions,Gangstarr,Skinny Boys,Ultramagnetic MC's,Sir Ibu,De La Soul,Soulsonic Force,Ryhme Syndicate,Whodini

  EN SEVDİĞİ RAP SANATÇILARI (80'ler)
  Chuck D,Ice T,L.L,Krs,Cube,Kool Keith,Rakim vs....

  EN SEVDİĞİ RAP ALBÜMLERİ (80'ler)
  Public Enemy'nin Fear Of A Black Planet ve diğer tüm albümleri,Boogie Down Productions'ın tüm albümleri,Run DMC-Tougher than Leather ve Raising Hell albümleri
  Mantronix-In Full Effect,L.L.Cool J-Radio,Ice-T-Power,Afrika Bambaataa & Soulsonic Force-Planet rock,Eric.B & Rakim-Paid In Full ve Follow The Leader albümleri,Ultramagnetic Mc's-Critical Beatdown ve diğer albümleri,Gangstarr-step in the arena ve diğer tüm albümleri vs...

  EN SEVDİĞİ RAP GRUPLARI (90'lar)
  Das EFX,Mobb Deep,Organized Konfusion,The Beatnuts,D.I.T.C.,Extra Prolific,Group Home,Dwellas,Freestyle Fellowship,Cypress Hill,Artifacts Company Flow,Fu-Schnickens,Pete Rock & CL Smooth.vs (Liste kabarık)

  EN SEVDİĞİ RAP SANATÇILARI (90'lar)
  Pharoahe Monch,Mikah 9,Aceyalone,Diamond.D,Juju & psycho Less,redman,pete rock,Nas,Jay-z vs....(Liste Kabarık)

  EN SEVDİĞİ RAP ALBÜMLERİ (90'lar)
  Organized Konfusion-stress agenda ve debut LP,Nas-Illmatic,Jay-z-reasonable doubt,cypress Hill tüm albümleri,freestyle fellowship tüm albümleri vs...

  ILK SOLO
  Sözlerim Silahım 1998

  ILK EP
  1999-Pesimist EP 1

  ILK SARKI
  duman (Sözlerim silahım-1998)

  ILK KONSER
  İzmir-Fuar / 1998

  AKILLARA KAZINAN ILK SÖZLERİ
  "Seni beni ezenlere sözlerim silahım","Kuytu Köşelerde ruhunu satma","Bak evlat alışkanlıklarını bir kenara at" vs...

  YERALDIĞI ILK PROFESYONEL ALBUM
  Yeraltı Operasyonu karma albüm (yapım 1998)

  KIRILMA NOKTASI
  Sene 2003/ Bir Pesimistin Gözyaşları Double LP

  MUZIKTE ILKOKUL
  Sözlerim silahım (1998)

  MÜZİKTE ORTAOKUL
  İhtiyar Heteyi (2001)

  MÜZİKTE LİSE
  Sagopa Kajmer LP (2001-2002)

  MÜZİKTE ÜNİVERSİTE
  Bir Pesimistin Gözyaşları Double LP (2003)

  MÜZİKTE MASTER
  Gora Soundtrack (2004)

  MÜZİKTE DOKTORA
  Romantizma (2005)

  MÜZİK MAESTRO & PRODÜKSYON
  Kolera-Karantina Embryo,Dr Fuchs-Huzur N Darem,Ceza-Med-Cezir (tamamı),Ceza-Rapstar (birçok beat),Kafile Turk Rap Karma ve daha birçok albüm

  ILKLER
  Turkiye'nin ilk Double Rap albümünü yaptı.(Ilk kez bir albümde sözler ,sanatçı tarafından kendi el yazısıyla yazılan bir not defteriyle verildi).Turkçe sözlü Rap müziği adına Türkiye çapında ilk büyük ödül Vasiyet şarkısıyla Sagopa Kajmer'e verildi.Türk Rapi ilk kez dünya çapında gösterilen ve ülkede gişe rekoru kıran bir filmde yer buldu.Film Cem Yılmaz'ın G.O.R.A 'sıydı.Ilk Turntablism bu soundtrack deki goradramaturnz de yer buldu.bu bir ilktir. Ve tabiki rapte Pesimist-karamsar ve melankolik akımı başlattı.

  SAYGI DUYDUKLARI
  Orhan Gencebay,Nur Belda Yoldaş,Ergüder Yoldaş,Barış Manço ve Kurtalan Express,Salim Dündar,Nüket Duru,Mazhar Alanson,Mısırlı Ahmet,Hasan Cihat Örter Aykut Sporel,Engin Arman,Hakan Gündüz,Ömer Karacan.

  ILK ILHAM KAYNAĞI
  Babası Mehmet Özyavuz

  EN SEVDİĞİ TURNTABLE
  Vestax ve 1200 technics

  EN SEVDİĞİ MİXER
  vestax PMC serisi ve Rane

  EN SEVDİĞİ PİKAP İĞNESİ
  Shure m-44/7

  EN SEVDİĞİ DJ'LER
  Q-bert,mixmaster mike,mike boo,ricrukka,pfl,d-styles,dj flare,dj shadow,toadstyle,ned hoddigs,craze,a-trak

  EN SEVDİĞİ YEMEK
  Musakka & pilav,kentucky fried chicken hot wings & kolslovvvv,balık,satır köfte,her türlü meksika ve türk mutfağı,mantı hmmmmmmmm.

  EN SEVDİĞİ SÖZÜ
  Hepsi kendisine aynı lezzette geldiği için her biri özel.

  EN SEVDİĞİ İÇECEK
  Su

  EN SEVMEDİĞİ ŞEYLER
  İçkiye karşı çok katı. İçmez ve nasıl içilebildiğini merak eder.sakatat için de aynı şey geçerli hiç sevmez. Çok kola ve kahve içeni sevmez. Israrcılıktan ve ganimetçilikten hele hele yalanı yurt edinmişten tiksinir. Çıkarcıları sevmez.

  BECERILERİ
  Scracth ,her türlü yemeği profesyonelce yapar,dereceli bir break dance icracısıdır.Birkaç dakikada bir yığın hotwings yer,çok güzel hicveder.türk kahvesini de bol köpüklü yapar ve kahve sevenlerin gönlünü de alır.Farsça bilir,üniversite hazırlık Türkce sorularını güleh güleh çözer,dilbilgisini bilir.

  SEVDİĞİ FİLMLER
  Koleranın bölümündekilerle aynıdır hemen hemen,eklenecek birşeyler varsa o da breakin 1984 ve beatstreet dir.

  KOLERA NE İZLER
  Jeux De Fants,Leon The Professıonal, Lords Of The Ring Serisi, Shining,Misery Kar ve Kaplan,Hayat Güzeldir,Lost Series, Romeo & Juliet, Le Triplettes De Belville.

  EFSANELERI
  Michael Jackson,James Brown,Chuck D,Barış Manco,Nur Belda Yoldaş,Orhan Gencebay

   
 2. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  Albümleri

  Sagopa Kajmer & Kolera
  İkimizi Anlatan Bişey


  [​IMG]

  CD1
  1-intro
  2-ne bilirsin
  3-monotonluk maratonu
  4-bir var bir yok (featuring critical of critical madness)
  5-sampiyonu sikar yaris
  6-gam tozu ve dunyanin ninnisi
  7-bagli hayatim pamuk ipligine
  8-a dan z ye hiphop argosu (skit)
  9-super ikili
  10-kendim icin
  11-af benim isim degil
  12-kolaysa anlat
  13-fani
  14-biraz gülümsemeye ne dersin (skit)
  15-emcee testi (featuring contribution x)
  16-sahit varsa konussun
  17-yarim gonulle bir opus
  18-can havli
  19-malum tahrip izleri
  20-herkesin bir sucu var
  21-outro

  CD2 ( Parçaların Beatleri )

  1-intro
  2-ne bilirsin
  3-monotonluk maratonu
  4-bir var bir yok
  5-sampiyonu sikar yaris
  6-gam tozu ve dunyanin ninnisi
  7-bagli hayatim pamuk ipligine
  8-super ikili
  9-kendim icin
  10-af benim isim degil
  11-kolaysa anlat
  12-fani
  13-emcee testi
  14-sahit varsa konussun
  15-yarim gonulle bir opus
  16-can havli
  17-malum tahrip izleri
  18-herkesin bir sucu var


  Sagopa Kajmer
  Romantizma


  [​IMG]

  1. Intromantizma
  2. Romantizma
  3. Bebeğim Öldü
  4. Vasiyet
  5. İlgisizlik Hastalığı (Skit)
  6. Leyli
  7. Rak Benadam (Only Human) Feat. Tact Allstars
  8. Her Hayat Bir Sorudur (Skit)
  9. Baatıl Rhyme
  10. Sagopa Yaşlı Planet
  11. We Gor Rimes - Feat. Obscure Disorder & Shi 360
  12. Drama Yolları
  13. Kendime Sarılır Donarım
  14. Hiphop Saçmalığı
  15. Sagopa vs Kolera - Feat. Kolera
  16. Terapi
  17. Kopya Kalpler
  18. Anektod - Feat. Divine Of Trapmindz
  19. Hayat Arabamla 2005 Mil
  20. Rüyalarımdaki İşaretler - Feat. Leadri Of Abluka Alarm
  21. Çaçaron
  22. Pavlov'un Köpeği
  23. Bana Müsade Beyler  Sagopa Kajmer
  Bir Pesimistin Gözyaşları

  [​IMG]


  CD1

  Melankolik Damlalar


  1. 56 Denklemli Intro
  2. Analiz
  3. Insan ve Inanc ( Skit )
  4. Tanri Cekti Tüm Resimleri ( feat. Fuchs )
  5. Varoslar Özgürlük Deemek ( Skit )
  6. Karabiber Duasi (feat. Kasirha )
  7. Karikatür Komedya
  8. Kendini Koru ( Skit )
  9. Kör Savascı ( feat. Mista Brown )
  10. Ölüm ve Yasam ( Skit )
  11. Mütalam
  12. Sabredin Panik Yok ( Skit )
  13. Degisebilir Heran Adres ( feat. Nadiran aka Funky C )
  14. Rap yaparken Günaha mi Girdim ?
  15. Neden Bu Kadar Cok iciyorsun ( Skit )
  16. Maskeli Balo
  17. Umut ( Skit )
  18. Ugurla Bahtiyarlari
  19. Minimalite ( feat. Fuchs , Mista brown )
  20. Iskeletler diyarinda bir et parcasi
  21. Haddimizi Asmissak ( Skit )
  22. Gecmisi Gölgeye teslim ettim  CD2

  Karanlık Damlalar  1. Bir Pesimistin Gözyaslari
  2. Didaktik Kitaplar
  3. Manzumu Mazlum Dinledi
  4. Bagdat
  5. Üfle Günesi Sönsün
  6. Rap Gafil
  7. Küheylan
  8. Stilo
  9. 24
  10. Kalp Atislarim 78 BPM ( feat. Kolera )
  11. Etki Tepki (orjinal version feat. Mista Brown )
  12. Kalbim krizin bekcisi Olmus
  13. Proportions ( Karabiber Duasi 2 feat. Toolz)
  14. Yokluk Icinde Varlik Ceksemde ( feat. Fuchs )
  15. Etki Tepki ( Dj Funky C , dark room Mix )
  16. Sagoladim Beyinleri
  17. Iyi Geceler ( outro )  Sagopa Kajmer - Sagopa Kajmer


  [​IMG]  1. Düsünen Ceset
  2. Timarli Hastane
  3. Son Durak Ucurum
  4. Aruz Ölcüsü
  5. Tamu Otobüsü
  6. Son Durak Ucurum ( Dj Mic Check )
  7. Kanibal Asiretler
  8. Rap Candarbazi
  9. Tamü Otobüsü ( Orjinal Version )
  10. Kan Mevsimi
  11. S.K.T.R.N.G.D.N.
  12. Ifrite Tamim
  13. Yeraltindaki Karanlik
  14. Rapim Kuduz
  15. Dilim Sert , Rapim Mert
  16. Katliama Karsi Geldi Iskence
  17. Ölüm Benim Dogum Günüm
  18. Vuslata 5 kala les
  19. Timarli Hastane ( Orjinal Version )


  Sagopa Kajmer - Kırık Çocuk

  [​IMG]

  1. Kırık Çocuk Orginal Version
  2. Kırık Çocuk 80's Skull Mix
  3. Kırık Çocuk Mickolodium Mix
  4. Kırık Çocuk Orginal Version Enstrumantal
  5. Kırık Çocuk 80's Skull Enstrumantal
  6. Kırık Çocuk Mickolodium Enstrumantal

  Dj Mic Check Kuvvetmira Mega - Mix - Tape

  [​IMG]


  1. Raffine - Evvela elveda
  2. Abluka alarm - Ben bir insanım (Savaş)
  3. Kolera, Zet, Raffine - Kafile
  4. Abluka alarm - Virane dervişler
  5. Raffine - Yaþananlar var
  6. Kolera - Sevemedim vedaları
  7. Sagopa Kajmer - Kopya kalpler
  8. Sagopa Kajmer - Baytar
  9. Zet - Diyet
  10. Dj Mic Check - Scracth interlude
  11. Sagopa Kajmer - Batıl rhyme
  12. Sagopa Kajmer - Pavlov'un köpeği
  13. Sagopa Kajmer - Hayat arabamla 2005 mil
  14. Dj Mic Check - Scracth interlude II
  15. Sagopa Kajmer Bebeğim öldü
  16. Sagopa Kajmer ft. Laedri - Rüyalarımdaki işaretler
  17. Sagopa Kajmer - Anektod
  18. Sagopa Kajmer - Vasiyet
  19. Sagopa Kajmer - Çaçaron

  produced & mixed : dj mic check (kuvvetmira - melankolia)


  Silahsız Kuvvet - İhtiyar Heyeti

  [​IMG]

  1-Heyet İntro ( Kuvvet Senaryo 2)
  2-2001 feat. ceza & Sahtiyan
  3-Ekinoks
  4-Buralarda Ayaz Var
  5-Günah Tohumları (Tabu)
  6-1 dk
  7-Cenneti Sordum Yitirdiklerime
  8-İki Dinle Bir Sus
  9-Melodrama feat. Sahtiyan
  10-Bir Savaş Bin Ölü
  11-Benim İnim Hiphop feat. Mista Brown
  12-Rap Eyleme
  13-Güneşimden Çekil
  14-Ar Gelir Yakın
  15-Saltanatın Hakimleri feat. ceza
  16-Dünya Koca Mekan
  17-Terör Damlaları feat. ceza
  18-Localistik Sömürü


  Silahsız Kuvvet - Sözlerim Silahım

  [​IMG]

  1-Kuvvet Senaryo
  2-Kıyamet Alameti
  3-Katil Senfoni
  4-Gerçekleri Gör (Rotalarım Şaştı)
  5-Acımasız Yaşam
  6-Kuytu Köşeler
  7-Durum Beter Artık Yeter
  8-Gözegöş Dişediş
  9-Bu yaka (Bombala)
  10-Vahşet kapında
  11-Pes Etmek Yok teslim Olmak Yok
  12-İnkar Boşuna (Yaşam Denen Komedi) feat. ceza
  13-Duman (Çek İçine)
  14-Sözlerim Silahım
  15-Beyaz Ölüm (Kara Vatan) Feat. Jay One
  16-Doğ ve Yaşa
  17-Tek Başına Dimdirek Yaşa
  18-Olacak Dostum
  19-Kötülüğe Teslim Oluyor İnsan feat. Cabbar & Misero
  Sagopa Kajmer - 10 Kursun


  [​IMG]

  1. Sagopa Kajmer - Dilim Sert Rapim Mert
  2. Sagopa Kajmer - Pesimist Stil
  3. Sagopa Kajmer - Katliama Karsi Geldi Iskence
  4. Sagopa Kajmer - Kendi Silahindan Ona
  5. Sagopa Kajmer - Rapim Kuduz
  6. Sagopa Kajmer - Kursun Marsi ( feat. Ramiz )
  7. Sagopa Kajmer - Kursun Marsi ( feat. ceza )
  8. Sagopa Kajmer - Üclü Kombine ( feat. Dumanyak , Cabbar )
  9. Sagopa Kajmer - Flow ( feat. Duman )
  10. Sagopa Kajmer - Tek Yürek  Kuvvet Mira - Kafile

  [​IMG]

  1. Sagopa Kajmer - Baytar
  2. Sagopa Kajmer - Sansür Perdesi
  3. Sagopa Kajmer - İstisnalar Kaideyi Bozmaz


  GORA - SOUNDTRACKS

  [​IMG]

  1. Sagopa Kajmer - Al 1 de burdan Yak
  2. Sagopa Kajmer - Marifetname
  3. Sagopa Kajmer - Ihtiva Recetesi
  4. Sagopa Kajmer - Gora Drama Turnz


  Sagopa
  Yeraltı Operasyonu

  [​IMG]

  1. Silahısz Kuvvet - Kuytu Köşeler
  2. Silahısz Kuvvet - Boom Boom
  3. Silahısz Kuvvet - Bang
  4. Silahısz Kuvvet - Sözlerim silahım

  Sagopa Kajmer
  Disstortion EP

  [​IMG]

  1. Çilek İntro
  2. Sagopa Kajmer - Kır Kalbini Ver Elime
  3. Sagopa Kajmer & Kolera - Duygu Sömürgesi
  4. Kuvvetmira Rarp Stickz - Toplamam Yerde Kalır Kırıntın
  5. Sagopa Kajmer - Bling Blingterlude
  6. Kuvvermira Rapstick - Antrakta Paydos
  Sagopa Kajmer
  Pesimist EP 4 Kurşun Asker

  [​IMG]

  1- Gönüldendir Şikayet
  2- Şikayetname
  3- Kürdan Kollar feat Mozole Mirach
  4- Dil Yaratmakta En Asil Silahları
  5- Cümle Mühendisi
  6- Foseptik feat Kolera
  7- Trakonya feat Kolera
  8- Ewren - The Way You Gotta Be
  9- Ewren - Conclix Of Interest


  Silahsız Kuvvet - Gerilim Promo 99

  [​IMG]

  1. Gerilim Promo 99 A-Side
  2. Gerilim Promo 99 B-Side


  Asya Sentez (Silahsız Kuvvet & Ceza)
  Toplama Kampı

  [​IMG]

  1. Kuvvetsel Konum
  2. Rap Adina
  3. Televole
  4. Toplama Kampi
  4. Kalbim Reosta
  5. Karanlik Sokak


  Prodüktörlüğünü Yaptığı Albümler


  Kolera - Karantina Embryo

  [​IMG]

  1-Black Widow (intro)
  2-Matine Araları
  3-Kleptoman
  4-Karantina Embryo
  5-Yaprak Dökümü
  6-Kurgu Bilimi
  7-Triplex Mazi (featuring Derin Darbe)
  8-Avam Bir Kurgu
  9-Kontralto Kontra
  10-Aklimin Odaları (featuring Sagopa Kajmer)
  11-Bugun Mutlu Olamayacak gibiyim
  12-Küllendim Yıllarla (featuring Abluka Alarm)
  13-El İzi Koleksiyonum
  14-Günlerim Ağlak (disi kisilik) (featuring sagopa kajmer)
  15-Irtifa Kaybı
  16-Trubulans & Odessa

  Abluka Alarm - Ahenk

  [​IMG]

  1- Virane Dervişler
  2- Tövbelerim Hasarlı (featuring Sagopa Kajmer)
  3- Ne Fark Eder
  4- Dar Mesafe (Interlude)
  5- Yeminli Yaver
  6- Ben Bir İnsanım
  7- Rüyalar ve İnsanlar
  8- Kaos (Interlude)
  9- Herşey...Herkes
  10- Ahenk
  11- İçimizden Geldi
  12- Hamle
  13- Bu Laflar Benden
  14- Bitik Şans
  15- Paravan
  16- Kum Saati (Outro)


  Fuchs - Huzur N Darem

  [​IMG]

  01 Intro
  02 Kara Maskeli Istanbul Ft. Sagopa Kajmer, Funky C
  03 Tilki Dansi
  04 Askerden Mektup
  05 Bu Dünyada Yasadikca Savas Ft. 9.C.C.
  06 Yalan
  07 Dünya Dönüyor Ft. 9.C.C.
  08 Interlude
  09 Sokaklarin Melodisi Ft.Sagopa Kajmer, Mista Brown
  10 Dilimde Rapim Ft. Funky C
  11 Havalar Attin Ft. 9.C.C. & Funky C
  12 Bahanem
  13 Minimalite feat. Dj Mic Check & Mista Brown (Remix)
  14 Ümitsiz Daglar
  15 Outro

  Ceza - Rapstar

  [​IMG]


  1- rapstar
  2- panorama harem
  3- anneme
  4- sabah basti geceyi (savas cocuklari part 2)
  5- neyim var ki feat sagopa k
  6- rudeboy vs. bad boy feat dr. fuchs

  Ceza - Medcezir

  [​IMG]


  1-Med Cezir
  2-Tek Bir İhtimal Var
  3-Sokak Sanatı
  4-Meclis-i Ala feat. Dr. Fuchs
  5-Buz Dağları
  6-Anladınmı Derdimi Bu….
  7-Savaş Çocukları
  8-Kalbim, Rapim, Nefretim, Cezam
  9-Komedyenler İşbaşında feat. Dj Funky C
  10-Ceza Sahası
  11-Kalbim Reosta feat. Sirhot
  12-Dejavu
  13-Açık Arttırma


  Düzenlemelerini Yaptığı Albümler

  Derin Darbe - Karamsar Naralar

  [​IMG]

  01-Intro
  02-Karamsar Naralar
  03-Destek Çağır
  04-Hiphop Alemim
  05-Her Nefeste
  06-Benim Hayallerim Vardı
  07-Hecin Üstü Bir Masal Ben
  08-Şiirsel Yatalak
  09-Paraf
  10-Skit
  11-Yılları Duvarına Çiz
  12-Kanunun Kestiği Parmak
  13-Rap Mahzeni
  14-Tek Amaç
  15-Gufran Eyle
  16-Meknuz Kalayım
  17-Skit
  18-Neredeydin
  19-Gömüldü Toprağa Yasak
  20-7 Nota Raperler Derneği (7.n.r.d.)


  Raffie - Leh”CHE” Mixtape

  [​IMG]

  1. Intro
  2. Üçlük
  3. N.Z.İ.Ö.N. (feat. 47 & Saheed)
  4. Adım Muhalefet (Reverans)
  5. Dertler Anlartılmaz (feat. Daral & Saheed)
  6. Sondu Günlerim (SLUG)
  7. Interlude
  8. Istinabem (feat. Saheed)
  9. Bitsin
  10. Leh”CHE”
  11. Toplam (Toplam)
  12. a) Son Ebe (Toplam 2003)
  b) Outro


  ___________________________  Kuvvet Mira - Köle Gibi
  Kuvvet Mira - F.O.K
  Kuvvet Mira - Soğuk Küvet


  ___________________________  Pesimist EP ler


  Pesimist EP 1 - Sagopa Kajmer
  Pesimist EP 2 - Sagopa Kajmer
  Pesimist EP 3 - Sagopa Kajmer / Kolera
  Pesimist EP 4 - Sagopa Kajmer / Kolera / Mozole Mirach

  ________________________________

  Sagopa Kajmer'in Diğer Mclerle Yaptığı Featlar

  Sagopa Kajmer - Icimdeki Seytanin Ensesindeyim ( feat. MT , Kasirga )
  Sagopa Kajmer - Kambur Kelimat ( feat. Toolz)
  Sagopa Kajmer - 3 Sefil Sair ( feat. Derin Darbe )
  Sagopa Kajmer - Filmin son Karesi ( feat. Fuchs )
  Sagopa Kajmer - Hade hade Hooy ( feat. Dr. HipHop)
  Sagopa Kajmer - Neyim Var Ki ( feat. Ceza )
  Sagopa Kajmer - Kara Maskeli Istanbul ( feat. Fuchs , Funky C )
  Sagopa Kajmer - Sokaklarin Melodisi ( feat. Mista B. , Fuchs )
  Sagopa Kajmer - Günlerim Aglak ( feat. Kolera )
  Sagopa Kajmer - Aklimin Odalari ( feat. Kolera )
  Sagopa Kajmer - Gercekler ( feat. Sirhot )
  Sagopa Kajmer - Linguistiks ( feat. Supreme hebrew intelekt)
  Sagopa Kajmer - Sanal Alem Delikanlilari ( feat. Ceza )
  Sagopa Kajmer - Iskeletler Diyarinda Bir Et Parcasi ( feat. Derin Darbe )
  Sagopa Kajmer - Hoscakal ( feat. Mista B. )
  Sagopa Kajmer - HipHop Alemi ( feat. Derin Darbe )
  Sagopa Kajmer - Yagmur ( feat. Domination)
  Sagopa Kajmer - Kuduz Rap ( feat. İQ)
  Sagopa Kajmer - Durma Hadi sek go (feat. İQ)
  Sagopa Kajmer - Yalanlar (feat. İQ)
  Sagopa Kajmer - Tek Kanatlı Kuş (feat. MT)
  ___________________________________  Silahsiz Kuvvet - Diger Rapciler ILe Feat. leri /// (Albüm Disi , Bazilari Albüm Ici)  Silahsiz Kuvvet - Karanlik Manzaralar ( prod. Mista B. )
  Silahsiz Kuvvet - Cocukmuyum? ( feat. Sahtiyan / prod. Mista B. )
  Silahsiz Kuvvet - Piston ( prod. Sahtiyan / feat. Kolera , ceza , mista b. )
  Silahsiz Kuvvet - Cihana Hitabe Remix ( prod. Fuat / feat. ceza , Sahtiyan )
  Silahsiz Kuvvet - Amerikanciklara Selam (feat. Fuat , ceza , Sahtiyan )
  Silahsiz Kuvvet - Lanet Sehir Istanbul ( feat. Statik )
  Silahsiz Kuvvet - Inkar Bosuna Bak Aynaya (feat. Sozlu Taarruz)
  Silahsiz Kuvvet - Sana Bana Kalmaz Bu Dünya ( feat. Masta Kara )
  Silahsiz Kuvvet - Kukla ( feat. Turbo )
  Silahsiz Kuvvet - Rap Hediye ( feat. Sirhot )
  Silahsiz Kuvvet - Illeti Name ( feat. Sahtiyan , Mista Brown)
  Silahsiz Kuvvet - Bir Damla Su ( feat. Sözlü Taarruz )
  Silahsiz Kuvvet - Subjectif Prespektif ( feat. Sirhot )


  __________________________________  DJ MIC CHECK  Mic Check - YamYam Organizmalar ( feat. Sahtiyan )
  Mic Check - Karatma Geceleri ( feat. ceza )
  Mic Check - Toplama Kampi ( feat. ceza )
  Mic Check - Televole ( feat. ceza )
  Mic Check - Scratch Show / Video ( Privat )
  Mic Check - TV8 Scratch ( ceza ve fuat ile )
  Mic Check - Dream Tv programlari ( yilbasi canli )

  _____________________________________

  Sagopa Kajmer'in Beatlerinde Kullandığı Samplelar

  Abstract Rude Prevail - Stop biting ////// Sagopa feat. Dr. Fuchs - Kara Maskeli istanbul
  Apocalyptica - Beyond Time ////// Sagopa Kajmer - Degisebilir heran adres
  Deep - Purple - Soldiers of Fortune ////// Sagopa Kajmer - icimdeki seytanin ensesindeyim
  Kishore Kumar and Lata Mangeshkar - Agar Tum Na Hote////// Sagopa Kajmer - Al 1 De Burdan Yak
  Jean Francois Michael - Coupable ////// Yokluk Icinde Varlik Ceksemde

  Sagopa Kajmer - Stilo / orphaned land - seasons unite
  Sagopa Kajmer - Kör Savaşçı remix / TATU - 30 Minutes
  Sagopa Kajmer - Düşünen Ceset / Çağrı Film Müziği
  Sagopa K - Bir Pesimistin Gözyaşları / Kostas Pavlidis - Jastar Amenge Dur
  Sagopa Kajmer - Geçmişi Gölgeye Teslim Ettim / Empyrium - Autumn Grey Views
  Sagopa Kajmer - 24 / The Pianist - Nocturne in C minor (soundtrack)
  Sagopa K – Dilim Sert Rapim Mert / Yedi Karanfil – Bugün
  Sagopa K – İskeletler Diyarında Bir Et Parçası / Boom Bap Project - Odds on Favorite
  Sagopa K - Pesimist EP 2 / George Winston – Woods + George Winston - Colors of the Dance
  Sagopa K - Değişebilir Her An Adres / Apocalyptica - Beyond Time
  Sagopa K feat Fuchs – Tanrı Çekti Tüm Resimleri / Lacrimas Profundere - The Crown Of Leaving
  Silahsiz Kuvvet - Dört Tarafım Yalan / Orhan Gencebay - İç Benim İçin
  Silahsiz Kuvvet - Bir Savas Bin Ölü / Gotan Project - Cairo - ( Karunesh – Solitude
  Sagopa Kajmer feat. Mista Brown - Kor Savasci / Empyrium - Fossegrim
  Sagopa Kajmer - Maskeli Balo / MSG - Nightmare
  SAgopa Kajmer-Yeraltındaki Karanlık / Mt feat Dykey- Ütopya
  Sagopa K – İskeletler Diyarında Bir Et Parçası / Boom Bap Project - Odds on Favorite
  Sagopa K – Dilim Sert Rapim Mert / Yedi Karanfil – Bugün
  Silahsız Kuvvet - Doğ ve Yaşa / Orhan Gencebay – Ziyankar
  Silahsiz Kuvvet - Buralarda Ayaz Var / Yedi Karanfil - Govel Ördek
  Silahsiz Kuvvet - Göze Göz Dişe Diş / Yedi Karanfil - Iki Keklik
  Silahsiz Kuvvet - Dört Tarafım Yalan / Orhan Gencebay - İç Benim İçin
  Silahsız Kuvvet - Rap Eyleme / Wu-Tang – Visionz

  ________________________________
   
 3. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  :::...FoToLaR...:::

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 4. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  BAYTAR
  bu dılden fırar eden her söz yaydan cıkmıs ok gbı
  sözler bazen bir hazıne bazen dermansız bır dert tipi
  gecmıs dünden bahsetmek lezzetsız
  gelmemıs yarından hep mı sıkayetcıyız biz
  aklımın ıpınıın ucuda kaçmış
  tımsah katlelerı bosalmış bır ıkı damla hıc degersız
  huzun ve kaderın pencesınde bırde ev namı degersız
  gece gunduz ömürden yontar dunya dönmez yarensiz
  bugun ömür yarım gün serbest kalsın fıkrım
  senın tozlarını sılemez tenımden ellerım
  varlık ruhu terkeder gözun gözümden ayrılınca
  bendekı aşk altın mısalı agırlıgınca
  sensız benlık yokluk demek kalbım sana emekci
  aşk denen ıllet çorak arazıde tılkı mısali kurnaz bekçi
  başım sarkıt bir mahalsiz cumle yolumun onune taş
  dudakların kaderin hıkayeden çakır keyıf dertdaş
  goren derkı sel ağzına bına yapmak aptal işi
  yel eserse kırmaz dişimi kalp bı körse gormez bişiyi
  sanıyeler dakıkalarla yapar alısverısı
  saatler seni alır benden korkarım olamaz gelişi
  hasret gozumun ısıklarını sonduren alcak mısafır
  ağır hıtap sonuk bır mum ayrılık haın bır zehır
  melek yanımda yuzunu saklar felek yuzume kaş çatar
  bi tek bu huznu sen bozarsın ipek tenın derıme batsın
  ruzgar saçını supurse mest olur bakıslarım
  adınla uyanır kulaklarım yuzunle acar goz kapaklarım
  en guzel sıırlerımde kaleme adını sayıklatırım
  odamın hayaletısın sessızlıgıne aşığım....

  derdime çare baytarım yok, dengeme destek tut ki durayım
  şafak güneşin fermanı gecer, acı tatlı sayılı zamanın sancısı
  ama melek bır yandan şeytan bır yandan
  başım zından yokluk var bu kaçıncı şikayetım bılmem....

  kafamı duvara yasladım omuzların yanımda yok
  ahbaplar maymun ıstah sahıbı benım ıcım senle tok
  yok ki gücüm belkı devler ulkesınde bücürüm
  sessızlıgınle gelır hüznüm yoklugunda gömülü ölüuyüm
  bu devranın bınlerce sevgi musterısınden bırıyım
  yanlızlıgıma kufrederım sensız halden mustekırım
  ılelebet de donmez olsan bılkı yanlız nöbetteyim
  hatalarıma savaş açtım hergun farklı kefendeyım
  hayat gunluk defter yapragı hazan gelır dokulur
  gelırken ne getırlır kı gıderken ne götürülür
  dertle anlaş deva bul üzüntü kalbi sömürür
  yüzüne baktıgım her an cennetten bahce gorulur
  gülüşle sen deil gönul bucaklarında harabeler
  bu hılekar tavırla gecer fena saatler
  senı ıceren masallarım anlatılacak kadar kısa deıller
  aşk ilinde bı tarafta cüceler dıer yanda devler...

  derdime çare baytarım yok, dengeme destek tut ki durayım
  şafak güneşin fermanı gecer, acı tatlı sayılı zamanın sancısı
  ama melek bır yandan şeytan bır yandan
  başım zından yokluklar bu kaçıncı şikayetım bılmem....
   
 5. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  maskelı balo

  Nesine göre ki kiymetin degeri, yüregin çömelir egilir boynun, degeri biçilir kenara atilir, kiymetin de çikari varsa çikari yerinde dilenir, her duada tanri bin azarladi, ve bendim her nazarda pay kapandim zarlarim düsesti, esti madem bu matem bedeldi tanri her dem, bu deprem çökertti onca yonca bunca yikici darbe harbe motive etti gözümün önüne serdi derdi ferdi çikarin alevi sardi vardi her temelde tek emel. Yalanci dostu aldi karayel ardina ve herkes maske takmis, surati sarkmis, yüzünü asmis, kaç kurtul balonun kahramani seytan, bulamacin içindeki tüm rhymelar isyanda. Ve degerin degeri kalmamis, ve her yarista çikarin adimi önde, adimi koyarim, adimi saklarim derinde. Adimiz hangi kelime, anamiz nerede hangi cehennemde yaniyor? Yanimiz hep mi bostu? Kanimiz kardes de oldu neyse.

  Yanima aldim kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalikta görünen herkesin adi yabanci, herkes kendi maskesiyle dolasir oldu yanibasimda, tanimaz oldum yüzleri ve keskelerle avunur oldum. Düslerimde gördügüm yüzüm benim mi? düsünür oldum, onca maske gözümün içine bakiyor sorgularcasina, ve burasi hep yabanci, hep yalanci doldu, çikmak istiyorum artik disari, birakin gideyim kendimi alip.

  Yaratan beni dünya arenasina soktugunda tektim, her nefesi soludugumda hep Yektim bu ücralarda ben beni mi kaybettim, ve düsman kelimesinin anlamini arkadas sifatini tasiyanlardan ögrendim. Insan, insanligin hocasi durumunda eli masali. Hergün baska derslerde karsimda bambaska bir hoca abide, her sinavda farkli notlar almanin piskolojisine adim attigimda sanirim ilk okuldaydim, yani çocuktum, yola çikmis yeni yolcuydum, ben bu yolda çok mola verdim, muhabbete daldim, yolumu uzattim. Çok sima tanidim, ima aldim yüzleri aklima kazidim, adi anildiginda iste dostum dedim, adim anildiginda tanimam dedi takti maskesini yüzünü çevirdi ve sildi kalici tüm izleri, geri getiremedi zaman eskide kalan ani defterimi, her sayfada düstü maskesi. Simdilerde gözümün içine bakan herkes çikar pesinde takma ifadeler ardina gizlenmis tüm fesatlar, hesaplar egoist sevgilerinde sakli rüyalarinin sayilarini maskelerde gizlenmis tüm yüz hatlari. Bir zaman selamladi bu adami ve adimi unutmadi.

  Yanima aldim kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalikta görünen herkesin adi yabanci, herkes kendi maskesiyle dolasir oldu yanibasimda, tanimaz oldum yüzleri ve keskelerle avunur oldum. Düslerimde gördügüm yüzüm benim mi? düsünür oldum, onca maske gözümün içine bakiyor sorgularcasina, ve burasi hep yabanci, hep yalanci doldu, çikmak istiyorum artik disari, birakin gideyim kendimi alip.
   
 6. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  La Kayyume İllahu (ft. Kolera)

  Papatyaları koklar küçük kız burnuna polenleri yapışır hapşırtır, papatyaları koklar küçük kız...
  Pirinç tarlasında taşken aranıza karışan gam oldum
  aman Allah ım onlardamı olgunken ham oldu?Ben deriz
  derim her işyerinde tabldot etin,huyunu zerkettin ve
  olgun kelek oldu.Bence fazla hızlı çarptı duvara
  başvuran bana her vuruşta karavanaydı hakkı silahın
  oysa alamadın feyz,kendi atını sattı şu günlerde
  birçok reis,deva yok bu deveyi inleten bir dert ki
  halis muhlis,eğer içinse hasis hususi bir teşhis ben
  gitarı telsiz,aldığım hediyeler paketsiz verdiğin
  değeri sok kendi cebine.
  Kolamın gazı kaçana kadar mıydı karizman vah çok
  yazık,adam asmaca oynarken astığım aynı kadındı
  mıhladık,bir varmış bir yokmuş diye başlayan bir
  masaldan bir yalan attık Musa da asa anla ki
  saptık,debelenmeyi de bırak artık.Kaş yaparken göz
  çıkardın sen bizler harici Melankolia rotası aynı
  hatt-ı kudsi nurani,cebin,göbeğin şişti gari şükrün o
  kadar az ki,it ürür kervan yürür,haydi kahpe gel
  beri.Hayat bir pencere gelen baktı geçti olan oldu çim
  adamımda asi geldi sonunda dazlak oldu,minimini bir
  kuş donmuştu pencereme konmuştu,donan kuşla çocukluğum
  savruldu.Rahmet yağarken sağanak sağanak boş
  kuyularıma doldu su kalbim uyandı doğrusu kur
  istediğin kadar pusu içinde yaşayan firavunu öldür,çek
  pusuyu al huşu kalbim yansın diyorsan söyle La Kayyume
  İlla Hu


  Bugün uyuyamadım içim çok buruk kırıktı kalktım bir
  sigara yaktım külleri yuttum,delil yok ortada şimdi
  mutluyum,Bugün uyuyamadım saat üçe çeyrek varken
  kalktım,bir sigara boğdum külleri yuttum,delil yok
  ortada şimdi mutluyum.

  Dilin kirli emellerle hiddet kuyusuna düşmüş ah Esen
  demeden önce ağzını temiz suyla çalkala elde
  ettiklerinin etkisiyle sanma kendini sultan,ruh
  bedenden çekilince kalırsın anadan üryan,beden evinde
  olduğundan ister mevki para ve şan bu ruh sürgün
  ağlamaklı an be an eder figan,rehberim vekilim
  aynı,görünmeyen bir bilun gönül gözünü aç da bak,aksi
  halde ol melun.Merak etti bir sakat nasıldı acaba
  zıplamak,merak etme dünyanın ömrü bir günde bir kaç
  saat.İhlal etme iclal buyur,bu icraatin sonu
  huzur,Hakla itilafa uy bu unutulan bir kutu mudur?Hak
  sohbetine fetva diyen acaba nasıl huzur bulur?Bence
  nice haddi aşmış kendini dinler kafa bulur,önünü
  görmez yarını söyler,denize dalar yüzme bilmez,içine
  bakmaz dışını süsler,çok ister azına burun büker,bu
  dünyada kendini yakar,bizler harici,anlattıkları da
  huyuna denk olur ibtidai.Zalimin zulmü hep
  nedensiz,çekip vurunca der ettim latife.Yakışmıyor
  hiçbir sözcük önüne ardına Es-Selamu bir selama can
  gider bu nefis dünyevi öcü,al bedeni vur duvara,çek
  saçımı et fukara,tut kalbimi at nuruna sen ol hep
  giren bağa.Meyveleri çürüdü goncalarım kurdun gözünü
  bürüdü göremedim nerede kalmış hafa kuru yine
  sava,kulağımda mest olur gamgama göremez gerçeği gönlü
  fakir fukara.Haya bir kalp aynası bakıp bezenen alim
  oldu,etabımın da sonuna geldim,yine de aciz
  oldum.Çıtıpıtı olgun olmuşsun,içini dışına
  vurmuşsun,dışını süsler içini takmaz olmuşsun.Mevlana
  ağlar hüngür hüngür kalbimi yaktı külü koru içimi
  vurdu doğrusu sürükle beni de nur-u ruh,içimde yaşayan
  beni uyandır çek perdeyi ver hubbu kalbim yandı
  söyledikçe La Kayyume İlla Hu.

  NAKARAT

  Bugün uyuyamadım içim çok buruk kırıktı kalktım bir
  sigara yaktım külleri yuttum,delil yok ortada şimdi
  mutluyum,Bugün uyuyamadım saat üçe çeyrek varken
  kalktım,bir sigara boğdum külleri yuttum,delil yok
  ortada şimdi mutluyum.
   
 7. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  Soğuk Küvet (feat Kuvvet Mira)


  Aksiliğim üstümde sende kelimeler hep farazi, gördüğün kadar arazi, kimse mükemmel değil ki, ne umdun ki benden kadı kızı bile veremli, benim kusurum anca naz, seninki si mesavi
  Içimin tuzu ayı yoğurdu, anahtarsan nerde kilidin oluğu ? Nahoş hallerinde et ilan kahpe oluşunu, ahmak kişilik sensin, cevizi dişiyle kıran feyksin, her dişi geyikle muhabbette yanar-dönersin. Ben rüzgarın aruz vezni sen kükürdü ancak sus karıncalandı kalp, söyle paşa nedir amaç ? Bence ringe havlu at, Kolera kırar kol bacak, masalın kötü şirinesi, Mr Gagged Uzun bacak. Esti geçti hayatından bir eser ve bin zafer, kazı-kazan kazandığın bir adam ve bin keder. Kaderdaşlar sıralı, kader sıvadı kolları, bedava ekmek kalabalığı, örmüş saçını kaderin ağları. Kalbin yalın hali bulutsuz, ah şu mevsim değişmekte, billur su kusursuz, ruhum sensiz huzursuz, tattım elmayı ve içime düştü şimdi kurtları, yavaş yürüyen bir tazıyım acizliğimse azılı. Sen anlatma metni dur, O bilir ancak aybı üzüleceksin yavru Tanrı sıkıntısında kapalı kaldı. itiver açılır kapısı, açılır için açılır hali, vurdu aynası ve sen yansaması

  Kolera Nakarat

  Sevenin var senin suçüstü Şehzadem
  Nesin sen cevap ver ? Mahrem...
  Ücra yerlere düştü kayıp merhem
  Bendim en asil tek kişilik harem
  Düş ve melodi en güzel düet
  Suretin silindi kaldı silüet
  Uykum Yok yatağım soğuk Küvet!

  Bora Verse (Mista B.)
  Skip it up bop the background
  So raps are influental
  I gotta go she hates rap aight yo she is my angel
  Seventy Eight's sunshines hit my ankle bones
  Pass the age of 20 but still no one knows
  I took many blows took the heart with all the pain and anger
  I caught the "KOLERA" take ??
  It's passed on and I'm drunk on my lone
  Scared like a spider in the barn
  Saw the dark without the shower
  Charisma down the drapes
  So outta shape I get tired in the rain
  Scared to talk to you, hot in you in your dreams forever
  Leave me in the state of nature
  Who knows i might just take your picture
  Hit me up with the flashlight
  The???? say that I'll catch ya
  I'm in the right with holdin
  holdin all the folders in the mold and its gettin colder
  Aight yo, Mic hit the Bass, the temperature is rising

  Kolera Nakarat

  Sevenin var senin suçüstü Şehzadem
  Nesin sen cevap ver ? Mahrem...
  Ücra yerlere düştü kayıp merhem
  Bendim en asil tek kişilik harem
  Düş ve melodi en güzel düet
  Suretin silindi kaldı silüet
  Uykum Yok yatağım soğuk Küvet!


  Sagopa Kajmer Verse

  Zulüm taşıyla kanatı verdi başımı felek kahpesi
  Düşüncemden senide çaldı elimde hırsız kellesi
  Gık çıkarmaz dilden aciz sessiz Sagopa dilsizi
  Vaktim gelir şimşek çakar kırılır dilimin kemiği
  Güçlü rüzgar nefesi, selvi dağ tepesini viran etti,
  Kalp hayat endişesiyle akan zamanı tavaf etti.
  Gözler sözlerin sertliğiyle yaşa bulanıp ah çekti
  Sensiz geçen günlerin kazası yok be sevgili
  Saadet yanımdan ayrılmasın
  Kasvet ağacımı taşladım,
  Ham meyveler topladım,
  Sessizlik beni dilsiz yaptı
  Kalem düşman ellerinde temiz kalbi karaladı
  Bu hasret beni yaraladı
  Sagopa takvime çentik attı!
  Gönlüm aydın, ruhum yüzüme yuva kuran bir kuş
  Kalbim çıkık tıpkı tablocasına duvardan düşük ve tuş
  Gözlerim alçak seyirde yüksekler desteksiz uçuş
  Ellerim dilimi büker,
  SAGO ZORDA OLSA KONUŞ !

  Kolera Nakarat

  Sevenin var senin suçüstü Şehzadem
  Nesin sen cevap ver ? Mahrem...
  Ücra yerlere düştü kayıp merhem
  Bendim en asil tek kişilik harem
  Düş ve melodi en güzel düet
  Suretin silindi kaldı silüet
  Uykum Yok yatağım soğuk Küvet!
   
 8. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  Neyim Var ki


  Bir bahçemiz var;Bir taraf çiçekli, bir tarafsa çölBir tarafta gökkusagi, öbür tarafsa çölSinirda kalmislardaniz bizHep sinifta kalmislardan çok uzaktayizSikinti çekmislere yakin bir yerdeÇölde kazanilan zaferler hepsi kanla yazilirAhmak olmasaydin insan tüm zaferler dostça kazanilirdiHer gün dogumundan gün batiminaHer geceden gündüze islenen bir suç varHer bi' yerde bahçemiz varCümle derde ol deva diye dua ederdi günde bin defaFayda yok! Bu çok fenaÇare yok! Bu bir belaSanki yoktu bastaHepsi kalsin alemimdeSagopa ve CezaRap için bir pranga...Ilham perilerimYorgun ellerim Ve miskin armaganDüsüncemin yaninda bir emanetim bu bedene(ceza-zor)Yillarim bir yetki verdiEtki tepki oldumKendimin hudutlarinda bir çiçektim ordumOnca tarla doldumBir safaktim askerinDuvarda yirttigi bir takvim yapragindaGeri kalan umut rakamlar oldum,Istedigim yerdeyim1-2 dakika verin bu adamaKonusamaz dilim tutuldu.Fincan kahvem hatrina saydimBir yudumluk askim deli sarhosKomplo ordularin gardiyanlariNeyim var ki rapten gari?Fincan kahvem hatrina saydimBir yudumluk askim deli sarhosKomplo ordularin gardiyanlariNeyim var ki rapten gari?Akar sular bu bahçelerdeKurtulur zebanilerdenAkmayan suyu bile çöldeÇesmeler var her bir yerde; bul!Olmaya çalis bir kul!Istedigimiz yekte sulh!Olmasin altinda çul!Olmasin paran bi pul!Gene de gül bir kez beBir kere gül beSenede bir de olsaGül bu çölde yeserir elbetSavas biterVe biz de sinirin ortasindaKaybolup giderVe sözlerimizi ve rapimizi Miras birakiriz yeter!Ey rapin sebepsiz anlamiDamarlarimda gezine durSakaklarimda kan birikmisBen bi' cümlelik bir nokta degilim.!Siirlerimle gömülecek adimSatirlarimda geçmisinTokat izleri..(ceza-anlat)Ve ellerimde karakalemKara gözüm seyirdeYollarinda yolunu gözledigim bir yolcuMaglubumYaradan Allah'im!Gençligime mahcubumOyuncak bir tabanca elime hakim olduÇok alistimBen bugünde yasiyorumYarinda meçhulümBin yasak ve bin cezayla ilelebet mi yasiyorum?Bir bal olsam, damlasam.Bu yeryüzünde bir kalbim, nefretimVe var olan biN cezamFincan kahvem hatrina saydim Bir yudumluk askim deli sarhos Komplo ordularin gardiyanlari Neyim var ki rapten gari? Fincan kahvem hatrina saydim Bir yudumluk askim deli sarhos Komplo ordularin gardiyanlari Neyim var ki rapten gari?
   
 9. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  BİR PESİMİSTİN GÖZYAŞLARI


  Aldanışlar orada kaldı, aldatıldın ahın vardı, aldatıldım
  ahım aldı, yalvarıldım vahım oldu, aldanışta masum oldun,
  yalvarışta yüzüm soldu. dikene battı yalanın ağzı,
  yatsılarda mumlar öldü. düşümü böldü sevgi çölünün ölüme
  çeken o kavuran nefesi, akşamında leşime baktım, peşime
  takılan adını kazıdım, ümidi çaldım, ahı yanıma vardı,
  vahımı şarkı yaptım, dinledikçe ağladım, gözyaşım!...
  insan umudu taşıdı, kimisi kırdı umudu, lakin kiminin
  sahip olduğu tek şey oydu, hepsi buydu. yoksulluk
  korkusuyla ömrü servet peşinde harcayanda gördüm
  fakirliğin özünü, çevirdim yüzümü, dostumundu teklif,
  düşmanındı ısrar, acaba nereye kadar sürer bu tekrarlar.
  yalanlara radar olsan neye yarar, zararın dönüşü kârın el
  mi sallar? batan güneş yine doğar. batan gemi yatan mezar,
  azar azar kazar mezar, kumar umar arar, yazar kader kime
  çıkarsa bahtı tahtı kapar, tanrı bunu hep yapar. salla
  gitsin arzular gemiler zaten batık, yolla gitsin mektuplar
  adresin mi kayıp? zorla güldü âmâlar ağlamak mı ayıp?
  korla yandı umutlar geçen dünü sayıp, yor ki aklını
  hakkını sorgula düne bakıp?

  Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz
  uzaklara? kaç yalan yıkacak güvenleri? kaç satır yazılacak
  kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla
  gözyaşı dökeceksin uğruna? kaç yarın bekleyeceksin?
  sonralara kaç damla gözyaşı?

  Tasanın etrafında gezgin olmuş insanlar kısacık molalarda
  tanıdılar mutluluk denen kelimeyi ve tanrı bâş etti, çile
  doğdu, hile koydu adını günahın. sille vurdu, illeler
  inatçı yordu, sınava tabi tabiat ananın evlatları rabbi
  tanımadı, kimisi küfretti yaradana, zülmetti kendine,
  hükmetti paraya, çoğuna paralar sıktı kurşunu yaralar açtı
  durumu battı. dünya malı uçan halı, kırılır dalı her
  ağacın, yıkılır her bina afette, gofret, bedelindir o
  dökülen tuzlu yaşlar, haşlar gözünü yıka yüzünü, hüzünü
  her adem tanır, geçici bir dövmesin şeklini çizdi tanrı
  topraklara; vakti gelince kazma kürekle silineceksin.
  dayanacağın bir duvarın yoksa ör hadi, kuvvete dayanamayan
  adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir, hakkımı
  isterim, payıma düşen herşeyi alırım felsefesi, haksızlık
  oyunlarında hakkı yendi, rengi kaçtı yaşamın, derdi sardı,
  yaranın acısı tacı attırdı krala dahi, bir ömür fani, bir
  umut hani? tebessüm vahi, kabusum canî yazdıklarım;
  yazacaklarımın güvencesi sago k.

  Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz
  uzaklara? kaç yalan yıkacak güvenleri? kaç satır yazılacak
  kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla
  gözyaşı dökeceksin uğruna? kaç yarın bekleyeceksin?
  sonralara kaç damla gözyaşı?

   
 10. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  VASİYET
  fecre dal!..
  fedai cembiyeleri ile cenkte kaldi, surlarimda ka
  <A href="http://forum.donanimhaber.com/m_4254454/tm.htm#" target=_blank rel="no follow">Hpe uyuya daldi.
  suretim şarap misali eskidikce degeri artti.
  serserim,sevim giotin alti.
  kalbimde senede kac kez birisi idam aldi?
  şaibelerim şairimdi, şakaci mecburi sifatti.
  rihtimlarimdan gemiler kalkti, yolcular agirladim agir agir.
  revanlarim..
  guneştim bir ara yagmur, oldum.
  kendi deryalarimda kendimi zorla bogdum.
  ...spekulatif duşlerin spazmi var.
  stagflasyon onlemliydi, sozumu kesme girişiminde bulunan herkeseydi radikal argolar.
  soyle ne zaman bitti aşka dair tangolar?
  her işte bir racon var.
  haydi egoma sponsor ol!..
  ecemle ecele gi
  <A href="http://forum.donanimhaber.com/m_4254454/tm.htm#" target=_blank rel="no follow">deri</SPAN>m. rabbenami bir hic ugru tersledim.
  offff haşaaaaaaaa!...
  bir dilekti vurgun oldu, vodka redbull cigere doldu.
  sagopa nadir sarhoş oldu.
  cemre gec de olsa duştu.
  kelimelerdi kerimelere ve kertelerime munzeviydim.
  dunveyi senaryolarda "rap" denen bahirdim.
  munasebetsiz kufru bastim, onurun canini yaktim.
  alti senedir aklindayim, cekemedin yoo farkindayim.
  rapimtraksin, sen reel degilsin.
  yazdiklarina sadik olamadin, soyle kac eşlisin?
  muaf biraktim seni ve kitlelerini, sarfiyatlarim fiyatsiz..
  anonim oldu haykirişlarim

  az once dogdum
  halatim yirmi yedi bogum
  sele gitti agustosum
  vasiyet etmek istedim şarkilarimi kizima, hep sonunda kendimi vurdum.
  sarjoru doldurdum..

  koştugum bu yolda yarimi sonladim ve kocaman adama dondum.
  sanma cok telaşliyim, durgunum biraz.
  solgunum yuzum, bitkinim ufaklik.
  sen de gel peşimden amma cok caliş!..
  duvarda yazmak her kural,
  yumruk yersin yilma kalk, dayan!..
  bu abi yerle cok sevişti.
  duşmek hic ayip degil, kalkmasini bil!..
  ve acele et şu gozyaşini sil!..
  sagopa idol oldu bak dedim babam, ben dayandim.
  buraya kadar geldim 27 adim.
  takma kendimden can sikintim, onceden beridir bir olum takintim.
  bunu da yuzume vurmasinlar sade evde yuzum asik, dişarda sempatik takildim
  </SPAN>
   
 11. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  Aklımın Odaları - Sagopa Kajmer
  Emeklemekle başlar hayatın yolları
  Ayak nasır tutar madalyon çift taraflı
  Naçizane ben ozan dizelerim sızı
  Hangi birimiz yaşadı tek taraflı
  Sorma gitsin
  Yokuşlarım nefes kesselerde ben yolumda
  Sersefil çakıl taşı modunda direnir oldum
  Sebepsiz arbedemdin dilimde küfre döndün
  Özürlerimdin bugüne kabulsüz bir teklif oldun

  Keyfime değmeyin rüyalarımda karmaşık teranelerde yazarım
  Olsun varsın anlaşılmaz olsun yunusun kalbi çöple dolsun
  Körpe duygularımı kahpelere de verdim sahteliklerim menfi
  Düşlerimde karakter oldum üzgünlüğüm kendime özgü
  Son hataların yok telafi lüksü küskün düştüm müstakil bir
  Onurun
  Miras kaldı küskün, düşen ağlamaz yazılarımın ana temasıydı
  Ben bildim kendimi sessiz kaldım isyanlarımı da yüreğime
  Gömdüm
  Mültecilerimi öldürdüm hepsini

  Lolipop şekerleriyle 18ine kadar flörtsün ve mahluk söyle
  Adın nedir
  Kaç harften oluşuyosun
  Kaçın sesli? kaçın sessiz
  Kaç davranış sergiledin
  Kaçı yerli? kaçı yersiz

  Koş saraylarıma bulabilirsen beni
  Konuş ve dertleş eskisi gibi
  Bul seni getir bana hediyem ol
  Aklımın odaları senle doldu taştı (3x)
   
 12. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  Terör Damlaları - Sagopa Kajmer [Mic check]Tohumları kanla ekilen hasat mevsimi, yerin kara toprakVaroluşun temelinde özüne dönen yara açan kurşun beyinTerör kanlı ellerin, elinde insan avı silahı kozu, paylaşDumanın tozunu bozdum orucu, doğu batı terör yolu mutlulukBiçmek için kuru, görüyorum hepinizi birer birer, tekerTeker katliamın yönü doğu batı atlıları silahları, kanSofralarında bismillah çeken günahkaları, günahkarlarınYalanı, doğru yapan isyankarları damlalar akarkenGözlerden ağlayan dualar mezar başlarında şehit ruhu şahaKalktığı an saplanacak bıçak kalbine güneş kapkara bakıyorMutluluk uzaklara, uzaklarda etoburlara, insan eti yedikçeGelecek sonları terör damlaları[Ceza]Yanlış emellere alet, sonucu felaket, olacaktır genç körpeGözler önünde köklenen şiddet, fidanları meyveleri terörTarlaları toplu mezarlar. barış için çöl kan gölüneDöndürülen kandırılan umutlar, karamsarlık içinde yarınıBekleyen çocuklar ıslandılar terör damlaları altındaSuçlular yok ortada, ortalık kalan masum olan her zamanGeride kalan acılı bakan kan ağlayan yaşlı gözleri yaşatırTerör damlaları[Mic check]Terörün kanları akan yaşları, alınan canları, kanSofraları, etobur olmuş millet, haram bankası (5x)İnsan eti yedikçe gelecek sonları terör damlaları
   
 13. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Karabiber Duası - Sagopa Kajmer [/FONT]
  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Kibritin kıvılcımıyla başlayan kiralık katil oldunŞimdi duygularına ağla yeahKaç kiracı kovabilirsin dünyamdan nedeni yoksunArzularımdan bahçe yapsam tohumuna suyunu serpelermisinPesimistin sendelermi kalemin sezin kesilecekmi biletinKinde yaşar alemin, cenazemin omuzlarında yazılıKarabiber duası rap kara haber selası kalpte hep bi çareHep şu senin kolayca yüklenip kaldırdınız cenazemiGeride hep bükük boyunla anıla geldin gücünüz yetmedimiElemle insan oldu günbe gün hüzün tünellerindeFareler hucumda sel yüzünde tellerinle savaşır haldesinYazıkMahrem madem günahla yanacak olaya servis olacak mademBenimki ben harebem huzur netanem koca esti ya ya bedenenCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti yo yoCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti ya ya bedenenDoğrunun önünde duramaz olmuş insan oğluKarabiber duası lanetin son etkisiIşığın içine bakamaz olmuş insan oğluKorkar olmuş ölmüş ruhlardan gelecektenHesap soramaz olmuş insan oğluMutantlarla yapılmış dünyanın gerçeklerindenAcıyı çekemez olmuş bedenim her gün acılarla sevişmektenHissedememiş duyguları ağla sende haline benim gibiSessizliğin içinde kaybolan ruhlar gibiSuskun olma haline konuş dünyaylaParanın kölesi olmuş insan oğluYanmış bedenlerle ruh dolu bu sistemin katiliSonuçta karabiber duası hümanist olmuşGeçmişte yaşatılanların yüzünden sözlerimBen hep bu duayı özlerim duymassam açık gider gözlerimGözlerim gözlerim koca esti ya ya bedenenCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti yo yoCenazemin omuzlarında yazılı karabiber duasıRap kara haber selası kalpte hep bi çareDudaklarımda senfonin çalarken hep duacın olduKes lan esti ya ya bedenen
  [/FONT]​
   
 14. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Sagoladım Beyinleri - Sagopa Kajmer [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Kemiklerin kırıldı ey rapim, nedir bu çaresiz bakışlarınTecavüz arenasında kör savaşçı kılıcın rüzgarıyla savunurOldu onurunu, hep tekil savaşlar ortasında sefili oynadıkBiz, kefili kim bu hırsızın vekili nerede, şarlatan şuArsızın ipine doladı sahte kültür elçi bozmalarımızGırtlağımdan astı tavana, boğulmadım, nefesle yazdımRhymeları, ok attı hedefe mista k. sagoladım beyinleriYollarımda dikene bassa dahi ayaklarım ben küheylanım veEvliyasıyım rapin, kuvvet aynasında kendimle barışa imzaAttım, rap'di şahidim, tepdi düşmanın yüzü, tekdi rapYönü, çekti yerleraltı diyarı, sanatı kutsadı ve pektiYüreği nacizhane mc'nin bilesin satırım kesit cümlesiniAcizanenin
  [/FONT]

  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Didaktik Kitaplar - Sagopa Kajmer [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Verse 1Birikimlerimiz kısıtlı, arzularımızın ışığı, egoizmeYansıdı, ya da kısıtladık insancıl yanımızı, tokatladıkKaranlığa mum yakanları. barış hududuna mermi atanlarınAkıbetini yazan hocalarım oldu savaş yanlısı. literatürünGerereği yapıldı. atamın ellerini aradım. kürsülerdeYetişen mengenelere her yılım on elimi kaptırmaktanYıldım, yılım bana zehir oldu yine, halkım alkış tuttu veBen elimi kırdım. geçemediğimiz köprüler ardımızdanAğladı, tıpkı yere düşen ekmek kırıntıları gibi, zanAltında masum yedi kelepçeleri ve sırıttı birileri, makamArabalarna yol ver geçsin, emri vaki olmuş her yolcuAçılan çenelere çekici ver çaksın, yazılı kurallarınKuramları aştı. parmakları kırılan bu yazar yılmadı, kaçYazar alim olsan, amacını yamacında doğarak yok olduSezar, dedelerin toprak oldu bak orda mezar yalanlaSavunan dürüstle tanıştı, tekmeyle kovulan kiniyleYarıştı, paradan uzak olan silahla tanıştı, hayatlaDarılan ölümle barıştıKoroHainlik diz boyuna, laik durum acı kadere bağlanmış işBitikTaktiklerimizin nefesi kesilmiş, didaktik kitaplar sobadaOdunVe yurdun taşı toprağı çakıla karışmış, hocalarım eylemYürüyüşündeBilginlerim afaroz edildi didaktik kitaplar sobada odunVerse 2Bir okumuşum tam onbeş sene sürece, ve okulumu kırmışımKırılmışım dünümde. şimdilerde ezbere büyüdüğümü anladımTek düze. bilgilerimi çöpe attığım defterlerimde bıraktımVe soru kağıtları artık yok önümde, tıpkı sorulan sorularaCevap olamadığı gibi. verilen cevaplara kayıtsız kalanımBen talanım, ortadayım çevremde bu koca şehir, elimdeDumandan ibaret bir zehir, kibirle yıkanan insancıklarOrtasında binlerce çocukluğum, çantalarına koymak içinBekliyor geleceğini. ben işte oydum şimdi buyum. önümüzeBakıp da yönümüzü bulamadık, gözümüzü açıp da yolumuzaVaramadık, sözümüzü tutup da ileriye Adım atamadıkAdımızı karaladık ama temize çıkaramadık, atamızaRüsvayız, şimdi ben soruyorum sayın hocam pişman mısınızGelecek sizin eserinizdir, ezbere nesiller yoldalarKırmızıda geçtiler, yeşili beklemeden meydanı boş bulanHer hergele, mengene oldu ülkemi yedi afiyetle beni deSiz diplomasına imzalarınızı attınız, şimdi yine soruyorumSayın hocam pişman mısınız? imzalarınız ateşe verdiKibritin torpilini ve yandı okul önlükleri, üniformalardaSaklanan büyük teröristleri yarattınız, kararttınız, 25Senedir beklediğim aydınlık geleceğimi, birazAbarttınız[/FONT]
   
 15. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Sagopa kejmer Fan Club

  [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Yokluk İçinde Varlık Çeksem De - Sagopa Kajmer [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Dr.fuchsTarihe gömülen hatıralarGördüklerime bu dilim, kalbim ağlarKalemimin önünde tinercisi sereserpeDefterimin satırları gene dertteBaktın kaptı kaçtı oldu şahPara için vurdular oldu kanDöndü dünya bir gün son bulacakSenin de mezar taşına yazılacakUyuşturucuya çaresizce koşan gençliğiAlkolik aileleri mi geri çağıracakBırak gitsin tabii sen de bakBırak gözleri kapat sen de kaçUyan artık halkım sabrını açVurdumduymaz olma ışığı sen saçBütün bu gavurlara yetti artıkBiz bu güne kadar kime pabuç bıraktıkYokluk içinde varlık çeksem deBen tozlu raflarında kaybolup gideceğimBu tarihin bir imzaya ihtiyacımVarsa rapimdir(Yoo yoo)beni kontrol etAdalete yüce sıfatını verirken hepsi boşta kalmışBana kalırsa zihniyetlerin, beyni çok sulanmış2003'Te ağızlarda aynı sakızı çiğnemekteyizÇıkarın artık 2003 Adım da geride seyirizBakın bi bakalımKaç okul bitirmiş eline almış iyi bir işSokakta tinere köleYudumla nesilimeBir an için de olsa gözünü kırpSelamsız bandosu ayıpSuçlular mı puslularSarayda pusudalarSessiz kaldı kuzularRayci rapçi barınamaz bu hiphopçı kajmeranAnkara'da kıçını yırtan(dan digili dan dan dan)Zan altında isen hiç bi listeye dahil olamazsınAnladın mıİstanbul'unu da soludumSamsun toprağımKanımda hiphopımRaple doğarım(ben sago k.)[/FONT]
   
Sagopa Kajmer Fan Club konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yaşasın Çikolata Fan Club

  Yaşasın Çikolata Fan Club

  çikolata kilo yaparmı bitter çikolata kilo aldırırmı kansızlık yaparmı Yeni fan club hayırlı olsun melekler, adı Yaşasın Çikolata Fan Club. Çikolatayı sevenler ve vazgeçemeyenler buraya :D Yaşasın Çikolata Sevenler!
 2. Tatili Seviyorum Fan Club

  Tatili Seviyorum Fan Club

  Burası da tatil sevenlerin :D, her fırsatı tatil olarak değerlendirebilenlerin, yaşasın tatil diyenlerin fan club'ı olsun :D Mesela ben, Yaşasın Tatil :26: Lakin en çok yaz tatilini seviyorum. En güzel tatil yaz tatili :D
 3. Yalın Fan Club

  Yalın Fan Club

  yalın fan club yalın fan clup hüseyin yalin Mart 1980 İstanbul doğumlu olan Yalın'ın asıl ismi Hüseyin Yalın. İlk bestelerini St. Michel Fransız Lisesinde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu Müzik okulunda gitar dersleri alırken yapmaya başladı. Halen eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demoları hazırlamaya...
 4. Patates kızartması fan club

  Patates kızartması fan club

  Patates kızartması sevenler burayaa :D
 5. Köpek Severler Fan Club

  Köpek Severler Fan Club

  köpekseverler Kim benim gibi köpüş delisiyse buraya bekliyorum :D :kucu: Bu bebişleri kim sevmez ki yaa :)

Sayfayı Paylaş