Sararan dişleri doğal yöntemlerle beyazlatma

Uzman SühaN

Administrator
Sararan dişleri doğal yöntemlerle beyazlatma
Güzel gülememenizin sebebi dişlerinizmi ? Dişlerinizdeki sararmalar sizi rahatsızmı ediyor ? Cevabınız muhtemelen evettir.Bir çok insanın rahatsız olduğu durumlardan biride sararmış dişler.Estetik bir gülüş, temiz bakımlı beyaz dişlerden geçer.Bir çok insan gülümserken ağzını kapatmaya çalışır,Ya eliyle yada küçük bir dudak hareketiyle .Bunun nedeni genelde diş sorunlarıdır.Diş sorunlarından biri olan sararmalar ve lekelenmeler kişinin özgüvenini etkileyebilir.Oysaki küçük bakımlarla bu sorundan kurtulmak mümkün.Diş temizliği ile ilgili tüm ayrıntılar yazımızın devamında.Bu arada konumuz diş bakımından açılmışken Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri , Evde diş beyazlatma yöntemleri adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

diş beyazlatma.jpg

Dişlerimiz gün içinde tükettiğimiz,çay,sigara,kahve gibi etkenlerden dolayı sararbiliyor.Düzenli bakımla bir kaç pratik öneriyle bembeyaz,parlak dişlere kavuşmak mümkün.Sigara ve çay tüketen biri olarak kendi yöntemlerimi paylaşmak istiyorum.Öncelik bakımım düzenli diş fırçalamam.Asla atlamadığım ,günde 3 defa fırçaladığım dişlerim için sensodyn kullanıyorum.Haftada 1 defa dişlerimi karbonat ve limon karışımıyla bakım yapıyorum.Mercimek kadar karbonata limon sıkıyorum ve diş etlerime değdirmeden dişlerimi fırçalıyorum.Karbonat dişleri hem beyazlatıyor hemde ağızda bulunan zararlı bakterileri yok ediyor.Yine haftada 1 uyguladığım yöntemlerden biri tuzla dişlerimin bakımını yapmak.

Bir çok kişi dişleri tuzla fırçalamayı tercih ederken ben tuzu ağızda gargara yapıcak şekilde uyguluyorum.1 tatlı kaşığı tuzu 1 çay bardağı suda eritip fırçalamadan sonra gargara yapmak için kullanabilirsiniz.Tuzlu su diş etlerini güçlendiricek aynı zamanda ağzıdaki zararlı bakterileri yok edicektir.Diğer yaptığım uygulamalardan biri de çilekle diş fırçalama.Bunu sık yapmıyorum mevsimsel uyguluyorum.Çilek mevsiminde yapabileceğiniz bu işlem dişlerinizi parlatıcaktır.Çileği ezip diş fırçanızla dişlerinizi fırçalayın.Ve yeşil çay .Dişlerin beyazlığı ,diş etinin ve ağız sağlığının olmazsa olmazı.Ağrılı enfeksiyonlu diş etleri için birebir bitkisel ilaç.Tedavi edici özelliğinin yanında dişleri beyazlatıyor.Toz haline getirdiğiniz yeşil çayı diş macununuza bulayarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.Hem diş etleriniz güçlenecek hem de dişleriniz beyazlayacak.Bu basit ama etkili yöntemleri düzenli uyguladığınız takdirde bembeyaz sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz..

Geri