sarımsak yağının faydaları

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
sarımsak yağının faydaları
sarımsak yağının faydaları sarimsak yaginin faydalari
Sarımsağın faydalarını az çok hepimiz biliyoruz peki bu doğal antibiyotik olan sarımsak yağının faydalarını biliyormusunuz?İşte merak edenler için
sarimsak-resimleri1-8918.jpg

Sarımsak eski çağlardan buyana çok kuvvetli bir antibiyotik olarak kullanılan bir bitkidir. Daha doğrusu bitki değil tam bir ilaç. Sarımsak yiyemeyen ya da kokusundan rahatsızlık duyanlar aynı oranda fayda sağlayan sarımsak yağını kullanabilir.

Sarımsak Yağının Faydaları:

Mikrop öldürücüdür. Kandaki kolesterol miktarını ve yüksek tansiyonu düşürür. Damar sertliğini önleyici kalbi kuvvetlendirici etkileri bulunmaktadır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardım eder.

Astım, bronşit, verem, nefes darlığı ve öksürük için yararlıdır. Balgam söktürür. Saç dökülmesine ve saç kırılmasına karşı kullanılmaktadır. Saçların uzamasına yardım eder.

Solunum ve sindirim sistemindeki mikropları öldürür. Grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıklar sırasında yararlıdır. Karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasına yardım eder. Mesane taşlarını düşürür, böbreklerde taş oluşmasını engeller. kanserden koruyucudur.

Kullanılışı ve dozu:

Bir çay bardağı suyun içine 3 damla damlatılmak suretiyle günde 2 defa kullanılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır. Kapsülle 3 damla alınır.
 
mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Allah'a şükür ne çocuklarım nede eşimden dolayı sarımsak yememe gibi bir problemimiz yok.Çok seviyoruz.Yakışan birçok yemekte kullanıyorum.Yemeğe lezzet veriyor..Özellikle mantıyı ve makarnayı sarımsaksız düşünemiyorum.Ama bunun yanında birde kokusu var tabi.Ama olsun sağlığa faydası düşünülürse,kokusu idare edilir:)
Sarımsağı yiyemeyenler ve sevmeyenler için sarımsak yağı iyi olmuş.En azından sağlık için tüketilebilir.Paylaşım için teşekkürler adminim:)
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
24K
*MeleK*
*MeleK*
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
PeLiNiM
PeLiNiM
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
14K
tuqqce
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
tuqqce
Üst