Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

sarımsak yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sarımsak yağının faydaları sarimsak yaginin faydalari Sarımsağın faydalarını az çok hepimiz biliyoruz peki bu doğal antibiyotik olan sarımsak yağının faydalarını biliyormusunuz?İşte merak edenler için < Konu Resmi..>

Sarımsak eski çağlardan buyana çok kuvvetli bir antibiyotik olarak kullanılan bir bitkidir. Daha doğrusu bitki değil tam bir ilaç. Sarımsak yiyemeyen ya da kokusundan rahatsızlık duyanlar aynı oranda fayda sağlayan sarımsak yağını kullanabilir.

Sarımsak Yağının Faydaları:

Mikrop öldürücüdür. Kandaki kolesterol miktarını ve yüksek tansiyonu düşürür. Damar sertliğini önleyici kalbi kuvvetlendirici etkileri bulunmaktadır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardım eder.

Astım, bronşit, verem, nefes darlığı ve öksürük için yararlıdır. Balgam söktürür. Saç dökülmesine ve saç kırılmasına karşı kullanılmaktadır. Saçların uzamasına yardım eder.

Solunum ve sindirim sistemindeki mikropları öldürür. Grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıklar sırasında yararlıdır. Karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasına yardım eder. Mesane taşlarını düşürür, böbreklerde taş oluşmasını engeller. kanserden koruyucudur.

Kullanılışı ve dozu:

Bir çay bardağı suyun içine 3 damla damlatılmak suretiyle günde 2 defa kullanılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır. Kapsülle 3 damla alınır.

2. DєRiи яocк

DєRiи яocк Forum Okuru

eline saglık mawi adminim çok güzel olmuş

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Allah'a şükür ne çocuklarım nede eşimden dolayı sarımsak yememe gibi bir problemimiz yok.Çok seviyoruz.Yakışan birçok yemekte kullanıyorum.Yemeğe lezzet veriyor..Özellikle mantıyı ve makarnayı sarımsaksız düşünemiyorum.Ama bunun yanında birde kokusu var tabi.Ama olsun sağlığa faydası düşünülürse,kokusu idare edilir:) Sarımsağı yiyemeyenler ve sevmeyenler için sarımsak yağı iyi olmuş.En azından sağlık için tüketilebilir.Paylaşım için teşekkürler adminim:)

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    399
    Ödül Puanları:
    83
    Sarımsağı çok sverim bende:)

sarımsak yağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sarımsak Yağı ve Faydaları

Sarımsak Yağı ve Faydaları

sarımsak yağı sarımsak yagı yağının faydaları yağı faydaları sarimsak yagi SARIMSAK YAĞI, çok kuvvetli bir antiseptiktir. Parazit sökücü, idrar söktürücü, astım, sarılık, diş hastalıkları, romatizma, afrodizyak, şeker hastalığı, tansiyon, bağırsak florasının düzenlenmesi ve tehlikeli bakterilerin üremesini engelleyici organizmayı desteklemeye, karaciğere, troit, böbrek üstü ve tüm salgı...
  2. Safran yağının faydaları

Safran yağının faydaları

safran faydaları safran yağının faydaları yağı fiyatı yağı Safran yağının faydaları ve kullanımıyla ilgili bilgileri sizler için veriyorum Hazırlanış Biçimi : Süsengiller familyasından; yurdumuzda da yetiştirilen, 10-15 santimetre boyunda, çok yıllık otsu bir bitkidir. Sarı bir bitki olan safranın yağı, kuruyup olgunlaştığında, başak kısmının içinde bulunan tohumlarından elde edilmektedir....
  3. çayağacı yağının faydaları

çayağacı yağının faydaları

Çay ağacı yağı nerede bulunur, ne kadara satın alırız fiyatı nedir nelere yararı vardır ?
  4. argan yağı faydaları

argan yağı faydaları

argan yağı yararları özellikleri ve nerelerde kullanıldığının anlatılmasını rica ediyorum.
  5. Bezir yağının faydaları

Bezir yağının faydaları

Bezir yağı, zeyrek ve keten yağı olarak da bilinir. Keten tohumundan elde edilmektedir. İki şekilde üretilir; ısıtılarak ve soğuk pres uygulanarak. Bağırsakları yumuşatır ve mide sorunlarına karşı iyi gelir. Kemiklerin güçlenmesine büyük katkı sağlar. Bağışıklık sistemine destek olarak güçlenmesini sağlar. Yüksek tansiyonu düşünür. Sinir sistemine öksürüğe ve dikkat dağınıklığına iyi gelir....

Sayfayı Paylaş