1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur < Konu Resmi..>


  'Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur  İngiliz Mirror gazetesi, 'sıfır beden' ünlüleri bir dosyada toplayarak genç kızları meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı uyardı..


  Ünlülerin vücut ölçülerini taklit etmeye çalışan binlerce genç kız hatta çocuk beslenme bozuklukları ve önemli sağlık problemleriyle karşı karşıya. İşte başını Victoria Beckham, Nicole Richie ve Angelina Jolie'nin çektiği 'sıfır beden' ünlü kadınları dosya halinde toplayan İngiliz Mirror gazetesi, gençleri olası sağlık problemlerine karşı uyardı.
  GÖRÜNÜŞ: Yeterli beslenmeyen kişilerin yaşadığı sorunlar ciltte başlıyor. Kuruyan ciltleri daha genç yaşlanmaya başlıyor. Ayrıca saçlarda dökülmeler başlıyor. Besinsizlikten vücut yeterli ısıya sahip olamıyor. Vücutta kıllanmalar oluyor.

  PSİKOLOJİ: Aç gezerek günü geçirmek en başta beyni vuruyor. Konsantrasyon sorunları, hafıza kayıpları ortaya çıkıyor. Sürekli rejimde olan kişilerin mutsuz ve rahatsız görüntüsü örnek veriliyor.

  DOĞURGANLIK: Az beslenen vücut harcadığı enerji miktarını en aza indirgemeye çalışır. Ve doğurganlık bundan doğrudan etkilenir. Jolie ve Beckham'ın, çocuk doğurmak için yaptıkları ilk şeyin kilo almak olması da bunun en güzel ispatı!

  KEMİKLER: Kemikler inceliyor. Yıllarca diyet yapan kişilerde kemik oluşumunda etkili olan östrojen hormon seviyesi azalıyor. Ve kemikler daha kolay kırılıyor.

  KAN: Akyuvarların yapımı azaldığı için kan savunmasız kalıyor. Geçen yıl anoreksiya yüzünden ölen Brezilyalı manken Ana Carolina Reston'un karşı karşıya kaldığı gibi kan hastalıkları riski artıyor.

  HAYATİ ORGANLAR: Yemekten yeterli enerji alamayan vücudunuz dokuları şekere dönüştürmeye başlıyor. Ayrıca besinsiz kalan beyin ile bunamaya başlayan beyin, doku ve kapasite bakımından birbirine neredeyse tıpatıp benziyor. Yeterli derecede beslenmemek vücuttaki su dengesini bozarak diğer organlara da zarar veriyor.   
Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sıfır beden beyni vurup cildi bitiriyor

  sıfır beden beyni vurup cildi bitiriyor

  'Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur İngiliz Mirror gazetesi, 'sıfır beden' ünlüleri bir dosyada toplayarak genç kızları meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı uyardı.. Ünlülerin vücut ölçülerini taklit etmeye çalışan binlerce genç kız hatta çocuk beslenme bozuklukları ve önemli sağlık problemleriyle karşı karşıya. İşte başını Victoria Beckham, Nicole Richie ve Angelina...
 2. Sıfır beden olmak selülite çare değil!

  Sıfır beden olmak selülite çare değil!

  selülite çare 0 beden olmak Zayıflamak çare değil. İsterseniz sıfır beden olun yine de onunla yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Selülit, hemen hemen her kadında, farklı derecelerde görülen en yaygın sağlık sorunlarından biri. Çaresi ise hareket, lifli beslenme ve bol bol su içmek İlk bakışta bir güzellik sorunuymuş gibi görülse de aslında bir sağlık sorunu selülit. Kilolu-zayıf, yaşlı-genç...
 3. Samsung'tan sıfır beden cep telefonu

  Samsung'tan sıfır beden cep telefonu

  Güney Koreli teknoloji firması Samsung'un Ultra Slim II kategorisindeki U100 cep telefonu, 5.9 mm kalınlığı ile dünyanın en ince telefonu olma özelliğini taşıyor.Dünyanın önde gelen elektronik firmalarından Samsung, cep telefonlarında incelik ve hafiflik konusunda çıtayı oldukça yükseltti. Samsung’un Ultra Slim II kategorisinde yer alan U100 modeli, 5.9 mm kalınlığıyla şimdiye kadar üretilmiş...
 4. Sıfır Beden Kısır yapıyor

  Sıfır Beden Kısır yapıyor

  "Sıfır beden" kısır yapıyor "Sıfır beden" kısır yapıyor Sıfır bedene özenme genç kızlarda kısırlığa yol açabiliyor.. Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları Anabilimdalı’ndan Doç. Dr. Rafel Levi, genç kızların sıfır bedene özenmelerinin, yumurtlama dengesini bozarak kısırlığa yol açtığına dikkat çekti. 2. Güncel Üreme Endokrinolojisi, Yardımcı Üreme Teknikleri...
 5. sıfır beden kadınlar yataktada sıfırmış

  sıfır beden kadınlar yataktada sıfırmış

  sıfır beden kadınlar 0 beden o zayıflayan kadınlar Hızla zayıflayan kadınların, cinsellik hormonu olan östrojen seviyesi düşüyor, dolayısıyla, libidoları ve doğurganlık istekleri de azalıyor. İngiliz cinse lhayat uzmanı Dr. Sarah Brewer, 0 beden olmak için çabalayan kadınların uyguladıkları diyet programları nedeniyle cinsel isteklerinin düştüğünü söyledi. Hızla zayıflayan...

Sayfayı Paylaş