Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur

M

Misafir

Forum Okuru
Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur
Sıfır beden' cildi bitirir beyni vurur
32D768445EB8AA43AC61F3E6r.jpg'Sıfır beden' cildi bitirir beyni vururİngiliz Mirror gazetesi, 'sıfır beden' ünlüleri bir dosyada toplayarak genç kızları meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı uyardı..

Ünlülerin vücut ölçülerini taklit etmeye çalışan binlerce genç kız hatta çocuk beslenme bozuklukları ve önemli sağlık problemleriyle karşı karşıya. İşte başını Victoria Beckham, Nicole Richie ve Angelina Jolie'nin çektiği 'sıfır beden' ünlü kadınları dosya halinde toplayan İngiliz Mirror gazetesi, gençleri olası sağlık problemlerine karşı uyardı.

GÖRÜNÜŞ: Yeterli beslenmeyen kişilerin yaşadığı sorunlar ciltte başlıyor. Kuruyan ciltleri daha genç yaşlanmaya başlıyor. Ayrıca saçlarda dökülmeler başlıyor. Besinsizlikten vücut yeterli ısıya sahip olamıyor. Vücutta kıllanmalar oluyor.

PSİKOLOJİ: Aç gezerek günü geçirmek en başta beyni vuruyor. Konsantrasyon sorunları, hafıza kayıpları ortaya çıkıyor. Sürekli rejimde olan kişilerin mutsuz ve rahatsız görüntüsü örnek veriliyor.

DOĞURGANLIK: Az beslenen vücut harcadığı enerji miktarını en aza indirgemeye çalışır. Ve doğurganlık bundan doğrudan etkilenir. Jolie ve Beckham'ın, çocuk doğurmak için yaptıkları ilk şeyin kilo almak olması da bunun en güzel ispatı!

KEMİKLER: Kemikler inceliyor. Yıllarca diyet yapan kişilerde kemik oluşumunda etkili olan östrojen hormon seviyesi azalıyor. Ve kemikler daha kolay kırılıyor.

KAN: Akyuvarların yapımı azaldığı için kan savunmasız kalıyor. Geçen yıl anoreksiya yüzünden ölen Brezilyalı manken Ana Carolina Reston'un karşı karşıya kaldığı gibi kan hastalıkları riski artıyor.

HAYATİ ORGANLAR: Yemekten yeterli enerji alamayan vücudunuz dokuları şekere dönüştürmeye başlıyor. Ayrıca besinsiz kalan beyin ile bunamaya başlayan beyin, doku ve kapasite bakımından birbirine neredeyse tıpatıp benziyor. Yeterli derecede beslenmemek vücuttaki su dengesini bozarak diğer organlara da zarar veriyor.
 
Üst