Sinüslerin açılmasını sağlayan bitkisel yöntem

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sinüslerin açılmasını sağlayan bitkisel yöntem
sinüsler nasıl açılır, ibrahim saraçoğlu sinüzit tedavisi, bitkisel sinüzit tedavisi, sinüsler için doğal tedavi yolları ile ilgili bilgiler sizlerle...

Sinüzit ile başı dertte olan birçok kişi vardır... Nasıl olmasın ki gerçekten yaşam kalitesini düşüren insanın enerjisini alan şiddetli baş ağrıları insanı bazen canından bile bezdiriyor...

Her baş ağrısı sinüzit kaynaklı olmayabilir. Sinüslerin iltihaplanması durumun da baş bölgesin de şiddetli ağrı vardır. Bu ağrı yüze ve göz kısmına da vurur. Eğilme durumun da zonklayıcı bir başağrısı meydana gelir. Eğer ağrıyan yere basıldığın da ağrı artıyorsa bu sinüslerin iltihabından kaynakladır. Ancak sinüslerin akması ile hasta rahatlar ve başağrıları hafifler.

Sinüs ve sinüzit tedavisi olarak öncelikle uzman hekimin verdiği ilaçları kullanmanız gerektiğinin altını çizerek size hatırlatmak istiyoruz.

Uzman doktorun tavsiye ettiği ilaç tedavisine ek olarak İbrahim Saraçoğlu'nun da tavsiye ettiği tamamen bitkisel bir karışım olan sinüslerin akıp rahatlamanızı sağlayan tarifi sizler için paylaşıyoruz.

Öncelikle gereken malzemelerimiz şöyle;

Kurutulmuş papatya
havlu
sıcak su ve tencere..

Malzemelerimiz işte bu kadar az ama sonucu etkili olan sinüsleri akmasını sağlayan kürün tarifine geçiyoruz;

İçi su dolu olan tencereyi ocağa alıp kaynamasını sağlıyoruz. Su ne kadar olsun derseniz yarım litre yeterlidir.

1.jpg

Su tencere de kaynamaya başlayınca içine üç yemek kaşığı kadar kurutulmuş papatyadan atarak kısa bir süre demlenmesini bekleyin

3.jpg

Daha sonra ocaktan aldığınız tencerenin buharının boşa gitmemesi için başınıza bir havlu alarak tencerede kaynamış olan papatyalı suyun buharını iyice soluyun.

2.jpg

Yalnız burada dikkat etmeniz nokta nefesini ağzınızdan değil burnunuzdan almalısınız. 5 Dakika kadar buharı soluduktan sonra yarım saat kadar ara verip aynı işlemi tekrar yaptığınızda sinüslerinizin akmaya başladığını ve rahatladığınızı hissedecekseniz.

valla ne varsa bu doğal yöntemlerde var bu değilde anneannemin bir yöntemi vardı buna benzer kışın çok hastalandığımızda ağız burun tıkanıp boğaz ağrısı olduğunda kaynamış suyun içine bildiğiniz vikis melheminden bir parça atar ve aynı şekilde kafamıza bir örtü örter vikisli buharı solumamızı isterdi gerçekten burnum bir akardı nefes almam kolaylaşıp solunum yollarım açılırdı yukardaki yöntemi hiç denemedim mutlaka buda işe yarıyordur

sinüs demeyin bana çok fena başım sinüslerimle dertte o yüzden çok sık baş ağrısı yaşıyorum uzun bir ağrı çektikten sonra burnumda biraz akma olunca rahatlıyorum ancak bu tarifi mutlaka denemek istiyorum malum kış ayında soğuklarında etkisiyle sinüsler daha çok ağrıyor. ben eczaneden burun içine solisyonlu su pompalayan bir karışım almıştım ama çok faydasını göremedim inşallah ibrahim saraçoğlunun verdiği bu tarif işe yarar

Geri