Sinüzit nasıl geçer evde tedavi

T

Tülin9999

Forum Okuru
Sinüzit nasıl geçer evde tedavi
Sinüzit nasıl geçer evde tedavi bitkisel doğal çözümler sinüzit olan kadınlar melekler kulübü üyeleri

Merhaba

Ben de zaman zaman çok ağrı yapan ciddi sıkıntı haline gelen bir sinüzit illeti var. Defalarca doktora gittim birçok ilaç denedim ilaçları kullanıyorum fakat kısa bir süre sonra yine aynı sinüzit ağrılarım tutuyor . Ağrı kesici falan kullanıyorum eczaneye gidip doktorun verdiği ilaçlardan alıyorum aynı şeyler devam edip duruyor. Sinüzit için bana önereceğiniz evde tedavi edebileceğin bir yöntem var mı bitkisel doğal bir formül önerinizi bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Sinüzit alında yüzde ki boşluklarda oluşan mukusların zamanla iltihaplanmasından oluşur. Ve ciddi ağrı yapar. Bu iltihapların kurutulması ve sinüs yollarının açılması gerekir. Kısaca sendeki sinüzit rahatsızlığı budur diyebilirim. Genelde bitkisel doğal ilaçlar çok faydalı olsa da şiddetli bir seviyede yaşanılan sinüzitlerde tam kesin sonuç vermeyebilir.

Ama sana önereceğim birkaç bitkisel tavsiyem olacak zerdeçal zencefil ve bal karışımını günde 3 defa antibiyotik gibi alıyorsun aldıktan sonra su içmiyorsun sinüslerdeki iltihaplar kuruyuncaya kadar bu bitkisel karışıma devam ediyoruz.

Sinüzit için ayrıca bol bol su içmelisin . Alkol ve kafeinli içecekler sinüslerdeki şişmeyi arttıracağı için kafein ve alkollü içeceklerden uzak durmalısın. Sinüslerin ve sinüs içindeki şişmeyi engellemek için hatta iltihabını gidermek için ananas da yiyebilirsin her öğün arkasına ananas yemeni de tavsiye ederim. Ananas sinüslerdeki şişmeyi tıkanıklığı giderecek iltihabı da kurutacaktır.

Sinüsleri açmak için serum fizyolojik ya da tuzlu su ya da bana göre daha etkili olan karbonatlı su kullanabilirsin. Karbonat sinüsleri açacağı gibi buradaki bütün mikropları da öldürecektir. Yaz aylarında mutlaka denize girmeli deniz suyunu burnuna çekmeni de tavsiye ederim.Yaz aylarında denize girip de bol bol burnuna tuzlu su çeken insanların kışın sinüslerinden çok fazla şikayetçi olmadıklarını biliyorum.

Evde bulunduğun odanın havasının nemli olmasına dikkat etmelisin bunun için odada bir nemlendirici bulundurabilirsin ya da odayı nemlendirmek için yıkadığın çamaşırları odada kurutabilirsin bu odayı nemlendirecektir. Odadaki nem oranının %45'in altına düşmemesine
% 60'ın üstüne de çıkmamasına dikkat etmelisin.

Sinüzitin tekrar etmesini engellemek için bağışıklık sistemini güçlendirmen gerekir bağışıklık sistemini de güçlü kılabilen yiyecekler yemelisin bunların en başında C vitamini olan meyveleri yemende fayda var. Ayrıca çilek kavun brokoli kırmızı ve yeşil biber tüketebilirsin. Sigara içiyorsan sigarayı bırakmam da büyük fayda var çünkü sigara sinüziti tetiklemek de en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Ayrıca soğuk havalarda mutlaka bere ya da şapka kullanmalısın yani başını sıcak tutmalısın. Banyo yaptıktan sonra ıslak saçlarla dışarı çıkmamalısın. Rüzgarda kalmamaya ve başını üşütmemeye dikkat etmelisin.

Ayrıca daha önce açılmış konularda sinüzitle ilgili bilgiler var bu linki aşağıya yazıyorum onları da incelemen de fayda var. Geçmiş olsun.

Geri