1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    65
    Ödül Puanları:
    48

Şişman kadınların fazla olduğu ülkeler

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

< Konu Resmi..>

Obeizte günümüzün vebası. Tüm dünya ülkeleri bu durumla savaşıyor. Reklamlar afişler söyleşiler her şey obezite ile savaşmak için. Obezite genelde genetik olmakla birlikte ; hormonal bozukluk, hazır yemek tüketimi, dengesiz beslenme gibi faktörlerle de ilişkilidir. Obezite kişinin sadece sağlığını bozmakla kalmıyor özgüven duygusunu da sendeliyor.

Obeziteden her yaş grubu etkilenmekle birlikte kadınlar erkeklerden daha fazla risk altın da bulunuyor. Obeziteden kurtulmanın yolu egzersiz,sağlıklı beslenmedir. Ayrıca bir beslenme uzmanın dan yardım almak etkili olucaktır. Yapılan araştırmalar gösteriyorki obeziteden en çok kadınlar etkilenmektedir. Peki en çok obez kadın barındıran ülkeler nerersi ? Makalemeizin devamın da merek eilen bu sorunun ayrıntısını bulabilirsiniz..

Obezite nin sağlık üzerinde bir çok olumsuz etkisi vardır. Kalp hastalığı , diyabet,kısırlık, astım, kemik hastalıkları,varis oluşumları vs vs. Bu hastalıklar dan korunmak için vücut kilo indeksinizi düzenli olarak takip edin. Ve metabolizmanıza göre sağlıklı beslenme diyeti uygulayın. Bol su için ve haraketsiz bir yaşama dahilseniz bol bol egzersiz yapın. Yaşam şeklinizi değiştirerek obeziteyi engelleyebilirsiniz..

Obezite ile başı ağrıyan ülkeler ; İskoçya,amerika,ingiltere, italya ve fransa. Tür kadınlarımız şükür ki bu listede değil :)

İLK 15 ÜLKEDE ŞİŞMAN KADINLARIN ORANI

1. İSKOÇYA 59.7
    2. İNGİLTERE 58
    3. RUM KESİMİ 58
    4. AVUSTURYA 53.2
    5. MALTA 51.2
    6. ALMANYA 50.6
    7. MACARİSTAN 49.4
    8. LİTVANYA 48.9
    9. İRLANDA 48.4
    10. YUNANİSTAN 48.1
    11. İSPANYA 48
    12. PORTEKİZ 47.8
    13. POLONYA 47.6
    14. ÇEK CUM. 46
    15. LATVİYA 45.6

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Ağustos 2017
  2. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.405
    Ödül Puanları:
    113
    Konu yeniden düzenlenerek güncellenmiştir..

3. Melis ank

Melis ank Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Türk mutfağı hayli geniş. Sebzelisin den tahılına, etinden hamur işine kadar çok çeşitli besinlerle besleniyoruz.Sanırım türk kadınları bu yüzden obez listesin de değil. Gerçi yeni nesil fast food yemeye çok meraklı .Bu durum ebevenler tarafın dan kontrol altına alınmalı yoksa ilerde obez ülkeler arasın da başı çekenlerden olucaz.

Şişman kadınların fazla olduğu ülkeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şişman kadının çocuğu hasta doğuyor!

Şişman kadının çocuğu hasta doğuyor!

şişko kadınlar şişko kadın oyunları şişman kadın oyunu şişman oyunları oyunu Yapılan araştırmalarda kilolu kadınalrın çocuklarında hastalık olduğu ortaya çıkmış.Demek oluyor ki kilo bebeği etkiliyor.Buyrun meleklerim... Şişman kadının çocuğu hasta doğuyor! Gebe kaldıklarında şişman veya obez olan kadınların, doğuştan kalp kusuru olan çocuk doğurma riskinin daha yüksek olduğu bildirildi....
  2. Özgüveni şişman kadın, güzel kadındır!

Özgüveni şişman kadın, güzel kadındır!

şişman güzeller güzel şişman kadınlar kadın zayıftan daha şehvetli Şişman kadın güzel midir, çirkin midir derken konu maksadını aştı sanırım. Erkeklerin şişman kadınları beğenmeyeceğini söyleyen Ebru Şallı kilolu bayanları karşısına alırken, Ebru Şallı’nın zayıflığının güzellik demek olmadığını söyleyenler, bu defa da zayıf hanımları rencide etti. Peki kim haklı?:bangin: Farkında mısınız...
  3. Şişman kadın Çirkin mi

Şişman kadın Çirkin mi

şişman kadınlar şişman kadın cok kadınlar erkekler kilolu kadınlardan hoşlanır mı erkekler kadınlardan hoşlanır mı Bence şişman kadınlar çok şirin oluyor.Çirkinlik onlara çok uzak bir kelime.Ben şişman olmak istemem ama nedense şişman kadınları çok seviyorum.Böyle yanalrına gidip o yanaklarını ısırmak istiyorum.Bence çok güzel oluyorlar... Şişman kadın çirkin mi “Benim için kocam,...
  4. Su kirliliğinin en fazla olduğu iller ve ülkeler ?

Su kirliliğinin en fazla olduğu iller ve ülkeler ?

Araştırma ödevim var melekler. Bana da yardım edin lütfen. Önemli bir konu; su kirliliğinini en falz olduğu illerimiz ve ülkeler hangileri ?
  5. Sakızın yasak olduğu ülke

Sakızın yasak olduğu ülke

Dünyanın sayılı şehir devletlerinden bir tanesi olan Singapur’da uygulanan bazı yasaklar şaşırtıyor. Sakız çiğnemenin yasak olduğu ülkede sakız; bakkal ve marketlerde satılmazken, sakız almak isteyen bir kişi ancak eczaneden ve kimlik bilgilerini paylaştıktan sonra bu ürünü alabiliyor. Uzak Doğu’nun gelişmiş ülkelerinden olan Singapur, modern yapısının yanı sıra ilginç özellikleriyle de bu...

Sayfayı Paylaş