Sivri Sinek Isırığına Ne İyi Gelir

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sivri Sinek Isırığına Ne İyi Gelir
sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir sinek ısırıklarına ne iyi gelir sinek ısırığına
sivri sinek sokması, ısırığı, ısırması, neler yapılır, ne iyi gelir ? hakkında bilgiler
Yaz aylarında çoğalan sivrisinekler gece uyurken bir şekilde bizleri ısırır ve sivilce şeklinde kızarıklıklar oluştururlar. Bu kızarıklıkları ve kaşıntıları nasıl önlerim diyorsanız bu makalemi okumalısınız meleklerim...

sivri-sinek-af.jpg


Sivrisinek Isırığına iyi gelen yöntemler;
1.) Bardağın içerisine az miktarda su koyun ve içerisine bol miktarda tuz ekleyin. Eklediğiniz tuzu eriterek sivri sineğin ısırdığı yere sürün.
2.) Ufak ısırıklarda, ısırılan bölgenin üzerine lavanta yağı sürerek tedavi edilebilir.
3.) Bir soğanı ortadan keserek, ısırılan bölgeye katın ve güzelce ovun. Soğanın suyu panzehir etkisi yaratacağından yaradan kolayca kurtulabilirsiniz.
4.) Isırılan yeri hanımeli yağı ile ovun. Ya da cildi önce ıslatıp, üzerine bildiğimiz sofra tuzunu serpin. Bir paça diş macunu da aynı etkiyi gösterecektir. Sivrisinekleri uzak tutmak içinse B vitamini veya soğan sarımsak takviyesi öneriyoruz; vücudun salgıladığı kokular bu küçük yaratıkları kaçırmaya yetecektir.
5.) Aspirini ezerek toz haline getirin, daha sonra bunu soğuk su ile karıştırın. Bu karışımı sivrisineğin ısırdığı bölgeye sürün.
6.) Karpuz suyu ile ısırılan alanı temizleyebilir, kaşıntılardan kurtulabilirsiniz. Karpuz suyu içerisinde bulunan asit kaşıntıyı giderebilir.
7.) Sivrisineğin ısırdığı bölgede kaşıntıyı gidermek amacıyla diş macunu sürülebilir, bu sayede bir rahatlama hissedebilirsiniz.
Ayrıca Sivri sinek ısırdıktan sonra da kesinlikle kaşımayın. Evet müthiş bir şekilde kaşıntı yapar sivrisinek ısırıkları ama sürekli kaşıyarak kaşıntı olayının devamlı sürmesine sebep olabilirsiniz. O nasıl oluyor diyorsanız, şöyle ki sivrisinekler ısırdıkları yerlerde deri altına bir sıvı bırakırlar. Bu sıvı sebebiyle kaşıntı meydana gelir, sizler de kaşıyarak bu sıvıyı daha çok yayarsınız ve böylece kaşıntı duracağı yerde daha da çok çoğalır.
 
Beni geçtiğimiz akşam ıssırmıştı, ayağımın derisini soydum valla :D:D:D:D Geç kalmış sayılmam, nasıl olsa bende bu tatlı kan ve sevimlilik olduğu sürece, yine tadıma bakmaya gelecekler o mahluklar, o zaman denerim bunları :A:A Sağolasın Sadmincan:D:D:D:D
 
Bni tam 5 kez ısırdı adi sinek! Ve biri yuvarlak yaklaşık 4cm kadar (abartısız) ve bunların hpsini de denesem o büyük ısırığa ii gelecegini düşünmüyorum.
 
Beni normalde hiç sivri sinek ısırmazdı.. Hatta sivri sinek dolu mekanlarda uyudugumu bilirimde bi tanesi cürett edip yanıma yanaşmazdı... Ama hamilelikten olsa geçenler de bide baktımki benii göbüşümden ısırmış.. Ay ne zormus sivrisineği ısırığı... Acayip kaşınıyooo deli oldum....
 
Beni de ısırırlardı ancak akşamdan sarımsak yediğimde geceyi sakin atlattığımı farkettim. Tavsiye ederim :)
 
Yaa beni tam 13 yerimden ısırmışlar hepsi büyük büyük ama bunların hepsini denedim tuz geçiriyor kaşıntıyı ama şişkinliği almıyor mal sinek uçamıyordu kandan bı buldum geçirdim terliği ve soğanda güzel o kırmızılığı aldı bende
 
Geri
Üst