Sivri Sinek Isırığına Ne İyi Gelir

sivrisineğin ısırdığı yeri soğuk su veya buzla ovalarsanız kaşıntıya dair hiç birşey kalmaz :)

benide sivrisinek ısırdı ben peçeteye bol kolanya sıktım ve onu ısırdığı yere sardım çok rahatladım kaşıntıyı hemen kesiyor tavsiye ederim

Ahh bu sivrisinekler...
En olmayacak yerleri bile ısırıyolar. Dün gece parmağımdan tut ayağıma kadar her yerimi ısırmışlar. Birde boynumu ısırmıyolar mı ! Kaşı kaşı kaşı...
En tuhafı da sadece beni :rtfm:

:cimbom:Bu arada galatasaray'a başarılar dilerim.

Madem ısırıyo neden başımda vız vız ahaha nasıl ısırdım der gibi geziyo anlamadım ölmek mi istiyo ki

eczanelerde satılıyor ya vücudunuza sıkıyorsunuz sprey vücuda zararlı değil fakat sivri sinekleri uzak tutuyor onlardan kullanan var mı??

Arkadaşlar köyde heryerimi ısırmıştı.ve kaşıya kaşıya yara olmuştu.:(eğer akşam yatarken falan kolanya sürün ve ya limon az bişey alıyo küpşeker de faydalı olabilir ama bunlar sadece kısa sürelidir;)

sivrisinek kaşıntısına ne iyi gelir sinek ısırıklarına ne iyi gelir sinek ısırığına
sivri sinek sokması, ısırığı, ısırması, neler yapılır, ne iyi gelir ? hakkında bilgiler
Yaz aylarında çoğalan sivrisinekler gece uyurken bir şekilde bizleri ısırır ve sivilce şeklinde kızarıklıklar oluştururlar. Bu kızarıklıkları ve kaşıntıları nasıl önlerim diyorsanız bu makalemi okumalısınız meleklerim...

sivri-sinek-af.jpg

Sivrisinek Isırığına iyi gelen yöntemler;
1.)
Bardağın içerisine az miktarda su koyun ve içerisine bol miktarda tuz ekleyin. Eklediğiniz tuzu eriterek sivri sineğin ısırdığı yere sürün.
2.) Ufak ısırıklarda, ısırılan bölgenin üzerine lavanta yağı sürerek tedavi edilebilir.
3.) Bir soğanı ortadan keserek, ısırılan bölgeye katın ve güzelce ovun. Soğanın suyu panzehir etkisi yaratacağından yaradan kolayca kurtulabilirsiniz.
4.) Isırılan yeri hanımeli yağı ile ovun. Ya da cildi önce ıslatıp, üzerine bildiğimiz sofra tuzunu serpin. Bir paça diş macunu da aynı etkiyi gösterecektir. Sivrisinekleri uzak tutmak içinse B vitamini veya soğan sarımsak takviyesi öneriyoruz; vücudun salgıladığı kokular bu küçük yaratıkları kaçırmaya yetecektir.
5.) Aspirini ezerek toz haline getirin, daha sonra bunu soğuk su ile karıştırın. Bu karışımı sivrisineğin ısırdığı bölgeye sürün.
6.) Karpuz suyu ile ısırılan alanı temizleyebilir, kaşıntılardan kurtulabilirsiniz. Karpuz suyu içerisinde bulunan asit kaşıntıyı giderebilir.
7.) Sivrisineğin ısırdığı bölgede kaşıntıyı gidermek amacıyla diş macunu sürülebilir, bu sayede bir rahatlama hissedebilirsiniz.
Ayrıca Sivri sinek ısırdıktan sonra da kesinlikle kaşımayın. Evet müthiş bir şekilde kaşıntı yapar sivrisinek ısırıkları ama sürekli kaşıyarak kaşıntı olayının devamlı sürmesine sebep olabilirsiniz. O nasıl oluyor diyorsanız, şöyle ki sivrisinekler ısırdıkları yerlerde deri altına bir sıvı bırakırlar. Bu sıvı sebebiyle kaşıntı meydana gelir, sizler de kaşıyarak bu sıvıyı daha çok yayarsınız ve böylece kaşıntı duracağı yerde daha da çok çoğalır.

iki sineği bir saatir odamda karis karis aradim buldum.Fakat ikisinden de kan cikmadi, baska sinek olmadigina da eminim.Soruma gelince bu sıvıyı kani emmeden mi birakiyorlar? ve tuzlu su şişkinliği de alir mi? :grouphug:

ben tropik bir adada yaşıyorum ve hamileyim. tüm hastalıkların riskinin olduğu bir bölge burası. ısırılmamak için neler yaptığıma şaşarsınız. tavsiyesi olan varsa uygulamaktan zevk duyarım

Geri