1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Siyatik bitkisel tedavi

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  siyatik bitkisel tedavisi siyatik bitkisel tedavi siyatik bitkisel tedavi, tedavisi


  Merhaba Melek'ler...

  Bu yazımızda siyatik hastalığına iyi gelen bitkisel tedavilerden bilgiler sınacağız sizlere...  < Konu Resmi..>

  Üst bacağın arka kısmı, arka bacağın dış tarafı ve siyatik siniri boyunca yayılan ağrıya siyatik denir. Ağrı, bazen birdenbire gelir. Bazen de yavaş yavaş ilerler. Otururken, kalkarken, uzanırken hareketler zorlukla yapılır. Belkemiğinin aşağı bölgesi, hassastır. Ağrılar yürürken, öksürürken ve gerinirken daha da artar. Halk arasında sinir romatizması da denir.
  Nedeni, omurlar arasında kıkırdak disklerin yerinden oynaması, yani disk kayması, omurganın alt bölümünün iltihaplanmış veya zedelenmiş olması, dizkapağı iltihabı veya sinir iltihabıdır.

  Tedavinin ilk şartı yatak istirahatidir. Ayrıca yatak altına kalın bir tahta koymalı, iki yastıktan fazla da yastık kullanmamalıdır.

  Siyatik için bitkisel tedavi önerileri :

  Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek iyice ezil*miş olan karanfil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzüle*rek günde üç Öğün birer çorba kaşığı içilir.
  Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şerit yapraklı pelin (saplan) katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.
  Bir miktar taze okaliptüs yaprağı bir şişenin boğazına ka*dar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebile*ceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.
  Bir litre suyun içine üç adet limon kabuğu rendelenip kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sı*kılıp elde edilen özsuyu bir miktar (Özsuyu merhem haline geti*recek kadar) eritilmiş kuyrukyağı ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır. Bitkinin çok zehirli olmasından Ötürü doktor kontrolünde kullanılması gerek*mektedir.
  Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şalgam katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağnlı bölge*nin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.
  Bir kova dolusu (5 İt.) soğuk suyun içine iki avuç yulaf samanı katılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılarak, sü*zülüp banyo suyunun içine katılır ve yirmi dakika boyunca ban*yo suyuna yatılır. Gün aşın tekrarlanır.
  Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılıp, iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek ka*lan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde üç keş altışar saat arayla tek*rarlanır.
  Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış geven katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölge*nin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.
  Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kı*yılmış kantoron katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik*ten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir,
  Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış andız kökü ka*tılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa iyice ezilip söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülür.Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.
  Bir miktar güneş altında toplanmış bin bir delik otu bir şi*şenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2-3 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki yağ kırmızı bir renk aldıktan sonra bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.
  Bir iri baş soğan yıkanıp, temizlendikten sonra nemli hal*de mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır. Günde üç kez altışar saat arayla tekrarlanır.
  Dört adet yumurta akı ile birer silme tatlı kaşığı toz karabiber ve zencefil iyice kanştınldıktan sonra bu kanşımı tamamıyla emebi*lecek kadar sargı bezi içine baürılıp söz konusu ağnlı bölge sanlır.


   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  selamhocam çok önemli acil yardım bekliyorum dr olmayan biryerdeyim ağrılarım vardı fakat şimdi çok şiddetli ağrılarım bazen tam yanımda bazen bacağımın ön yüzünde bazende kalça üzerinde ve sırtın alt bölümünde oluşuyor sürekliliği zaman zaman şiddetleniyor elimde olan voltaren 50mg tablet kullanıyorum ağrı azalıyor etkisi azalınca tekrar başlıyor YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ACİL ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN
   
Siyatik bitkisel tedavi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sedef hastalığı bitkisel tedavi

  Sedef hastalığı bitkisel tedavi

  suna dumankaya sedef hastalığı Sedef hastası kişiler için Suna Dumankaya'nın önermiş olduğu bitkisel formülü sizler için paylaşıyorum. Formül tamamen doğal bir formül arkadaşlar.Evde basit ama etkili malzemelerle kolaylıkla uygulayabilirsiniz Vücudunuzda ki sedefli bölgeyi limonla ovduktan sonra havuç yağı ve susam yağını eşit miktarda karıştırarak cildinize sürün. suna dumankaya
 2. Sinüzit bitkisel tedavi

  Sinüzit bitkisel tedavi

  sinüzite bitkisel çözüm sinüzit bitkisel tedavi sinüzit için tedavi tedavisi sinüzit bitkisel tedavi, çözümler, Bir çok insanın sağlıkm sorunları arasında gelir sinüzit ve ne yazık ki ben o insanlar arasındayım arkadaşlarım. Yaptığım araştırmalara göre sinüzite iyi gelen bitkisel çözümleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyorum Melek'ler. Sinuzit, alınboşluğu, çeneboşluğu ve...
 3. Şeker hastalığı bitkisel tedavi

  Şeker hastalığı bitkisel tedavi

  şeker hastalığı bitkisel tedavi, tedavisi, ilaç, çözüm, Şeker hastalığına iyi gelen bitkisel ilaçlardan bilgiler sunuyoruz bu yazımızda siz Melek'lerimize. TEDAVİ Şeker hastalığı, bir beslenme hastalığıdır. Bu nedenle dengeli beslenmeye özen gösterilmeli, yani karbonhidrat-protein-yağ dengesi sağlanmalıdır. Yağsız süt, yoğurt, yağsız et, balık, yumurta, patates, hububat,...
 4. İktidarsızlık Bitkisel Tedavi

  İktidarsızlık Bitkisel Tedavi

  İktidarsızlık Bitkisel Tedavi son yıllarda bu sağlık sorunu için çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir; bunun nedeni bitkisel karışımların hem daha iyi sonuç vermesi hem de doğal ve sağlıklı olmasından kaynaklanmaktadır. İktidarsızlık Bitkisel Tedavi İçin Size Öneriler( kaynakca wikipedia) 1-Çakşır Yaprağı Suyu Bitkisel tedavide belki tahmini 700 yıldır altarnetif tıpta...
 5. Kadınlarda İsteksizlik Bitkisel Tedavi

  Kadınlarda İsteksizlik Bitkisel Tedavi

  Kadınlarda İsteksizlik Bitkisel Tedavi alanında kullanılan bir çok bitkisel karışım vardır ve günümüzde yaşam koşulları nedeniyle bu sorununun artmasıya oldukça çok tüketilir olmuşlardir size bir çok farklı bitki karışımları öneri olarak getirilebilir.Ben sadece işinize yarayacak olanları önem sırasına göre yazacağım 1-Ginsengli Bayan Macun Bu macun aslında çok eskiden beri kullanılan bir...

Sayfayı Paylaş