Soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler
soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler soğuk algınlığına iyi gelen ilaçlar şeyler ne bitkiler hamilelikte ne gelir
Havaların değişmesiyle birlikte hastalık mevsimide geldi

Kış aylarının en büyük hastalığı şüphesiz ki soğuk algınlığı

Bazı bitkilerle soğuk algınlığı grip ve nezleyle mücadele edebilirsiniz

Hangi bitkilerin iyi olduğuna gelince :
grip1-8555.jpg

Özellikle kış mevsiminde grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarına yakalanan birçok kişi, şifalı bitki ve içeceklere yöneliyor. Gerek gıda gerekse şifa olarak yararlandığımız doğal bitkilerin hangisinin hangi derde deva olduğunu biliyor musunuz?

Adaçayı

Mide ve bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Göğsü yumuşatır. Astım hastaları için yararlıdır.

Ahududu

Kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Terletir ve idrar söktürür. Kabızlığı giderir. Vücuda dinçlik verir.

Anason

Hazmı kolaylaştırır. İştahsızlığı ve yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderir. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. İdrarı artırır. Öte yandan, kusmayı ve ishali keser.

Asma

Yaprakları ile yapılan ilaçlar kanamayı durdurur. Vücuda kuvvet verir. Sarılığı keser. İshali durdurur.

Avokado

Çok kalorili olmasına rağmen içerdiği glutathion süper bir hücre koruyucusudur, çünkü en iyi antioksidandır. Antioksidanlar hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatır ve kanseri önler.

Avokado, tüm meyveler arasında protein bakımından en zengin olanıdır. Bol miktarda E vitamini de içerir. Bu vitamin kalp ve deriyi koruyarak dolaşımı düzene sokar. Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir. Kadınlar açısından çok gereklidir.
 
Geri
Üst