1. pkaracar

  pkaracar Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Soğuk lipoliz-yağ aldırmaya son-cryo

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında pkaracar tarafından paylaşıldı.

  lipo cryo lipo cryo fiyat lipocryo
  Soğuk Lipoliz Nedir:

  Yağ aldırma zahmetine gerek yok.

  İstenmeyen bölgesel yağlar, bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır.

  Bu konuda en son teknoloji ise, ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak , zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut biçimlendirilme yöntemidir (tedavisidir).

  CRYO E ACTION ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yokolmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

  Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

  Cryolipoliz ve Cryo Elektroforez uygulama alanları

  Liposuction yöntemine karşı serin bir alternatif

  Cryo-lipoliz ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak onların işlevsiz hale gelmesini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. “Kulağa gerçek olamayacak kadar hoş geliyor değil mi? Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

  •Cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır.
  •Lipoliz diğer adıyla yağ parçalanmasını tetiklemek için yağ hücrelerini dondurur ve lenfatik sistem tarafından atılmalarını sağlar.
  •Tedavi esnasında 8’e 12 cm boyutunda disk şeklinde bir cihaz doğrudan cilde uygulanır.

  •Bu cihaz uygulama bölgesine yerleştirildikten hemen sonra aktif olarak çalışmaya başlar ve etkisini giderek arttırır.
  •Cihaz yerleştirildikten 5 ila 20 dk içersinde 4
  soğuklukta yağ parçalayıcı etkisini göstermeye başlar.
  •Diğer dokulara zarar vermez.
  •Apoptotik yağ hücrelerinin ölmesini sağlar.
  •Doğal olarak meydana gelen bir iltihaplanma süreci sonrasında ölü yağ hücreleri vücuttan atılır ve yağ tabakasında incelme olur

  •Sinirler, kas dokusu ve kemiklerin etrafındaki yağ dokusunu azaltan zararsız bir uygulamadır.•Yağ tabakasının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir.


  www.soguklipoliz.com


   
 2. pkaracar

  pkaracar Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ek Bilgiler : 1. Cryo-E Action cihazında bulunan Sıcak ve Soğuk terapi yöntemi sadece yağ fazlası olanlar için değil aynı zamanda selülit problemi olan kişiler için de uygundur. Sıcak ve soğuk programla birleştirilerek kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırır, vücutta birikmiş olan suyu ve ödemi atar.
  2. Cryo E action vücudun her bölgesine uygulanabilir ve hasta yatar pozisyonda bu tedavi gerçekleştirilir.
  3. Kaslara gönderilen elektrik uyarımı aracılığıyla kriyolipoliz tedavisinin etkinliğini arttırabiliriz. Sıcak ve soğuk terapide elektrikle uyarım yöntemi aynı anda kullanılabilir. Kasların uyarılması da yağ hücrelerinin yok olmasını sağlar.
  4. Cryo E Action sadece vücut için değil aynı zamanda yüz için yapılan uygulamalarda da kullanılmaktadır. Özellikle Co2 lazer, iğne terapisi veya mezoterapi sonrasında yüz bölgesi kızaracaktır. Bu cihazla iyileşme süresi en aza indirgenir; PRP, PPP v.b. solüsyonlar, cryo ve elektrikle uyarım gibi yöntemler kullanılarak daha derin bir nüfuz etkisi sağlanır.
   
 3. pkaracar

  pkaracar Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Sıkça Sorulan Sorular & Cevapları 1. Cyro E Action cihazının Cryolipoliz işlevi:
  Yağ azaltımında yeni ve serin bir yöntem.
  Vücudun hedeflenen noktalarında etkili ve verimli bir şekilde yağ azaltımını sağlayan, gözle görülür ve çarpıcı sonuçlar veren ve cildin doğal görünümünü yeniden kazandıran yeni ve non-invazif bir uygulama. Bu yöntemi diğerlerinden farklı kılan şey yağ hücrelerini hedef alan ve yok eden ileri soğutma teknolojisine sahip oluşu. Bu non-invazif prosedür iğne, anstezi, ağrı dindirici ilaçlar ya da ensizyon gibi yöntemler içermez ayrıca uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülür.
  2. Cyro E Action Teknolojisi Nedir?
  Bu sistemin dayandığı teknoloji, Cryolipoliz TM olarak adlandırılmaktadır ve dünyaca ünlü Harvard Tıp Fakültesi dermatologlarından Dr. Dieter Manstein ile Massachusetts General Hospital, Boston’da görev yapan Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilmiştir. Araştırmaları yağ hücrelerinin soğuğa diğer çevre dokulardan daha duyarlı olduğunu göstermiştir. Bu da cilde zarar vermeden yağ dokularının güvenli bir şekilde yok edileceğini göstermiştir. Bu keşif non-invazif Cryo E Action cihazının geliştirilmesine olanak sağlamıştır.
  3. CRYO E ACTION Uygulaması Sizin İçin Ne Derece Uygun?
  Cryo E Action Uygulaması için en uygun adaylar nispeten düzgün bir fiziğe sahip ancak diyet ya da spor yaparak eritilemeyen orta büyüklükte yağ kütlelerine sahip olan insanlardır. Eğer yağ tabakasının kalın olduğu belirgin bölgelerde bir incelme elde etmek istiyorsanız ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bir sistem arayışı içindeyseniz böyle bir uygulamayı tercih edebilirsiniz. Klinik çalışmalar tedavi için uygun hastalarda yağ katmanlarının azaldığını, diğer invazif yöntemlerin aksine herhangi bir acı ağrı ya da uzun iyileşme süreleri içermediğini göstermiştir. Tedavi edilen noktalarda gözle görülür bir ilerleme kaydedilir ve doğal görünümlü bir incelme elde dilir. Klinik çalışmalarda bu uyulama yüzlerce kişinin üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir.
  4. CRYO E ACTION Sistemi Nasıl Uygulanır?
  Uygulama süresince non-invazif bir aplikatör hedef yağ hücrelerini sistemli bir şekilde soğutur ve onları yok eder.
  5. Yağ Hücrelerine Ne olur?
  Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması onların sistematik bir şekilde kendi kendilerini yok etmelerini sağlar ve yağ katmanlarında giderek artan bir incelme meydana gelir. Tedavi edilen bölgelerdeki yağ hücreleri metabolizma aracılığıyla vücuttan dışarı atılır.
   
 4. pkaracar

  pkaracar Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  6. Uygulama sonrası yaygın görülen etkiler nelerdir?
  Uygulama hiçbir cerrahi müdahaleye gerek bırakmaz ve kişi günlük yaşamına hemen geri dönebilir. Tedavi edilen bölgede birkaç dakika ila birkaç saat süren kızarıklık oluşumu görülebilir. Bazı bölgelerde morartılar meydana gelebilir ancak bunlar birkaç hafta içinde kaybolacaktır. Çoğu hastada tedavi edilen bölgede bir ila sekiz hafta kadar sürebilen geçici bir hissizlik duygusu meydana gelebilir.
  7. CYRO E ACTION Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?
  Uygulama pek çok hasta için rahat ve konforludur. Klinik denemelerde çoğu hasta için anestezi ve/veya acı dindirici ilaçların kullanımına gerek duyulmamıştır. Uygulama sonrasında insanlar rahat bir şekilde kitap okuyabilir, diz üstü bilgisayarlarında çalışma yapabilir, müzik dinleyebilir ya da dinlenebilirler.
  8. Uygulama Ne Kadar Sürer?
  Uygulama, tedavi edilen bölgenin boyutu da dikkate alındığında 30 dakika ila 1 saat kadar sürmektedir.
  9. Uygulama Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?
  Uygulama sonrası kişi aynı gün normal yaşamına dönebilir. Çalışabilir ya da spor yapabilir.
  10. Ne Kadar Zaman Sonra Sonuç Almaya Başlanır?
  İki-Üç CRYO E ACTION uygulamasının ardından iki ila dört aya kadar gözle görülür bir incelme elde edilir. Kişi daha sonra doktorunu ziyaret ederek kaydedilen ilerlemeler hakkında görüş alabilir ve ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunda karar verilebilir.
  11. Elde Edilen Sonuçların Kalıcığı Ne Kadardır?
  CRYO E ACTION uygulamasından en az altı ay sonrasına kadar kalıcı sonuçlar devam eder. Uygulama sonrası soğuğa maruz kalan hücreler yavaş yavaş kendilerini yok etmeye başlar ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılırlar. Liposuction gibi invazif yöntemlerle vücuttan atılan yağ hücrelerinin eski yerlerine geri dönme hızı daha yüksektir ancak CRYO E ACTION uygulamasından sonra yok olan yağ hücreleri çok daha uzun bir süre yeniden oluşmayacaktır.
  12. CRYO E ACTION Uygulamasını Diğerlerinden Ayıran Nedir?
  Uygulamadaki kontrollü soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini hedef alır ve yok eder. Lazer, radyofrekans, ultrason gibi diğer yöntemler yağ dokularını etkiledikleri gibi civar dokuları da etkileyebilir ve zarar verebilir. Ancak böyle bir durum Cryolipoliz yönteminde meydana gelmez.
   
Soğuk lipoliz-yağ aldırmaya son-cryo konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yağ aldırma estetiği liposuction

  yağ aldırma estetiği liposuction

  Yağ aldırma konusunun tarihçesi liposuction ile başlamış olup, başta kaba bir şekilde uygulanan bu yöntem günümüzde değişik isimler ile daha ince bir şekilde yapılmaktadır. Liposhaping veya Liposculpture isimi verilen işlemlerde liposuction yöntemi daha zarif instrumanlarla üç boyutlu düşünce ve uygulama mantığıni kullanarak işlenir. Yöntemlerin hepsinde yağ dokusu milimetrik deliklerden...
 2. Soğuk lipoliz ile zayıflama-son trend cryo e action

  Soğuk lipoliz ile zayıflama-son trend cryo e action

  soğuk lipoliz soğuk lipoliz nedir cryo e action ankara ankara Soğuk Lipoliz Nedir Yağ aldırma zahmetine gerek yok. İstenmeyen bölgesel yağlar, bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise, ‘Soğuk...
 3. Soğuk Lipoliz - Dondurarak Zayıflatma

  Soğuk Lipoliz - Dondurarak Zayıflatma

  Soğuk Lipoliz : Tek Seansta LİPOSUCTİON Etkisi Soğuk Lipoliz Nedir ? Lipocryo, seçici, yağ dokusunun azalmasını sağlayan, yağ alma zahmetine gerek kalmadan liposuction etkisi yaratan bir uygulamadır. Bölgesel yağlarınızdan kurtulmak isteyenler için yeni ve en etkili yöntem olarak Soğuk Lipoliz, Dondurarak Zayıflatma yöntemi bu güne kadar kullanılan yöntemlerden çok farklıdır. Soğuk Lipolizin...
 4. Lazer lipoliz ile alınan yağlar yeniden oluşuyor mu?

  Lazer lipoliz ile alınan yağlar yeniden oluşuyor mu?

  Diğer yağ alma yöntemlerine göre birçok avantaj sunan lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi, vücudun her yerindeki lokalize yağların giderilmesi için tasarlanmıştır. Amerikan FDA onaylı lazer cihazları son derece güvenli bir şekilde etkili ve yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.Yağ hücreleri 1 milimetre çapındaki iğnelerle parçalanarak vücut tarafından emilip kendiliğinden yok olması sağlanır....
 5. Liposuction nedir nasıl yapılır ?

  Liposuction nedir nasıl yapılır ?

  Liposuction, istenmeyen vücut yağını temizlemek için kullanılan kozmetik bir prosedürdür.Egzersiz ve sağlıklı bir diyetle kaybedilmesi zor küçük yağ alanlarını emmeyi içerir. Kalça, uyluklar ve karın gibi yağ toplama eğilimi gösteren vücut bölgelerinde yapılır.Amaç vücut şeklini değiştirmektir ve sonuçlar sağlıklı bir kilo vermeniz şartıyla genellikle uzun ömürlüdür.Liposuction sırasında, yağ...

Sayfayı Paylaş