Söz ve Nişan

M

Misafir

Forum Okuru
Söz ve Nişan
sözlenme mesajları nişanda ikram nişan ikramları söz ikramları nişan töreni için mekan
Evlenmeye karar verdiniz. İlk tebrik bizden... Şimdi, ailelerinizi de tanıştırdıktan sonra, evlilik öncesi gerçekleştirilen söz kesme ve nişan törenleri sizi bekliyor.

Söz Kesme
Bazı çiftler evlilikleri iki aile tarafından da onaylanınca söz yüzüğü takmayı tercih ediyorlar. Bunun içinde ince bir yüzük tercih ediyorlar. Sözlenmeye gerek duymayan ve doğrudan nişanı bekleyen çiftlerde yok değil. Bu kararı ailelerinize danışarak alabilirsiniz.

Nişan Töreni
Nişanlanma, geleneklerimize göre iki gencin birbirlerini tanıma, anlama ve anlaşma dönemidir. Artık günümüzde gençler nişanlşılık dönemlerini uzun tutarak birbirlerine alışmaya çalışıyorlar. Bu tören aile arasında çok küçük bir törenle de gerçekleşebilir, salon tutularak bir düğün törenine de çevrilebilir. Buna başta gençler daha sonra da aileler karar verebilir.

Nişanda Yapacaklarınız
Nasıl bir törenle yüzüklerini takmak istediğinize karar verin. Bu iki kişi arasında da olabileceği gibi, sadece aile içinde küçük bir toplantı ile de gerçekleştirilebilir, arkadaşların da katılacağı daha büyük ve eğlenceli bir törene de dönüştürülebilir.

· Nişana kimleri çağıracağınızı kararlaştırın
· Davetlilerin sayısına göre yeri belirleyin. Aile içi bir törende ev yeterli olabilir. Daha kalabalık olacaksanız büyük bir mekana ihtiyacınız olacaktır.
· Nişan töreni evde gerçekleştirilecekse ne ikram edeceğinize karar verin. Bir salon kiralamayı düşünüyorsanız, masa düzenlemeleri, menü, müzik gibi detaylara dikkat edin.
· Davetlilerinizi nasıl çağıracağınızı düşünün. Herkesi tek tek arayarak davet edebileceğiniz gibi kalabalık bir tören yapacaksanız davetiye de yollayabilirsiniz.
· Kıyafetinizi, ayakkabı ve aksesuarlarınızı da en az 15 gün önceden hazırlayın.
· Ve tabii alyanslar. Beğendiğiniz modeli seçin.
· Nişan günü için kuaförünüzden yer ayırtın. Aynı gün iki ayağınız bir pabuca girmesin diye manikür, pedikür gibi bakımlarınızı da bir gün öncesinden yaptırın.
 
Geri
Üst