1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Söz ve Nişan

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sözlenme mesajları nişanda ikram nişan ikramları söz ikramları nişan töreni için mekan Evlenmeye karar verdiniz. İlk tebrik bizden... Şimdi, ailelerinizi de tanıştırdıktan sonra, evlilik öncesi gerçekleştirilen söz kesme ve nişan törenleri sizi bekliyor.

  Söz Kesme
  Bazı çiftler evlilikleri iki aile tarafından da onaylanınca söz yüzüğü takmayı tercih ediyorlar. Bunun içinde ince bir yüzük tercih ediyorlar. Sözlenmeye gerek duymayan ve doğrudan nişanı bekleyen çiftlerde yok değil. Bu kararı ailelerinize danışarak alabilirsiniz.

  Nişan Töreni
  Nişanlanma, geleneklerimize göre iki gencin birbirlerini tanıma, anlama ve anlaşma dönemidir. Artık günümüzde gençler nişanlşılık dönemlerini uzun tutarak birbirlerine alışmaya çalışıyorlar. Bu tören aile arasında çok küçük bir törenle de gerçekleşebilir, salon tutularak bir düğün törenine de çevrilebilir. Buna başta gençler daha sonra da aileler karar verebilir.


  Nişanda Yapacaklarınız Nasıl bir törenle yüzüklerini takmak istediğinize karar verin. Bu iki kişi arasında da olabileceği gibi, sadece aile içinde küçük bir toplantı ile de gerçekleştirilebilir, arkadaşların da katılacağı daha büyük ve eğlenceli bir törene de dönüştürülebilir.

  · Nişana kimleri çağıracağınızı kararlaştırın
  · Davetlilerin sayısına göre yeri belirleyin. Aile içi bir törende ev yeterli olabilir. Daha kalabalık olacaksanız büyük bir mekana ihtiyacınız olacaktır.
  · Nişan töreni evde gerçekleştirilecekse ne ikram edeceğinize karar verin. Bir salon kiralamayı düşünüyorsanız, masa düzenlemeleri, menü, müzik gibi detaylara dikkat edin.
  · Davetlilerinizi nasıl çağıracağınızı düşünün. Herkesi tek tek arayarak davet edebileceğiniz gibi kalabalık bir tören yapacaksanız davetiye de yollayabilirsiniz.
  · Kıyafetinizi, ayakkabı ve aksesuarlarınızı da en az 15 gün önceden hazırlayın.
  · Ve tabii alyanslar. Beğendiğiniz modeli seçin.
  · Nişan günü için kuaförünüzden yer ayırtın. Aynı gün iki ayağınız bir pabuca girmesin diye manikür, pedikür gibi bakımlarınızı da bir gün öncesinden yaptırın.   
 2. azem

  azem Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  120
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Daglarda
  Ce: Söz ve Nişan
  az kaldı bende yaşıcam inşallah bu telaşları:hug:
   
 3. _CeReN_

  _CeReN_ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  26
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Söz ve Nişan
  İnşallah hayırlısı olsun
   
Söz ve Nişan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2010 söz,nişan ve evlilik yüzükleri

  2010 söz,nişan ve evlilik yüzükleri

  nişan yüzükleri 2010 nişan yüzükleri nisan 2010 evlilik Bir insanın hayatındaki en önemli ve değerli takısı şüphesizki evlilik yüzüğüdür.Bazen söz ve nişan için seçtiğiniz yüzükleri sadeden yana tercih ederken bazen de çok farklı ve özel olmasını tercih etmek isteyenler olabiliyor İşte benim yüzüğüm farklı ve şık olsun diyorsanız size 2010 söz,nişan ve evlilik yüzükleri:)
 2. 2010 söz,nişan ve kına elbiseleri

  2010 söz,nişan ve kına elbiseleri

  nişan kıyafetleri 2010 nisan elbiseleri 2010 nişan elbiseleri kına kıyafetleri modelleri Günümüzde söz ve nişan gibi merasimlerde sadelikten gidilme taraftarı olunsada buna karşın salonlarda yapılan nişan ve kına merasimlerinde giymek için tam bir nişan abiyesini tercih edenlerde var tabi şimdi vereceğim modeller bu tarz.Özellikle çok alımlı gösterişli modelleri tercih edenlere göre :)
 3. söz ve nişan havluları

  söz ve nişan havluları

  nişan havluları nişan havlusu modelleri söz havlusu modelleri söz örnekleri çiçeği Meleklerim söz ve nişanınızda kullanabileceğiniz harika havlu modelleri herşeyiyle güzel gerçekten eksiğiniz olmasın bu havluları unutmayın meleklerim :):)
 4. 2015 söz ve nişan yastığı modelleri

  2015 söz ve nişan yastığı modelleri

  Evlenmeye karar veren söz nişan hazırlığı yapan çiftlerimiz için her biri diğerinden şık nişan ve söz yastığı modelleri ni resim galerimizde bulabilirsiniz. Nişan töreninin vaz geçilmez ögesi olan üzerinde alyans sunumu yapılan incikten boncuktan,çiçekten kurdeladan çok harika nişan ve söz yastıkları hakkında küçük bir araştırma yaptık . Seçim yapmakta zorlandığımız harika tasarlanmış...
 5. Aynalı ve çiçekli söz nişan tepsileri

  Aynalı ve çiçekli söz nişan tepsileri

  Evlilikten önce uygulanan merasimlerden biri olan söz ve nişan, bazen sade bir tören ile aile arasın da kutlanırken bazen de daha kalabalık davetliler eşliğinde şık bir mekanda gerçekleşir. Her yörenin nişan gelenek ve görenekleri farklı olsa da böylesi özel bir tören de çiftlere takılacak olan nişan yüzük modelleri şık bir tepsinin için de yüzükleri takacak aile büyüğüne sunulur. Önceki...

Sayfayı Paylaş