1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Sperm sayısını artıran kürler ve besinler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Erkeklerde cinsel hayata ilişkin iktidarsızlık, testis problemleri ve spermlerle ilgili birçok sorun bulunmaktadır. Ailelerin çocuk sahibi olamamalarına yada kısırlığın aslan payını alan nedenlerinden biri erkeklerde spermlerdeki yetersizliklerdir. Sperm sayısındaki yetersizlikler önlem alındığında kişinin üreme potansiyeli korunabilmektedir.
  Kişinin üreme potansiyeline sahip olması normal bir ejakülasyon(cinsel boşalma) sonucunda 20- 200 milyon arasında değişen sperm sayısına sahip olmalıdır. Bu aralık 20 milyona yaklaştıkça bir bayandan çocuk sahibi olma olasılığı düşer yani sekteye uğrar.
  < Konu Resmi..>


  SPERM ÜRETİMİNDE ETKİLİ OLAN FAKTÖRLER


  Sperm üretiminde birçok önemli faktör vardır. Psikolojik nedenlere bağlı olandan tutun da bedensel faktörlere kadar bir dizi etken rol oynamaktadır. Sperm üretiminde egzersiz, beslenme kalitesi ve uygun kiloda olma çok mühimdir. Beslenmeden kasıt her bulduğunu yemek değildir. Dengeli beslenme kastedilmektedir. Her türlü vitamin ve mineralden yoksun kalmama durumu.

  ERKEKLERDE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?
  Erkeklerde sperm sayısını artırıcı besinler yada şifalı bitkiler yer almaktadır. Bu bitki ya da kürlerin düzenli kullanılması yüz güldüren sonuçlar verecektir. Şimdi bu bitki ve kürleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.


  Keçiboynuzu: Keçiboynuzu kürü düşük seviyede olan spermler etki etmektedir. Keçiboynuzu sperm sayısını yükseltiyor, mevcut hareketli spermleri daha da hareketlendiriyor hem de spermin baş kısmında bulunan acrosome içeriğindeki enzimlerin aktivitesini yükselterek yumurta zarının parçalanmasında kolaylık sağlamaktadırlar.


  Çilek: Çilek, E vitamini deposudur. E vitamini sperm miktarını artırmaktadır. Ayrıca cinsel duyguları da depreştirmektedir. Bu etkisine sahip olabilmek için günde iki küçük kse yemeniz yeterli. Etkisi yaklaşık bir haftada görülebilmektedir.


  Avokado: Bu mucizevî şifa deposu bitki hem diğer hastalıklara hem de cinselliğe, hem de fertiliteye olumlu katkıya sahiptir. Avokado **** hormonlarının üretimini hızlandırıyor ve sperm miktarında artış kazandırıyor. Haftada 3 kez yenilmesi önerilmektedir.


  Zencefil: Artık bilim dünyası zencefile hayranlıkla bakıyor. Konumuzla alakalı olan kısmı zencefil vücudun ısısını artırarak uyarıcı etki yapıyor. Yanı sıra özellikle çoğu erkeğin yakındığı kısa süreli ereksiyona çözüm sunuyor. Haftada 4 kez bir tutam zencefil tüketilmesi önerilmektedir.


  Domates: **** ile ilgili hormonların üretimine yardımcı olan A vitamini bakımından zengin bir kaynaktır. Bu hormonların artması sperm sayısının artmasına bu da cinsellikten alınan zevki katlayacaktır. 2 hafta boyunca günde 1 domates tüketilmesinin basit ve etkili bir çözüm olacağı belirtilmektedir.


  KÜRLER
  NOHUT KÜRÜ: Yarım litre suya 6-7 kaşık nohut katılarak on dakika kadar kaynatılır. Ilıdıktan sonra elde edilen suyun yarısı sabah kahvaltıdan sonra, kalanı ise öğle yemeğinden önce içilmelidir. Bu uygulamaya iki ay kadar devam edilmelidir. Bu kür Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilmiştir.


  KEÇİBOYNUZU KÜRÜ: Yarım litre suda 6-7 adet keçiboynuzu 10 dakika kadar kaynatılır. Elde edilen su sabah akşam aç karına içilir. Uzmanlar 20 gün uygulanması önerilmektedir. Keçiboynuzunun çayı da yararlı olmaktadır. 5 ay kadar keçiboynuzu meyvesinin çayı tüketilmelidir.


  İNCİR KÜRÜ: 8-9 adet kuru inciri iyice yıkayın. Yarım litre suda kaynattıktan sonra sabah akşam, aç karnına suyunu için. İncir kürü erkeklerde sperm sayısını artırdığı gibi kadınlarda doğurganlığı da artırır.* Bu kürleri 20-25 gün uygulamanız gerekecektir. 20 gün uygulanacak.  SONUÇ OLARAK: Yukarıda sayılan şifalı bitkiler ya da kürleri uygularken istikrarınızı korumalı, sabırlı olmalı ve moralinizi yüksek tutmalısınız. Unutmayınız ki stres günümüz koşullarında her hastalığa davetiye çıkaran bir faktördür. Bu uygulamalarda süreklilik önemlidir. Ayrıca hayvansal besinlere oranla taze sebze ve meyve tercih edilmelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.
  Dilerseniz aşağıdaki şifalı bitkileri deneyerek kendinize bir şans daha verebilirsiniz. Faydalı olmasını diliyoruz.


  ERKEKTE SPERM SAYISI VE HAREKET AZLIĞINA KARŞI AŞAĞIDAKİLERİ KULLANABİLİRSİNİZ
  Bal, Dut pekmezi, Polen, Anason, Kekik, Çörekotu, Biberiye, Defne tohumu, Isırgan tohumu, Hindistan cevizi, Kişniş, Kitre, Meyan kökü, Tere tohumu, Çemen otu, Hardal, Havlıcan, Karanfil, Kereviz tohumu, Kimyon, Kuşburnu, Roka tohumu, Ginseng, Propolis ve Arı sütü tavsiye ediyoruz.
   
Sperm sayısını artıran kürler ve besinler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yumurta sayısını ve kalitesini artıran kürler

  Yumurta sayısını ve kalitesini artıran kürler

  yumurta sayısını artıran bitkiler,yumurta sayısını artırmak için ne yapmalı,yumurta kalitesini artıran besinler,yumurta kalitesini artıran bitkisel kürler hakkında bilgiler Kadınlarda üremenin gerçekleşmesi ve neslin bir sonraki kuşağa sağlıklı iletilmesi için döllenecek yumurta sayısının ve kalitesinin belli bir standartta olması gerekir. Bu standartı tutturmak ve sağlıklı nesiller...
 2. Sperm sayısını artıran bitkiler yiyecekler nelerdir?

  Sperm sayısını artıran bitkiler yiyecekler nelerdir?

  sperm sayısı nasıl artırılır,sperm azlığına ne iyi gelir,sperm çoğaltan besinler,sperm çoğaltan bitkiler,sperm azlığına iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler Sperm sayısının belli bir düzeyde olması bir erkeğin çocuk sahibi olmasını ve sağlıklı olup olmadığını anlamamızı sağlar. En son yapılan bilimsel çalışmalara göre bir erkeğin bebek sahibi olabilmesi için sperm sayısının 20-30 milyon...
 3. Sperm kalitesini artıran besinler nelerdir?

  Sperm kalitesini artıran besinler nelerdir?

  sperm kalitesi nasıl artırılır,sperm kalitesini hangi besinler sağlar,sperm kalitesine iyi gelen besinler,spermi çoğaltan besinler hakkında bilgiler Hamilelik olasılığını arttırmak sadece kadın vücudunun değil erkek vücudunun desteklenmesiyle mümkündür. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. Ancak yedikleri besinler sadece kalbini etkilemiyor. Alınan besin maddelerindeki vitamin...
 4. Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve nelerdir ?

  Sperm sayısını ve hareketliliğini artıran otlar ve nelerdir ?

  sperm sayısını çoğaltan bitkiler,sperm sayısını artıran otlar,sperm sayısını çoğaltmak için ne yemeli,sperm sayısını çoğaltmak için nasıl beslenmeli,sperm sayısını artırmanın yolları hakkında bilgiler Günümüzde erkeklerin sperm sayılarının her geçen azaldığı belirtilmektedir. Özellikle çevresel faktörler nedeniyle sperm sayıları etkilenen ve azalan erkekler, çeşitli yiyecekler yardımı ile...
 5. Erkek kısırlığı için şifalı kürler

  Erkek kısırlığı için şifalı kürler

  Erkek kısırlığının nedenlerinden biri de spermin yetersiz sayıda ve aynı zamanda hareketsiz olması geliyor.Meni analizi yapılarak düşük ve hareketsiz spermler belirlenebiliyor.Düşük sperm sayısı için uygulanan tedaviler ameliyat, yardımcı üreme teknikleri ,hormon tedavisidir.Uygun tedaviye olumlu yanıt verilmiyorsa alternatif tıptan yararlanılabilir.Erkek kısırlığına iyi gelen kürleri...

Sayfayı Paylaş