Sperm sayısını artıran kürler ve besinler

Uzman SühaN

Administrator
Sperm sayısını artıran kürler ve besinler
Erkeklerde cinsel hayata ilişkin iktidarsızlık, testis problemleri ve spermlerle ilgili birçok sorun bulunmaktadır. Ailelerin çocuk sahibi olamamalarına yada kısırlığın aslan payını alan nedenlerinden biri erkeklerde spermlerdeki yetersizliklerdir. Sperm sayısındaki yetersizlikler önlem alındığında kişinin üreme potansiyeli korunabilmektedir.

Kişinin üreme potansiyeline sahip olması normal bir ejakülasyon(cinsel boşalma) sonucunda 20- 200 milyon arasında değişen sperm sayısına sahip olmalıdır. Bu aralık 20 milyona yaklaştıkça bir bayandan çocuk sahibi olma olasılığı düşer yani sekteye uğrar.
4.jpg


SPERM ÜRETİMİNDE ETKİLİ OLAN FAKTÖRLER


Sperm üretiminde birçok önemli faktör vardır. Psikolojik nedenlere bağlı olandan tutun da bedensel faktörlere kadar bir dizi etken rol oynamaktadır. Sperm üretiminde egzersiz, beslenme kalitesi ve uygun kiloda olma çok mühimdir. Beslenmeden kasıt her bulduğunu yemek değildir. Dengeli beslenme kastedilmektedir. Her türlü vitamin ve mineralden yoksun kalmama durumu.

ERKEKLERDE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?
Erkeklerde sperm sayısını artırıcı besinler yada şifalı bitkiler yer almaktadır. Bu bitki ya da kürlerin düzenli kullanılması yüz güldüren sonuçlar verecektir. Şimdi bu bitki ve kürleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.


Keçiboynuzu: Keçiboynuzu kürü düşük seviyede olan spermler etki etmektedir. Keçiboynuzu sperm sayısını yükseltiyor, mevcut hareketli spermleri daha da hareketlendiriyor hem de spermin baş kısmında bulunan acrosome içeriğindeki enzimlerin aktivitesini yükselterek yumurta zarının parçalanmasında kolaylık sağlamaktadırlar.


Çilek: Çilek, E vitamini deposudur. E vitamini sperm miktarını artırmaktadır. Ayrıca cinsel duyguları da depreştirmektedir. Bu etkisine sahip olabilmek için günde iki küçük kse yemeniz yeterli. Etkisi yaklaşık bir haftada görülebilmektedir.


Avokado: Bu mucizevî şifa deposu bitki hem diğer hastalıklara hem de cinselliğe, hem de fertiliteye olumlu katkıya sahiptir. Avokado seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor ve sperm miktarında artış kazandırıyor. Haftada 3 kez yenilmesi önerilmektedir.


Zencefil: Artık bilim dünyası zencefile hayranlıkla bakıyor. Konumuzla alakalı olan kısmı zencefil vücudun ısısını artırarak uyarıcı etki yapıyor. Yanı sıra özellikle çoğu erkeğin yakındığı kısa süreli ereksiyona çözüm sunuyor. Haftada 4 kez bir tutam zencefil tüketilmesi önerilmektedir.


Domates: Seks ile ilgili hormonların üretimine yardımcı olan A vitamini bakımından zengin bir kaynaktır. Bu hormonların artması sperm sayısının artmasına bu da cinsellikten alınan zevki katlayacaktır. 2 hafta boyunca günde 1 domates tüketilmesinin basit ve etkili bir çözüm olacağı belirtilmektedir.


KÜRLER
NOHUT KÜRÜ: Yarım litre suya 6-7 kaşık nohut katılarak on dakika kadar kaynatılır. Ilıdıktan sonra elde edilen suyun yarısı sabah kahvaltıdan sonra, kalanı ise öğle yemeğinden önce içilmelidir. Bu uygulamaya iki ay kadar devam edilmelidir. Bu kür Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilmiştir.


KEÇİBOYNUZU KÜRÜ: Yarım litre suda 6-7 adet keçiboynuzu 10 dakika kadar kaynatılır. Elde edilen su sabah akşam aç karına içilir. Uzmanlar 20 gün uygulanması önerilmektedir. Keçiboynuzunun çayı da yararlı olmaktadır. 5 ay kadar keçiboynuzu meyvesinin çayı tüketilmelidir.


İNCİR KÜRÜ: 8-9 adet kuru inciri iyice yıkayın. Yarım litre suda kaynattıktan sonra sabah akşam, aç karnına suyunu için. İncir kürü erkeklerde sperm sayısını artırdığı gibi kadınlarda doğurganlığı da artırır.* Bu kürleri 20-25 gün uygulamanız gerekecektir. 20 gün uygulanacak.SONUÇ OLARAK: Yukarıda sayılan şifalı bitkiler ya da kürleri uygularken istikrarınızı korumalı, sabırlı olmalı ve moralinizi yüksek tutmalısınız. Unutmayınız ki stres günümüz koşullarında her hastalığa davetiye çıkaran bir faktördür. Bu uygulamalarda süreklilik önemlidir. Ayrıca hayvansal besinlere oranla taze sebze ve meyve tercih edilmelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.
Dilerseniz aşağıdaki şifalı bitkileri deneyerek kendinize bir şans daha verebilirsiniz. Faydalı olmasını diliyoruz.


ERKEKTE SPERM SAYISI VE HAREKET AZLIĞINA KARŞI AŞAĞIDAKİLERİ KULLANABİLİRSİNİZ
Bal, Dut pekmezi, Polen, Anason, Kekik, Çörekotu, Biberiye, Defne tohumu, Isırgan tohumu, Hindistan cevizi, Kişniş, Kitre, Meyan kökü, Tere tohumu, Çemen otu, Hardal, Havlıcan, Karanfil, Kereviz tohumu, Kimyon, Kuşburnu, Roka tohumu, Ginseng, Propolis ve Arı sütü tavsiye ediyoruz.
 
Üst