Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Spiral varken hamile kalmak mümkün mü?
Merhaba, spiral takıldıktan sonra lekelenmelerin olması normaldir fakat bu lekelenmeler uzun süre olmamalıdır + spiral varken gebe kalmak mümkündür. Spiral iyi konumlandırılmamış ise , kaymışsa gebe kalınabilir. Bu nedenle tedbiren gebelik testi yapın. Sonuç ne olursa olsun bir kadın doğuma görünüp muayene olun.

E

esra gnc

Forum Okuru
12 aydır spiralim var eşmle 5 gün önce ilişkiye girdik ve birşeyin battığını söyledi ilişkiden sonra çamur gibi akıntım oldu spiral varken hamile kalınmaz değilmi?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, spiral yerinden kaymışsa gebelik söz konusu olabilir. Eşinizin bilgisi de bu yönde muhtemelen spiral kaymıştır. Mensiniz de gecikme varsa test yapın. Ayrıca spiralin kayıp kaymadığını öğrenmek için bir jinekoloğa görünmenizde fayda var.

E

esra .*.

Forum Okuru
Geçen ay spiral taktırdım sürekli kanamam oluyor birde ilişki olduğunda bir şey batıyor işkence çekiyorum sanki böyle olan varmı aranızda

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, spiral takıldıktan sonra düzensiz kanamalar lekelenmeler olabilir bu normaldir. Tabi kanama aşırı ve uzun olmamak kaydıyla. Spiraliniz doğru konumlandırılmamış olabilir. Bugün bir kadın doğum uzmanına görünerek muayene olun. Hekim durumunuz hakkın da sağlıklı bilgiyi verecektir.

2

23336996

Forum Okuru
4 yıldır spiralim var bu ay adet olmadım ilk defa gecikti sabah hcg testi yaptırdım 24 çıktı hamilemiyim

M

mral tkt

Forum Okuru
4 yıldır spiral kullanıyorum ilk defa çamurumsu krem gibi akıntım var ve adet olmadım 3 çocuğum var hamile kalmak istemiyorm sizce hamilemiyim

T

Talhakan

Forum Okuru
Spiral ile hamile kaldım yaklaşık 13 yıldır spiral ile korunuyordum spiral içeride kalacak kese görüldü ama kanama var az az ne yapmam lazım normal mi

Spiralin Yan Etkileri Var Mi? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Spiral Kullanan Gebe Kalır Mı? Spiral Kullanan Gebe Kalır Mı?
SONUÇ OLARAK: Hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 koruma sağlamaz. Bu nedenle spiral takan kadınların da ufak da olsa gebe kalma olasılıkları bulunmaktadır. Spiralin koruyuculuğu çıkarıldığı andan itibaren biter. Kadın eski doğurganlığına geri...
Gebelik 0
Spiral kullanan kadın hamile kalırmı? Spiral kullanan kadın hamile kalırmı?
Spiral kısırlık yapmaz. Fakat spiral genital organlardaki enfeksiyon riskini arttırır.Bu enfeksiyon eğer tedavi edilmez ise rahim, yumurtalıklar ve tüpleri de kapsayacak şekilde yapışıklıklar yapabilir .Bu yapışıklıkların sonucu olarak yumurtanın...
Gebelik 0
Spiral varken gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi? Spiral varken gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi?
spiraille hamile kalan varmı,spiraille hamile kalmanın bebeğe zararı olurmu,sipiraille hamileliğin sakıncaları,spiraille gebe kalma hakkında bilgiler Spiral varken gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi sorusu için endişe duymanıza gerek yok...
Gebelik 0
Spiral Kullanan Kadınlarda Gebelik Olur Mu? Spiral Kullanan Kadınlarda Gebelik Olur Mu?
spiraille hamile kalınırmı,spiraille gebe kalmak mümkünmü,spiraille gebe kalan varmı,spiraille gebelik ve kürtaj, spiraille gebe kalma ve hamilelik hakkında bilgiler Diğer bütün doğum kontrol yöntemlerinde olduğu gibi spiral kullanırken...
Gebelik 0
Spiralin Yan Etkileri Var Mi? Spiralin Yan Etkileri Var Mi?
spirail nedir,spirailin zararları varmı,spirail takılıyken hamile kalınırmı,spirail takılıyen ara kanama,spirail takılıyken aşırı kanama,spirail hakkında bilgiler 32845 Spiral genel olarak yan etkileri az ve nadiren...
Gebelik 0