Şubat 'ta anne olacağım:)

hem hafta gün aynı hemde cinsiyetleri çok sevindim cnm yaa:) oğluşlarımızı sağlıkla kucaklayalım inşallah bizimde muhammed eymen inşallah olcak ismimiz teyzesi allahım sağlıkla o günleri bi görsek zaman geçmiyo gibi ama aslında hızla ilerliyoruz
hamdolsun bi sorun yok cnm sadece malum çatı kısmında ağrılar başladı sabahları özllikle yataktan kalkarken çok oluyo dönemiyorum resmen karnım odakar büyük değil henüz ama oğluşum büyüsünde içerde yeter:) bide bnm karnım çok aşağıda cnm ya kasıklarıma bakı oluyo ve uzun süre ayakta dolanamıyorum sürekli ara vermem gerikiyo iş falan yaparken mutlkaa uzmanma gerkiyo arada öle işte ama sonsuz şükürrler olsun bunlar tatlı rahatsızlıklar onları kucaklıyınca hepsi geçicektir inşş:) siz nasılsınız melekcim emir ismini okadar çok seviyorumkii bizde öle koycaktık ama çok yakın bi arkadaşımızın oğlu muhammed emir aynı olmasın dedik eymende karar verdik isimleriyle büyüsünler inşallah yaramazlarımız karnımda hareket ettikçe yiyesim geliyo kimbiliri elimize alınca nasıl olcak hahaha

günlermizde aynı demek çok güzell ah ya ben daha önceden neden buraya kayıt olmadım okadra rahatımki şimdi ben biraz fazla kuruntuluyum ilk bebeğimizi kaybetmemeden dolayı herhalde ama burada okudukça içim rahatlıyor aynı zamanda sizler gibi candan arkadaşlarım oluyor çok memenun oluyorum..benim sorunumda cnm daha hamileliğimden önce dahil olmak üzere ben azcık kasılayım yada sıkıntı yapayım hemen kasıklarıma vuruyor ağrısı ve kas katı oluyor o yüzden çok dikkat ediyorum..efe ismini beğendin demek teyzesi çok sevindik sizinde çok güzel eymen..çok güzel birt duyguu ya anlatılmaz yaşanırr dimi heleki size birşey söyliyim biz yurtdışında yaşıyoruz eşim iş gereği şuan türkiyede inanımısın cnm babamız gittiğindenberi efenin bile pek keyfi yok çünkü babamız çok ilgileniyordu onunla konuşuyor müzik dinletiyor oda tepki veriyordu hemen tekmeleriyle okadar etkilendimki başkası sölese belkide tesadüf derdim ama değill gerçekten bebekler hissediyor anne va bablarını ..bir an önce babamıza kavuşmak istiyoruz hayırlısıyla:)
bende sana katılıyorum aynen o hareket ettikçe dahada sabırızlanıyorum allah hepimize hayırlı doğumlar hayırşı evlatlar nasip etsin inş.

selam kızlar...dun kontrolumuz vardı bızımde ASYAM 1523 gr olmus teyzelerı....(.masallah):)
alısverısımız de yapıldı,hemen hemen herseyını aldık,besıgı,arabası,mama sandalyesı,bakım urunlerı,zıbınları,hastane cıkısı,benım gecelık ve pıjamam derken bıtırdık cok sukur....bır gunde bıtıyormus kızlar.....oda takımı da onumuzdekı hafta gelırse yıkayıp utulerız artık yerlestırırız allahın ıznıyle....kızım suan ters duryormus kı ben tahmın etmıstım cunku ayakalrı hep kasıklarımdaydı tekmelerı ordan yıyordum yanı:)dogruymus tersmı suan...%90 donermıs..3 hafta sonra tekrar kontorlumuz var nst baslıcak artık.....gunler azalıyor kızlar cok heyecanlı gercekten.....
nurcum canım oglusunun ıyı olmasına sevındım.....masallah muhammed eymene.....
cantamızı annem gelırse bu hafta hazırlamayı dusunuyorum canım ben......yada onumuzdekı hafta ıcı...tam zamanıdır bence ıstersen aldıkca yavas yavas koy...ben gogus pedımı,normal pedımı bırde terlıgımı almadım daha onlarıda alınca eksık kalmıyor......
boyle ıste kızlar bızden haberler......bu arada 3 kılo almısım....toplamda 12 kılo oldu:(

maşallah asya kızımıza allah aldıklarını iyi günlerde giydirmeyi kısmet etsin cnm benim

kizlar bende dün dogum hazirliga gittim.... valla kararimi verdim... dayanabildigim yere kadar ve insallah sonuna kadar hic bi ilac almadan dogurmayi denicem. Verdikleri agri kesicilerin bebeye zarari yokmus ama yinede geciyormus bebeye... epudiral anestesiyi istiyordum aslinda ama ebe pek acik acik söyliyemedi ama tavsiye etmedi. en önemlisi nefes ve hareketmis... ooo daha neler anlatti neler... dogum aninda daha bebek tam dogmadan yani, elleyin diyor, aynayla bakin diyor... bunlari yapabilcemi sanmiyorum ama... insana dogum aninda güc veriyormus...
en iyi dogum posisyonuda 1. yan yatarak,2. Oturarak, veya 3. cömerekmis :) hepzinide denettirdi... yan yataraki tavsiye etti...ama biraz zor orda bi bacagi havada tutmak gerekiyor :)
iste böyleeee
Ben oglumda kesinlikle agri kesici almadim sonuna kadar butun acisini cektim... alinan agri kesici bebegin de ciktiginda biraz uyusuk olmasina sebep oluyomus. Oglum ciktiginda cin gibiydi hemen sute saldirdi resmen:D.. Yatarak dogumda bacaklarini kaldirmak o anda sorun degil merak etme zaten kendiliginden kalki veriyolar o aciyla:)))

melekcim cnm eminim öledir babalarının seslerine çok alışıyolar Allahım tüm evlatları ana babalarından ayırmasın sizde biranönce kavuşun inş

bnmde bazen öle bi sertleşiyoki özellikle kendimi ziraz yorayım hemen uyarıyo beni oğlum bende öle çok pimpirikli biriyim cnm başından beri hep bi endişe hali var bendede ama tabiki Allaha emanetler Rabbim korusun hepsini

ayy zordur yan yatarak ya cidden :)
bizde kontrolde doktorumuz doğum pozisyonunda dedi ama bnm yaramaz oğlum en başından beri böle sanırım çünkü hem karnım aşağıda hemde kasıklarımda yoğun baskı var hep başından berii hihihihi anlayacağın kokrsamda eğer herşey normalse inş hayırlısyla normal doğar oğlum
cnm ne güzel bilgileniyosun işte öğrendiğin değişik bilgileri bizede aktar öptm kızınla seni grşzz

hadi hayirlisi canim, kiz niye korkuyorsun... bizi kursda ebe acayip gaza getiriyor... simdiye kadar yasadiginiz en büyük, aklinizin alamicagi sanci agri cekceksiniz ama sonundada hayatinizin en büyük hediyesini alcaksiniz diyor :) ben hic korkmuyorum, hatta bazen hemen dogurasim geliyor :)

Ben oglumda kesinlikle agri kesici almadim sonuna kadar butun acisini cektim... alinan agri kesici bebegin de ciktiginda biraz uyusuk olmasina sebep oluyomus. Oglum ciktiginda cin gibiydi hemen sute saldirdi resmen:D.. Yatarak dogumda bacaklarini kaldirmak o anda sorun degil merak etme zaten kendiliginden kalki veriyolar o aciyla:)))

ohh masallah... benim hedefimde o insallah... catir catir dogurmak :)

selam kızlar...dun kontrolumuz vardı bızımde ASYAM 1523 gr olmus teyzelerı....(.masallah):)
alısverısımız de yapıldı,hemen hemen herseyını aldık,besıgı,arabası,mama sandalyesı,bakım urunlerı,zıbınları,hastane cıkısı,benım gecelık ve pıjamam derken bıtırdık cok sukur....bır gunde bıtıyormus kızlar.....oda takımı da onumuzdekı hafta gelırse yıkayıp utulerız artık yerlestırırız allahın ıznıyle....kızım suan ters duryormus kı ben tahmın etmıstım cunku ayakalrı hep kasıklarımdaydı tekmelerı ordan yıyordum yanı:)dogruymus tersmı suan...%90 donermıs..3 hafta sonra tekrar kontorlumuz var nst baslıcak artık.....gunler azalıyor kızlar cok heyecanlı gercekten.....
nurcum canım oglusunun ıyı olmasına sevındım.....masallah muhammed eymene.....
cantamızı annem gelırse bu hafta hazırlamayı dusunuyorum canım ben......yada onumuzdekı hafta ıcı...tam zamanıdır bence ıstersen aldıkca yavas yavas koy...ben gogus pedımı,normal pedımı bırde terlıgımı almadım daha onlarıda alınca eksık kalmıyor......
boyle ıste kızlar bızden haberler......bu arada 3 kılo almısım....toplamda 12 kılo oldu:(

maşallah asyamıza canım:) benimki de tersti son kontrolde şuan ne durumda bilmiyorum gerçi çok farketmiyo pozisyonu benim için doğum normal olmayacağından sıkıntı yok. bizim hatunun da eşyaları hazırlanmış bayaa ama daha hiçbirini göremedim anneanne babaanne yarış halindelermiş izmirde:) aralık sonunda bi kaçamak yapıcaz eşimle yanlarına gidip bi kolaçan ederiz eksik ne kaldıysa takviye ederiz artık bizim kontrol de ayın 23 ünde ondan sonra da 2 hafta da bir haftada bir derken hastanenin bahçesine çadır kurucaz gibime geliyo:) bu arada 31.hafta da bitti beni hepten heyecan basmaya başladı kızım her an fırlayıp gelecekmiş gibi hissediyorum:)

Bütün şubat annelerine merhaba.......
çook uzun zamandır siteye giremiyorum beni unutmuşunuzdur belkide :)
biz bugün itibariyle 32+0 olduk.yarın çalışabilir raporu alacağım inşallah.aslında çalışmak iyice zorlamaya başladı ama doğum sonrası bebişimi bırakmamak için dayanabildiğim kadar okula gideceğim :) beşiğimizi aldık bebek arabamızı falan daha sonra almayı planlıyoruz.eksiklerim var ama bebişe ve kendime küçük bi çanta hazırladım :) son kontrolde bebişim başaşağı pozisyondaydı kısmetse bende normal doğum istiyorum.inşallah hepimiz sağlıcakla bebişlerimize kavuşuruz:)

Bütün şubat annelerine merhaba.......
çook uzun zamandır siteye giremiyorum beni unutmuşunuzdur belkide :)
biz bugün itibariyle 32+0 olduk.yarın çalışabilir raporu alacağım inşallah.aslında çalışmak iyice zorlamaya başladı ama doğum sonrası bebişimi bırakmamak için dayanabildiğim kadar okula gideceğim :) beşiğimizi aldık bebek arabamızı falan daha sonra almayı planlıyoruz.eksiklerim var ama bebişe ve kendime küçük bi çanta hazırladım :) son kontrolde bebişim başaşağı pozisyondaydı kısmetse bende normal doğum istiyorum.inşallah hepimiz sağlıcakla bebişlerimize kavuşuruz:)
yok canım neden unutalım ınan bugunde aklımdan gecmıstın neyaptı sesı cıkmıyor acaba dedım?
hayırlısı olsun bakalım canım subat annelerınden oncelıklı dogum yapacak olan arkadaslarımızdan bırısın ınsallah kolay dogumlarımız olur......

maşallah asyamıza canım:) benimki de tersti son kontrolde şuan ne durumda bilmiyorum gerçi çok farketmiyo pozisyonu benim için doğum normal olmayacağından sıkıntı yok. bizim hatunun da eşyaları hazırlanmış bayaa ama daha hiçbirini göremedim anneanne babaanne yarış halindelermiş izmirde:) aralık sonunda bi kaçamak yapıcaz eşimle yanlarına gidip bi kolaçan ederiz eksik ne kaldıysa takviye ederiz artık bizim kontrol de ayın 23 ünde ondan sonra da 2 hafta da bir haftada bir derken hastanenin bahçesine çadır kurucaz gibime geliyo:) bu arada 31.hafta da bitti beni hepten heyecan basmaya başladı kızım her an fırlayıp gelecekmiş gibi hissediyorum:)
sagol canım.....konusmustuk ya hanı su besık mı park yatak mı meselesı alırsam haber verırım demıstım.....cok ıstedım park yatagı ama sagolsun esım besıkten yana ıkna ettı.....besıgın tek avantajı canım sallanabılır olması bence.....hanı ayrı oda alsan tamam bıkac ay ıdare edılır ama normalde oda yapmayanlar ıcın park yatak kesınlıkle evet derım baktım hem ıkı kademelı hem kullanıslı hem katlanıyor nebıleyım cok hos......hanı almadıysanız tavsıye ederım canım.....evet eksıkler bıttıkce ınsan daha bır heyecanlanıyor acıkcası.....

maşallah asya kızımıza allah aldıklarını iyi günlerde giydirmeyi kısmet etsin cnm benim
sagol canım.....

oyyy masallahhh asya hanimada annesinede :) cicilerini güle güle giysin insallah...
sagol emoşum.....

maşallah asya kızımıza cnm Allah hepsini nazarlardan korusun sağlık versin bnm erkekimde 1400 dü 2 gün önce hamdolsun yaa ben almamıştım bu ay o yüzden korkuyodum açıkçası ama miniğim almış çok şükür yerim ben onları yerrrr
aldıklarınızda hayırlı olsun tatlım güzel günlerde sağlıkla kullansınlar inş.
buarada tatlı cadım ya çantanı hazılradınmı yada ne zman hazırlamayı düşünüyosun cnm neyle yıkadın dalan roxy toz deterjanı öenrmişti selzeh bana onla düşünüyorum ama nezman başlasam bilmiyorum aslında hazır olmasında fayda var
saagol nurcum.....cantamı onumuzdekı hafta hazırlarım canım buyuk ıhtımal evet dalanı duydum arastırdım da guzelmıs bulamazsam dalın alcam ben canım.....

Geri