Sünnet hangi bölümde yapılır kızlar ?

• Konbuyu başlatan zuhallik
  • Başlangıç tarihi
Z

zuhallik

Forum Okuru
Sünnet hangi bölümde yapılır kızlar ?
Sünnet hangi bölümde yapılır hastanede sünnet için nereye gitmek gerekiyor melek kadınlar kulübü forum'da

Selam arkadaşlarım malum bir yıldır korona belası ile uğraşıyoruz diyorum ki benim sıpanın sünnetini aradan çıkartayım bi ara çok fazla korona vakaları vardı ve ben sünnet yaptırmak istedim ise de hastalıktan dolayı götürememiştim araştıram dedim akıldan gitti şimdi bakıyorum dünyada ve ülkemizde vakalar düşüyor hastanenin hangi bölümüne gitmem gerekiyor sünnet için bana yardımcı olabilir misiniz bir de izmir de sünnet yapan hastane tavsiyesi verebilir misiniz ?

Merhaba
Maaşallah erkekliğe ilk adımını atacak demek ki oğlunuz. Sünnet yaptırmak dinimiz olan İslamın sünnetlerinden biridir. Çok eskilerde sünnetçi adı altında önüne gelen sünnet yaparmış. Ama tabii biz çocuklarımızı artık uzmanlara emanet etmek istiyoruz bu konuda. Çünkü bu hassas bir konu olduğu için uzman doktor tarafından yapılması önemlidir. Sünnet hangi bölümde yapılır sorusu için. Günümüzde sünnet işini yapanlar üroloji uzman doktorları olmaktadır. Üroloji yanında genel cerrah ya da çocuk cerrahisi de bu alanla ilgilenmektedir. Esasen çocuğu ne zaman sünnet yaptırmalıyım? Sorusuna da ben özellikle 2 yaş sonrası ama bezliyken halletmeniz gerektiğidir. Bez varken kolayca iyileşecektir öyle her yere de dokunup acımayacaktır iyileşme sürecinde. Bence belli bir yaştan sonra düşünenler en geç 8 den önce yaptırması gerekmektedir. Eskiden 13 yaşlarda bile sünnet yapılırken artık bu yaş 6 yaş öncesine inmiştir genelde. Üroloji genel cerrah ya da çocuk cerrahisinden randevu alarak sünnet işlemi gerçekleştirilir. Sünnet sonrası 24 saatin aşması beklenmeli hatta 48 saat beklense daha iyi olabilir banyo için.

İdeal sünnet yaşı için mutlaka aşağıda linkini vereceğim yazıyı da okusanız iyi olur. ''İdeal sünnet yaşı kaçtır'' yazımız ilginizi çekeceği için hemen aşağı bırakıyorum.

Özellikle hastanelerin özelleşmesi ile birlikte hemen hemen her yerde çocuk cerrahisi var hatta pratisyen hekimler bile yapıyorlar. Bulunduğunuz adreslerde de poliklinikler vardır oralarla da görüşmeniz mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Atadan dededen kalma yöntemleri kullanmanız daha mantıklı olabilir. Benim sıpaları lazer yaptırmıştık bir hafta on güne de düzeliyor doğru karar vermişsiniz ama beni dinlerseniz marta kadar bekleyin ortalık daha da düzelecek diye düşünüyorum ( ekonomik olarak düzelmez de hastalık olarak ) şimdiden geçmiş olsun hayırlı olsun bi tanem :)

Geri