1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

süper bir yaz tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yaz tatlıları yaz tatlısı tatlilari soğuk tatlıları tarifi Malzemeler
    • 1 poşet krem şanti
    • 1 su bardağı süt
    • 10 adet sade ya da kakaolu petibör bisküvi
    • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi
    • 1 paket vanilya
    • Taze ya da dondurulmuş vişne(başka taze meyve de olabilir mesela çilek,muz)
    Muhallebi İçin
    • 1,5 su bardağı şeker
    • 2 yemek kaşığı un
    • 2,5 su bardağı süt
    Yapılışı
    1.Öncelikle şeker, un ve sütü bir tencereye koyarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin. Ayrı bir kapta krem şantiyi hazırlayın. Kram şantinin kıvamının güzel olması için sütün soğuk olmasına dikkat edin, sonucu gerçekten etkiliyor.
    2.Pişen muhallebiyi soğumaya bırakın. Soğuyan muhallebinin içine krem şantiyi ekleyip karıştırın, ama çok fazla değil.
    3.Hazırlanan kremanın içine bisküvileri kırın.
    4.Bisküvilerin üzerine vanilyayı ve hindistan cevizini ekleyip karıştırın.
    5.Parfeyi koyacağınız kalıbın içini vişnelerle döşeyin. Taze vişe çok daha lezzetli olurdu. 6.Vişnelerin üzerine bisküvili kremayı dökün, üzerini düzleyin. Derin dondurucuda dondurun. Donan parfeyi ters çevirip dilimleyerek servis edin.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bunu kayısılıda yapabilirmyiz

süper bir yaz tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yaz meyveleri tatlısı(videolu)

yaz meyveleri tatlısı(videolu)

yaz tatlıları http://www.youtube.com/watch?v=OlYzEH78tLY
  2. Biz (süper bir şiir)

Biz (süper bir şiir)

süper şiirler süper bir şiir uslanmam şiir Bu harika şiiri sizler için resimlendirdim meleklerim.... * * * * * * *
  3. Süper Bir Çarpım Tablosu

Süper Bir Çarpım Tablosu

çarpım tablosu göster çarpım tablosu 100 e kadar büyük resmi resimli İlkokuldayken öyle büyük bir derdim öyle büyük bir derdim vardıki sormayın.Çarpım tablosu,alfabeyi bile bundan daha rahat ezberlemiştim.Matematik derslerinde hoca beni kaldırmasın diye iyice saklanırdım.Ama inadına hep beni kaldırırdı.Ama nihayet ögrendim. 2’ ler BESLENME 1x2=2 hani çorabımın teki? 2x2=4 ekmeğin üstünü ört...
  4. Süper İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Süper İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2012 İlkbahar Yaz Koleksiyonu İlkbahar Yaz Koleksiyonu Modelleri İlkbahar Yaz Koleksiyonu Modelleri 2012 Bu soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak, sizi yaz aylarına götürecek ve şık hayallere daldıracak 2012 ilkbahar ve yaz sezonu koleksiyonu ile başbaşa bırakmadan önce, 2012 yaz sezonu modası cıvıl cıvıl ve iç açıcı renklerle harika şıklıkta ki rahat tasarımlarla bizi bekliyor diyoruz...
  5. Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız şayet, benim gibi tatlı sevenler bu yaz rahat tatlılar yer :)

Sayfayı Paylaş