1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Tansiyonunuz Çıkarsa Ne Yapacaksınız?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  tansiyon yükselince ilkyardım tansiyon yükselince ne yapmalı
  tansiyon yükselince nasıl düşürülür


  Tansiyon günümüzde en sık rastlanılan sağlık problemlerinden biri melekler :) Sık rastlanmasına rağmen şiddetine ve görülme sıklığına bağlı olarak ta tehlikeli bir durum. Bunun için de sizin ya da çevrenizdekilerin böyle bir rahatsızlığı varsa ilk yardım konusunda bilginiz olması gerekir. Bakın tansiyon çıktığında ne yapmak gerekiyor ?

  [​IMG]


  İlk etapta ve hemen yapabileceğimiz yöntem hemen bir limonu sıkın ve onu suyla sulandırarak için. Limon suyunun yüksek tansiyona iyi geldiği bilinmektedir.

  Tansiyonu düşürmek için kekik suyu içilebilir.

  Tansiyon düşürücü özelliği açısından en çok bilineni sarımsaktır.Tansiyonunuz yükseldiğinde sarımsak yiyebilirsiniz.

  Tansiyon düşürücü meyve olarak ise greyfurt önerilir.Tabi greyfurtu sadece kış aylarında bulabilirsiniz yaz aylarında greyfurt bulamayacağınız için diğer tansiyon düşürücüleri değerlendirmelisiniz.

  Nar suyununda tansiyonun düşmesi ve normal değerlerine gelmesi açısından önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.

  Ayran da tansiyonu düşürür ancak ayranın tuzsuz olması şarttır burayı sakın unutmayın tuzsuy ayran tansiyonu düşürür.

  Tansiyonun yükseldiğini düşünüyorsanız elinizi ayaklarınız başınızın arkasını soğuk su ile yıkayın ancak su çok da soğuk olmasın yani ılıkta olmasın sizi ferahlatsın ancak buz gibi de bir su olmasın.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Aralık 2013
Tansiyonunuz Çıkarsa Ne Yapacaksınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çocuğum ateşlendi ne yapacağım?

  Çocuğum ateşlendi ne yapacağım?

  ateşlenen çocuğa ne yapılmalı ateşlenen bebeklere ne yapılmalı bebeğe yapmalı bebeğim ateşlendi yapmalıyım ateşlenince yapılması gerekenler Annelerin en büyük derdidir çocuklarının hastalığı.Minik yavrusu hasta diye gözünü kırpmadan gece gündüz başında bekleyen kaç anne tanırım.Annelik öyle bir şeydir ki çocuğu hastayken onun yerine kendisinin hasta olması için Allah'a dua eder.Yavrusu değil...
 2. tansiyon yükselince ne yapılır

  tansiyon yükselince ne yapılır

  tansiyon yükselince ne yapılır ? Ne yapmak ve ne kullanmak yada yemek gerekir kızlar heralde yine tansiyonum yükselddi ne tavsiye ediyorsunuz ?
 3. Yüksek Tansiyon Nedir

  Yüksek Tansiyon Nedir

  Yüksek Tansiyon Nedir neden tansiyon yükseliyor lütfen bilgi verin.
 4. Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

  Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

  Yüksek tansiyon probleminiz varsa bu konuyu ihmal etmemeniz ve doktorunuzla yüksek tansiyonu kontrol altına almak üzere konuşmuş olmanız önemlidir. Yüksek tansiyon seviyeleri önce bazı yaşam biçimi değişiklikleri ve son adım olarak da tansiyon hapları ile düzenlenir. İlaç tedavisinden önce yaşam biçiminizdeki düzenlemelerin ilaca ihtiyaç duyup duymadığınızı belirlemede büyük önemi vardır....

Sayfayı Paylaş