Tarcinli Cay!

ESDE

Hamiş Melek
Tarcinli Cay!
tarcinli cay tarcinin faydalari tarcin siyah cay ve tarcin tarcin cayi konulari burada meleklerim
Merhaba Melekler,

Ben cayi cok severim, fincan fincan icsem doymam,Bu yuzden cay konusunda damak zevkimin oldukca gelistigine inaniyorum, her cayi begenmem, herkesin demledigi cayi icmem, yada acik cayi icmem, tabiri caizse tavsan kani olacak ve iyi demlenmis olacak benim cayim:)

Cayi hic icmeyen kisiler bile en azindan sabah kahvaltisinda bir bardakta olsa iciyordur heralde.... Ben Normalde Tarcini cok severim, bazi sutlu tatlilarda, kek ve kurabiyelerde kullanirim fakat Evlenmeden once hic caya cubuk tarcin atip demlememistim...Kayinvalidem her cay demleyisinde muhakkak icine cubuk tarcin kirip atiyor...Oyle lezzetli oye hos bir tadveriyorki bayildim, eee bir surede yaninda kalip alisinca bu caya vazgecilmezim oldu, denemenizi israrla tavsiye ediyorum...

Tarcinin yararlari saymakla bitmiyor, herseyden once nefes darligina iyi geliyor, sabahlari bir kasik bal ile tuketilen tarcin oksurugu kesiyor,midenizin ve bagirsaklarinizin duzgun calismasina yardimci oluyor...Ayrica strese bagli bas agrisi ve migren icinde gunluk tuketilen bir parca tarcinin cok buyuk faydasi var...
Fakat hemen uyarmaliyim yuksek tansiyonu olanlar yada tansiyon hastalari cok fazla tuketmesinler....

tar-35a.jpg

Tarcin kan sekerini dengelediginden seker hastalari icin oldukca faydali...Ozellikle ramazan ayinda vucut diyete alisik oldugundan, ramazann ardindan bayramda herkes tatlilara yuklenir bilirsiniz...Buyukler ziyaret edilir ev gezmelerinin hemen hemen hepsinde tatlilar ikram edilir....Bu nedenle Bayramda hem kendiniz hemde misafirlerinizin sagligi icin, ikram edeceginiz tatlilari mumkunse sutlu ve tarcinli olanlardan, yada ikram edeceginiz cayin icine bir parca cubuk tarcin atarsaniz, zarari minumuma indirmis olursunuz....

Simdiden Herkese hayirli Bayramlar Melekler...:)

Son düzenleme:
Geri