Tatlı Krizimiz ve Nedeni

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Tatlı Krizimiz ve Nedeni
Aç kalarak zayıflamak, acısız zayıflamak, ağrısız zayıflamak, Aşırı Tatlı Krizlerinizin Nedenleri, beslenme, beslenme alışkanlığı, beslenme alışkanlıkları, beslenme ve diyet, çabuk zayıflamak, dengeli beslenme, Diyet, diyet listesi, diyet menüsü, diyet yapma, diyetle kilo verme, Diyetler, diyetsiz zayıflamak, faydaları, ilaç kullanmadan zayıflamak, İnsülinin Görevi Nedir, kadın, kadın kolay yoldan zayıflamak, kadın sağlığı, kadınlar, kadınlar ve sağlık, kilo verme, kolay zayıflamak, kolayca zayıflamak.

392124dae7f43cdc36.jpg

sizin hiç tatlı kriziniz olurmu bilmem ama benim olur :D:D ve aşırı derecede kan şekerimin düştüğünü hissedip mutlaka tatlı bişiler yeme arzumm atıyor. peki bu tatlı krizlerinin nedenleri nelermiş gelin hep beraber öğrenelim meleklerim :D:D

Ortada hiçbir sebep yokken durmadan acıkmaya ve önlenemez şekilde kilo almaya başladıysanız, konsantrasyon bozukluğu ve halsizliğiniz varsa ‘insülin direnci sendromu’nuz olabilir…

Tatlı İsteği Nasıl Oluşur?

Ortada hiçbir sebep yokken durmadan acıkmaya ve önlenemez şekilde kilo almaya başladıysanız, konsantrasyon bozukluğu ve halsizliğiniz varsa ‘insülin direnci sendromunuz olabilir.

İnsülin, pankreastan salgılanan bir hormondur.

İnsülinin Görevi Nedir?

Glukozu hücre içine sokmaktır. Sindirim sonrası, insülin ve glukoz ( kan şekeri) damarlarımızda dolaşmaya başlar. Hücre çeperinde bulunan insülin reseptörleri ile anahtar – kilit ilişkisi oluşturan insülin hormonu, hücresel enerji için gerekli olan glukoz kapılarının açılmasına ve glukozun hücre içine girmesini sağlar.

Eğer insülin direnciniz varsa, insülin bu reseptörlerle bağlanamaz ve kanda insülin seviyeniz artarken işlevini gerçekleştiremediği için glukozu hücre içine sokamaz ve hücreler enerji sağlayamaz. O yüzden insülin direnci olan kişilerde ciddi iştah açıklığı olur. Kişi bu açlığı gidermek için devamlı yemek zorunda kalır. Bu da aşırı yağlanmaya ve insülin direncinde artışa neden olur. İnsülin anabolik yani yağ hücrelerini büyüten hormondur.

Ne kadar çok salgılanırsa yağlanma kaçınılmaz olur. Bu kısır döngüden çıkmak için bir hekime başvurarak 8-12 saatlik açlığı takiben kanda insülin düzeylerini ölçtürmek gerekir.
Diyabetik olmayan bireylerde insülin direncinin varlığı ileride ortaya çıkabilecek tip 2 diyabetin sinyalini verir. Buna ek olarak insülin direnci ile beraber, hipertansiyon, yüksek kolesterol, bel çevresinin kadınlarda 88 cm , erkeklerde 102 cm’den fazla olması ‘metabolik sendrom’un işaretidir. Metabolik sendrom, direk olarak koroner kalp hastalığı ile ilişkilidir ve kalp krizi için zemin hazırlar.

Sonuç olarak; sürekli kilo alan, aldığı kiloları veremeyen kişiler mutlaka bir hekime başvurarak gerekli kan testlerini yaptırdıktan sonra diyetisyen kontrolünde zayıflamalıdır.

Dün acayip derecede tatlı krizim tuttu çıldırdım ama gece olduğu için gidip alamadım evde şu incecik stikler varya onlardan yedim ama kesermi hiç :uhu: Çok kötüydüm dün yaa

uzay pastası uzaydanmı geliyo ithal yani :haha:
ben hiç yemedim uzay pastası :haha:

kız gecenin o saatinde onları yersen enerji patlamasımı yaşarsın şeker komasına mı girersin (allah korusun ) bilemem yani :D:D

tuğççeeee senin krizinn gelioo geliyoo bide benimkisinide getiriyosunnn şekerimm ımmmmmmmmm ağzımınn suları aktıı vallaaa offf offf şu tatlınınn güzelliğine bakk yaaaaa ımmmmmmmmmm:D:D

Geri