Tavuk Dolması

suskun_gız

suskun_gız

Yeni Üye
Üye
Tavuk Dolması
tavuk dolması pirincli tavuk dolmasi pirinçli dolması video doldurma
Malzemeler
1 adet tavuk (2 kg.lık, temizlenmiş)
225 gr. (1 su bardağı) pirinç (ayıklanmış)
250 gr. kuşbaşı dana eti

Taze çekilmiş karabiber 1 çay k. kırmızı pulbiber
90 ml. (6 çorba k.) riviera zeytinyağı
1 bağ tere
3 lt. (12 su bardağı) su.

Yapılışı
1. Tavuğu yıkayıp, iyice kurulayın. Pirinçleri, nişastası akıp suyu durulaşıncaya kadar yıkayıp süzün.
2. Eti bir tencereye koyun. 2 bardak suyla bir taşım kaynatıp, ateşi kısın ve etler suyunu çekinceye kadar pişirin.
3. Etlerin üzerine zeytinyağının 1 kaşığını ve pirinci ekleyip, 10-15 dakika birlikte kavurun. Tuzu ve biberleri serpip, karıştırarak ateşten alın.
4. Hazırladığınız pirinçli eti bastırarak tavuğun karnına doldurun. Temiz bir iğne iplik ile tavuğun karnını boydan boya sıkıca dikin.
5. Tavuğu alabilecek büyüklükte bir tencerede yağı kızdırın. Tavuğu tencereye yerleştirip, her yanı altın sarısı renk alıncaya kadar kızartın. Kalan suyu katıp, tuzunu ayarlayın. Bir taşım kaynatın. Ateşi kısıp, kapağını kapatarak yaklaşık 20 dakika pişirin. Bu süre sonunda çatal batırarak, tavuğu birkaç yerinden delin ve 35-40 dakika daha pişmeye bırakın.
6. Pişen tavuğu ateşten alarak kesin, suyunu da yanında kâselere koyarak birlikte servis yapın.

P

PirincßurgéR

Misafir
Ce: Tavuk Dolması teşekkürler

:osqe:

:osqe:

Yeni Üye
Üye
denicem:) teşekkürler

PeLiNiM

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
tere garnitür mü acaba? malzemelerde var ama yazılmamış

Tavuk Sarma hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Etli Yaprak Dolması Tarifi Nefisss Etli Yaprak Dolması Tarifi Nefisss
Resimli Etli Üzüm Yaprağı Sarması Tarifi Etli Üzüm Yaprağı Sarması nasıl yapılır Sevgili melekler, önceleri annelerimizin elinde yediğimiz ve evlendikten sonra büyük bir heyecanla olacak mı olmayacak mı denediğimiz etli üzüm...
Dolmalar 0
Etli Kuru Patlıcan Dolması Nefis Bir Tarif ! Etli Kuru Patlıcan Dolması Nefis Bir Tarif !
Etli Kuru Patlıcan Dolması nasıl yapılır Etli Kuru Patlıcan Dolması yapılışı Güneydoğu Anadolu biölgemize özgü muhteşem bir dolma tarifi ile...
Dolmalar 1
Mumbar Dolması Nasıl Yapılır ? Mumbar Dolması Nasıl Yapılır ?
mumbar dolması mumbar dolması nasıl yapılır mumbar dolması tarifi Pek çok insanın tadına bakmadığı hatta adını bile duymadığı bir yemekten bahsetmek istiyoruz sizlere melekler :) Mumbar dolması. Aslında çoğu kişinin koyun bağırsağı adını...
Dolmalar 0
Peynirli Yumurtalı Domates Dolması Peynirli Yumurtalı Domates Dolması
Çok fazla yemek yapmasını bilmesemde sizler için birbirinden farklı ve lezzetli yemek tariflerini sunayım :) Daha önce hiç yemediğim bir dolma tarifi yazacağım nasıl acaba merak ettim :) [FONT=Comic Sans...
Dolmalar 0
Tavuk Sarma Tavuk Sarma
tavuk sarma tavuk fileto sarma forumda varmı diye baktım ama buna benzer sanırım birkaç tarif verilmiş ama tam benzerini bulamadım sizlerle paylasmak istedim :)...
Dolmalar 3