Taze reyhan neye iyi gelir

• Konbuyu başlatan <<<<Aylin>>>>
  • Başlangıç tarihi
A

<<<<Aylin>>>>

Forum Okuru
Taze reyhan neye iyi gelir
Taze reyhan neye iyi gelir hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır

Merhaba

Ben kendimi bildim bileli bizim evimizde taze reyhan mutlaka kullanılır salatalarda kullanırız ve birçok şeyde de kullanırız . Hatta saksı içerisinde bile annem balkonda yetiştirir. Bu kadar çok kullandığımız Reyhan'ın ne işe yaradığını gerçekten bilmiyorum neye iyi gelir taze reyhan hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır bu konuda biraz bilgi vermeniz mümkün mü . Yiyoruz ama neye iyi geldiğini bilmiyoruz taze reyhan neler için kullanılır

Merhaba

Ben de taze reyhan'ı çok severim pazara gittiğimde her zaman alırım. Ancak insanlar fesleğenle reyhan'ı birbirlerine karıştırıyorlar ikisininde tadı ve aroması biraz farklıdır yani fesleğen farklı bir bitki reyhan farklı bir bitkidir

Taze reyhan ; sigara bırakırken müthiş yardımcı olan bir bitkidir , ağız kokusunu önler vücuttaki ödemi söktürür mide bulantısına ne iyi gelir

A vitamini bakımından çok zengindir bağışıklık sistemini güçlendirir soğuk algınlığına iyi gelir bulaşıcı hastalıkları önler antibakteriyel özelliği vardır baş dönmesi yorgunluk halsizlik gibi şikayetleri önler karaciğer ve güçlendirir karaciğer ve böbrek sağlığı için faydalı bir bitkidir

Kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller kolesterol seviyesini düşürür anksiyete ve migrene çok iyi gelir ülser ve gastrit gibi hastalıklara çok iyi gelir vücuttaki asit beriden gelip mideye iyi gelir emziren annelerin için çok iyi bir süt arttırıcı dır.

Ayrıca metabolik faaliyetlere yardımcı olur sindirimi kuvvetlendirir. taze reyhan deyip geçmeyin bakın bu kadar şeye iyi geliyor.

Geri