Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Temizlik ve bakım yöntemleri

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Temizlik ve bakım yöntemleri [​IMG] Tarkett Sommer PVC zemin kaplama malzemesi ve temizlik sistemi, temizlik işlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda, büyük miktarda su tasarrufu sağlamakta ve kimyasal temizleyici kullanımını %80 azaltmaktadır. Deterjan kullanımındaki azalma, daha temiz bir çevre için ne kadar bilinçli çalışıldığının bir örneğidir. Ancak, çevre konusundaki hassasiyet bununla kalmamaktadır. Sahip olduğumuz anlayışla, zemin kaplamalarımızın kullanım ömrü boyunca, çevreye karşı sorumluluğumuzu kabul ediyoruz.

  Kolay ve doğru temizlik, vücut sağlığı için önemlidir.
  PUR katkılı Tarkett Sommer PVC zemin kaplamaları, yalnızca daha etkili temizleme yöntemleri sunmaz. Aynı zamanda da size daha iyi bir çalışma ortamı sağlar, temizlik esnasında kollarınızın ve omuzlarınızın incinme riskini en aza indirir. PUR teknolojisi yeni temizlik özellikleri sağlar. Örneğin, paspaslama işi PUR katkılı PVC kaplamalarda çok daha kolaydır. Gereken su miktarının azalması, sürtünmeyi azaltır ve kovalarca su taşımayacağınız için daha az güç harcamanıza olanak verir. Temizlik için daha az kimyasal madde gereksinimi sayesinde, bu kimyasallarla daha az temas etmeniz ve onları daha az teneffüs etmeniz mümkün olur.

  Tarkett Sommer Temizlik Sistemi
  PUR destekli malzemeler için cila kullanmayınız. Ayak izleri ve diğer aşınmış alanlar, kuru parlatma yöntemiyle temizlenmelidir. Islak temizlik yöntemleri en aza indirgenmiştir. Bunların yerine genellikle kuru ve nemli paspaslama uygulanır. Ayak izlerini ve lekeleri temizlemek daha kolaydır.

  Temizleme Kılavuzu
  Vakumlu Temizleme
  Yerdeki kalın toz tabakasını, kiri ve döküntüleri arındırır. Ulaşılması güç yerler için paspaslamanın yerine uygulanabilir. Kaba toz ve kirin ön temizliği amacıyla uygulanabilir.

  Kuru paspaslama
  Zemindeki günlük toz ve kiri temizlemek için yeterli bir yöntemdir. Kuru veya hafif nemli ip paspas, mikrofiber paspas veya tek kullanımlık paspas tercih ediniz.B- Kuru veya nemli paspaslama işlemi günlük olarak yapılmalıdır.

  Nemli Paspaslama
  Paspası, su veya seyreltilmiş bir temizleyici çözeltisiyle ıslatıp, sıkarak veya bir spreyle nemlendiriniz. Zemin üzerinde su kalmamasına dikkat ediniz. 15-20 saniye içinde, yer kuru görünecek hale gelmelidir.

  Spreyli temizleme
  Hafif kirler için kullanılır. Kabın içinde su ve nötr deterjanı karıştırınız. Uygun hız yaklaşık 1.000 rpm'dir.
  Bölgesel temizlikler için uygundur. Leke temizleme ve fırçalama aynı işlemde yapılır.

  Islak paspaslama
  Yeri, suyu sıkılmış ip paspasla paspaslayınız. Paspasın ipleri çok ıslak olmamalıdır. Temizliğin ardından yerin ayrıca kurulanmasına ihtiyaç duyulmamalıdır. Bazı durumlarda, paspaslamanın ardından, yeri silmek (çek çek yardımı ile) gerekebilir.

  Fırçalama makinesi ile temizlik
  Makine ile yapılan bir temizleme yöntemidir. Düşük hız (150-200 rpm) önerilir. Kırmızı lifli ped genellikle yeterlidir.

  Islak vakumlama
  Fırçalamanın ardından, geride kalan sulu birikintiyi temizlemek için kullanılır.

  Yüksek hızlı kuru fırçalama / parlatma (Sadece homojen malzemeler için)
  Aşınmış kaplama yüzeyini yenilemek için kullanılır. Makine ile fırçaladıktan sonra, yerler mutlaka kuru fırçalama / parlatma yöntemi ile yenilenmelidir. Uygun hız yaklaşık 1.000 rpm'dir. Kırmızı ped en iyi sonucu verir.

  Çok amaçlı makine ile temizleme
  Makine aynı anda hem fırçalama, hem de atık suyu toplama işini yapar. Fırça veya ped kullanılabilir. Beyaz/kırmızı ped genellikle yeterlidir. Çeşitli boyutlarda normal veya pilli makineler mevcuttur.

  Leke çıkarma
  Temizlikle birlikte leke çıkarma. Nötr deterjanla beyaz/kırmızı naylon bir ped kullanınız. Ardından, temiz suyla siliniz.
   
Temizlik ve bakım yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ortamın temizliği ve bakımı

  Ortamın temizliği ve bakımı

  Ortamın temizliği ve bakımı Sağlığımız, yaşadığımız ortamın temizliğinden de doğrudan etkilenir. Temizlik işlemleri bilinçli olarak yapılmadığında var olan kirlilik daha geniş yüzeylere yayılabilir. Ancak temizlik elemanları dahi, nasıl temizlik yapılması konusunda bilgi sahibi olmayabilirler. Ortamın temizliği olabildiğince sık yapılır. Temizlik sırasında başka yerlere ait...
 2. göz çevresi bakımı ve iyi bir vücut için doğal yöntemler

  göz çevresi bakımı ve iyi bir vücut için doğal yöntemler

  göz çevresi için doğal bakım doğal göz çevresi bakımı bakımı çevresine bakım çevresine zeytinyağı Göz çevresi bakımı Göz ÇevreKırışıklıkları İçin; Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu...
 3. hurafeler ve temizlik

  hurafeler ve temizlik

  Temizlik ve Sağlığa Karışan Hurafeler: Bilindiği gibi dinimiz temiz olmayı ve temizliğe uymayı emreder. Peygamber Efendimiz 15 asır evvel; “Ölüm gelmeden evvel, hayatın, hastalık gelmeden sağlığın kıymetini bilin”41 sözüyle konunun önemine çok güzel bir şekilde dikkatleri çekmektedir. Çünkü mal, mülk, mevki, makam, servet, kısaca herşey, sağlık ve afiyet içinde olursak anlam kazanır....
 4. Yağlı ciltlerin bakımı ve temizliği

  Yağlı ciltlerin bakımı ve temizliği

  Ciltler arasında en fazla dikkat isteyen kuşkusuz yağlı ciltler. Uzmanlar da yağlı ciltleri hasta ciltler olarak kabul edilir. Her türlü kir, bu cilt tipine kolayca yapışabilir ve böylece aknelerin oluşması için uygun ortam yaratabilir. İşte, yağlı bir cilde sahipseniz dikkat etmeniz gereken unsurlar… Yağlı ciltleri temizlemek Yağlı ciltler kuru ciltlerin aksine suyla ve sabunla yıkanabilir....
 5. Pratik temizlik yöntemleri

  Pratik temizlik yöntemleri

  pratik temizlik yöntemleri temizlik yöntemleri beyaz eşya temizliği lavabo açma lavabo açma teknikleri Bir kadının hayatının yarısı sanrım temizlik yapmakla geçiyor bazen işin içinden çıkamadığımız zamanlarda oluyor elbet inatçı kir ve lekeler zamanımızın çoğunu alan temizlikler derken hayat öyle yada böyle geçiyor .Sizlere işlerinizi kolaşlaştıracak ve oldukça zaman kazanacağınız pratik...

Sayfayı Paylaş