Temizlik ve bakım yöntemleri

M

Misafir

Forum Okuru
Temizlik ve bakım yöntemleri
Temizlik ve bakım yöntemleri
fay0113.jpg
Tarkett Sommer PVC zemin kaplama malzemesi ve temizlik sistemi, temizlik işlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda, büyük miktarda su tasarrufu sağlamakta ve kimyasal temizleyici kullanımını %80 azaltmaktadır. Deterjan kullanımındaki azalma, daha temiz bir çevre için ne kadar bilinçli çalışıldığının bir örneğidir. Ancak, çevre konusundaki hassasiyet bununla kalmamaktadır. Sahip olduğumuz anlayışla, zemin kaplamalarımızın kullanım ömrü boyunca, çevreye karşı sorumluluğumuzu kabul ediyoruz.

Kolay ve doğru temizlik, vücut sağlığı için önemlidir.
PUR katkılı Tarkett Sommer PVC zemin kaplamaları, yalnızca daha etkili temizleme yöntemleri sunmaz. Aynı zamanda da size daha iyi bir çalışma ortamı sağlar, temizlik esnasında kollarınızın ve omuzlarınızın incinme riskini en aza indirir. PUR teknolojisi yeni temizlik özellikleri sağlar. Örneğin, paspaslama işi PUR katkılı PVC kaplamalarda çok daha kolaydır. Gereken su miktarının azalması, sürtünmeyi azaltır ve kovalarca su taşımayacağınız için daha az güç harcamanıza olanak verir. Temizlik için daha az kimyasal madde gereksinimi sayesinde, bu kimyasallarla daha az temas etmeniz ve onları daha az teneffüs etmeniz mümkün olur.

Tarkett Sommer Temizlik Sistemi
PUR destekli malzemeler için cila kullanmayınız. Ayak izleri ve diğer aşınmış alanlar, kuru parlatma yöntemiyle temizlenmelidir. Islak temizlik yöntemleri en aza indirgenmiştir. Bunların yerine genellikle kuru ve nemli paspaslama uygulanır. Ayak izlerini ve lekeleri temizlemek daha kolaydır.

Temizleme Kılavuzu
Vakumlu Temizleme
Yerdeki kalın toz tabakasını, kiri ve döküntüleri arındırır. Ulaşılması güç yerler için paspaslamanın yerine uygulanabilir. Kaba toz ve kirin ön temizliği amacıyla uygulanabilir.

Kuru paspaslama
Zemindeki günlük toz ve kiri temizlemek için yeterli bir yöntemdir. Kuru veya hafif nemli ip paspas, mikrofiber paspas veya tek kullanımlık paspas tercih ediniz.B- Kuru veya nemli paspaslama işlemi günlük olarak yapılmalıdır.

Nemli Paspaslama
Paspası, su veya seyreltilmiş bir temizleyici çözeltisiyle ıslatıp, sıkarak veya bir spreyle nemlendiriniz. Zemin üzerinde su kalmamasına dikkat ediniz. 15-20 saniye içinde, yer kuru görünecek hale gelmelidir.

Spreyli temizleme
Hafif kirler için kullanılır. Kabın içinde su ve nötr deterjanı karıştırınız. Uygun hız yaklaşık 1.000 rpm'dir.
Bölgesel temizlikler için uygundur. Leke temizleme ve fırçalama aynı işlemde yapılır.

Islak paspaslama
Yeri, suyu sıkılmış ip paspasla paspaslayınız. Paspasın ipleri çok ıslak olmamalıdır. Temizliğin ardından yerin ayrıca kurulanmasına ihtiyaç duyulmamalıdır. Bazı durumlarda, paspaslamanın ardından, yeri silmek (çek çek yardımı ile) gerekebilir.

Fırçalama makinesi ile temizlik
Makine ile yapılan bir temizleme yöntemidir. Düşük hız (150-200 rpm) önerilir. Kırmızı lifli ped genellikle yeterlidir.

Islak vakumlama
Fırçalamanın ardından, geride kalan sulu birikintiyi temizlemek için kullanılır.

Yüksek hızlı kuru fırçalama / parlatma (Sadece homojen malzemeler için)
Aşınmış kaplama yüzeyini yenilemek için kullanılır. Makine ile fırçaladıktan sonra, yerler mutlaka kuru fırçalama / parlatma yöntemi ile yenilenmelidir. Uygun hız yaklaşık 1.000 rpm'dir. Kırmızı ped en iyi sonucu verir.

Çok amaçlı makine ile temizleme
Makine aynı anda hem fırçalama, hem de atık suyu toplama işini yapar. Fırça veya ped kullanılabilir. Beyaz/kırmızı ped genellikle yeterlidir. Çeşitli boyutlarda normal veya pilli makineler mevcuttur.

Leke çıkarma
Temizlikle birlikte leke çıkarma. Nötr deterjanla beyaz/kırmızı naylon bir ped kullanınız. Ardından, temiz suyla siliniz.
 

Benzer İçerikler

Üst