1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  TOKİ, bankalarla pazarlığa oturdu

  Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, yaptığı açıklamada, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ile arsa konusundaki görüşmelere başladıklarını, Ziraat Bankası’nın 40 bin, Vakıfbank ve Halkbank’ın da 37 bin 500’er metrekare yer istediklerini bildirdi. Arsanın metrekare bedelinin belirlenmesi konusunda, hem kendilerinin, hem de bankaların ayrı ayrı ekspertiz yaptırdığını anlatan Bayraktar, şu aşamada, fiyat pazarlıklarının sürdüğünü ve 15 gün içinde sonuçlanmasını beklediklerini söyledi. Merkez Bankası’nın, henüz kendilerinden bir talepte bulunmadığını açıklayan Bayraktar, talep gelmesi halinde, bunun da karşılanabileceğini bildirdi.

  Arsaların imar planlarının da belediye tarafından onaylandığını belirten Bayraktar, herhangi bir yükseklik sınırı konulmamakla birlikte, bölgedeki yoğunluğu düşük tutmayı, çok geniş yeşil alanlar ve sosyal tesisler bırakmayı öngördüklerini anlattı.

  ‘Bankalar çok uyanık...’
  Bankalarla yürütülen fiyat pazarlığı konusunda, arsaların eski ve yeni fiyatlarının tartışma konusu olduğunu kaydeden Bayraktar, şöyle devam etti:
  "Bankalar çok uyanık. (Bankaların taşınması ii çıkınca, senin arsaların rant yaptı, bu primden bize de pay ver ya da sen bize eski fiyattan sat) diyorlar. Ben de diyorum ki, istediğiniz arsaların yarısını alın, kalanını da ben satarak para kazanayım. Görüşmeler sürüyor, 15 gün içinde sonuçlandırabiliriz."


  Bankaların taşınması ile Ankara’da konut fazlasının ortaya çıkacağı, kiraların düşeceği yolundaki beklentilerin hatırlatılması üzerine TOKİ Başkanı Bayraktar, kesinlikle böyle bir gelişme beklemediklerini, Ankara’nın nüfusunun İstanbul’a paralel arttığını, orta ölçekli sanayinin geliştirilmesiyle, nüfus artışının da süreceğini söyledi.
  Seyrantepe Ticaret Merkezi ihalesi
  TOKİ Başkanı Bayraktar, geçen hafta gerçekleştirilen, Seyrantepe Ticaret Merkezi İhalesiyle ilgili olarak, en yüksek teklifi veren firmayla, ikinci sıradaki firmanın arasındaki büyük farka dikkat çekilmesi üzerine de, "Kanadı varsa uçsun, burada bizim için önemli olan bize vereceği gelir payı, ne kadar yüksek oran verirse o kadar iyi, biz ona bakarız" dedi.


   
TOKİ, bankalarla pazarlığa oturdu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. TOKİ vatandaşa sordu

  TOKİ vatandaşa sordu

  TOKİ, "dışardan görünen yüzünü daha iyi anlamak ve tanımlayabilmek, kamuoyundaki tanınabilirliğini değerlendirmek, güvenilirliğini ölçmek" amacıyla, bir araştırma şirketine, "Bilinirlik, Güvenilirlik ve Marka İmajı Araştırması" yaptırdı. Türkiye genelini temsil eden 21 il ve bu illere bağlı ilçelerde 2 bin 685 hane halkı reisi veya eşi ile yüzyüze görüşülerek yapılan...
 2. TOKİ: Kamu bankaları ucuza yer istiyor

  TOKİ: Kamu bankaları ucuza yer istiyor

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile İstanbul’a taşınması planlanan kamu sermayeli Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasındaki görüşmelerde fiyat aşamasına gelinirken, Merkez Bankası’nın henüz bir talepte bulunmadığı belirtildi.. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ile arsa konusundaki görüştüklerini, Ziraat Bankası’nın 40 bin, Vakıfbank ve Halkbank’ın da...
 3. Pazarlık

  Pazarlık

  Yeni bir işle ilgili, kısmet ile ilgili çalışma, plandır. Rüyada kendinizi bir sey almak için pazarlik yaparken görmeniz, darlik içinde geçen hayatinizin kisa bir zaman daha sürecegine ve sonunda bolluk ve ferahliga çikacaginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada pazarlik yapmak, borçlanmaya ve esya almaya isarettir.
 4. Banka

  Banka

  Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına...
 5. TOKİ Karakollarıda yapıcak

  TOKİ Karakollarıda yapıcak

  Karakolların taşınması ve modernleştirilmesi projesinde Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) görev verildi. 162 karakolun yapımı konusunda Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında dün protokol imzalandı. Protokol kapsamında, karakolların 44'ü Jandarma Genel Komutanlığı, kalanı da Genelkurmay Başkanlığı için yapılacak. Arsa karşılığı yapılacak karakolların...

Sayfayı Paylaş