1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  TTnet İçin Güvenli İnternet Sistemi Nasıl İşleyecek?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ttnet güvenli internet nedir güvenli internet kullanımı güvenli internete geçiş güvenli internet hizmeti 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. İnternet kullanırken aniden ortaya çıkıp sizi yanınızda bulunan çocuklarınıza ya da yakınlarınıza mahcup eden resim ve içeriklerden rahatsız oluyorsanız, bu makalemizi dikkatle okuyun melekler :) Güvenli internet hizmeti bugünden itibaren baçladı. Güvenli internet hizmeti, internette ki sakıncalı site ve konulardan uzak olunması amacıyla düzenlenen bir güvenli internet kullanımı sistemdir melekler :) 22 Ağustos'ta devreye sokulması beklenirken servis sağlayıcıların hazır olmaması sebebiyle 22 Kasım 2011 tarihine yani bugüne ertelenen güvenli internet hizmeti bugün itibariyle başlamış bulunuyor. Güvenli internete geçiş konusunda yapılan düzenleme 28 Temmuz 2010 tarihinde yayımlanan tüketici hakları yönetmeliğinde yer alan bir maddeye dayanıyor. Buna göre kişi eğer isterse güvenli internet kullanma hakkına ücretsiz sahip olabilecek. Bu yazımızda ttnet güvenli internet konusunda ayrıntılara geçiyoruz melekler :)

  < Konu Resmi..>  Güvenli İnternet Hizmeti, sizi İnternetteki uygunsuz içeriklerden ve zararlı sitelerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.

  Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur.

  Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar. İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

  İnternet erişiminin sağlandığı hat üzerinde bulunan tüm bilgisayarlar filtrelemenin kapsamına girer.
  Nasıl Çalışır?

  ADSL hattınız üzerinden, seçtiğiniz güvenlik profili doğrultusunda, filtrelenmesi gereken bir web sitesine erişilmek istendiğinde Güvenli İnternet Servisi özelleştirilmiş bir engelleme sayfası ile kullanıcıyı bilgilendirecek ve sayfanın olumsuz etkilerinden koruyacaktır.

  Filtrelemeye taban oluşturan Beyaz ve Kara listelerin kapsamı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından belirlenmiştir.
  Profil Seçenekleri Nelerdir?

  Çocuk Profili
  Aile Profili

  Nasıl Kullanırım?

  Varsayılan intenet profiliniz, erişebilecek internet site ve uygulamalarına ait hiçbir bir sınırlamanın ve fitrelemenin olmadığı, mevcut mevzuat kapsamında internete erişimin sağlandığı profildir.

  İnternet güvenlik profilinizi görüntülemek, değiştirmek, 6 ay içerisinde yapmış olduğunuz profil değişikliklerini görüntülemek için TTNET Online İşlem Merkezi' ne girmeniz yeterlidir.


   
 2. hakan

  hakan Forum Okuru

  benim anlamadığım şu arkadaşlar. bu uygulama ücretsiz ama biz şu anda aylık 49 lira ödüyoruz. güvenli internete geçiş yaptığımızda bu aylık internet paramızı ödemeye devammı edicez yoksa internet kullanımı her türlü ücretsiz mi olucak
   
 3. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Sayın misafirimiz, Elbette ki kullanmakta olduğunuz paketin ödemesini yapmaya devam edeceksiniz. Ücretsiz olan bu hizmetten yararlanma hakkınız..:)
   
TTnet İçin Güvenli İnternet Sistemi Nasıl İşleyecek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çocuklar ve Güvenli İnternet Kullanımı

  Çocuklar ve Güvenli İnternet Kullanımı

  aile filtresi nasıl konulur çocuklarda internet kullanımı aile filtresi nasıl konur güvenli internet kullanımı İnternet ateş gibidir yemek yapar, çay pişirebilir bununla birlikte evi de yakabilirsiniz. Bu çok tehlikeli ve faydalı aracı en az kötüler kadar bizlerde cesurca ve dikkatli kullanmalıyız. İnternet iyi kullanıldığında güçlü bir eğitim aracıdır. Pek çok web sitesi çocuklarımız için...
 2. Güvenli internet üye olma işlemi nasıl olunur

  Güvenli internet üye olma işlemi nasıl olunur

  GÜvenli internete geçtikte bende çocuklarım için buna üye olmak istiyorum. Nasıl üye olunur hangi linke bakılır teşekkürler.
 3. Güvenli İnternet Döneminde Engellenen Siteler Nasıl Öğrenilir Ayrıntılı Bilgiler

  Güvenli İnternet Döneminde Engellenen Siteler Nasıl Öğrenilir Ayrıntılı Bilgiler

  güvenli internet hizmeti güvenli internet kullanımı güvenli internet engellenen siteler 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. 22 Kasım itibarıyla güvenli internet dönemi başlamış oldu melekler :) Daha önce forumumuzda güvenli internet hizmeti işleyişi ile ilgili olarak sizlerle bilgiler paylaşmıştık Şimdi ise güvenli internet kullanımı engellenen siteler konusunda bilgi vermek istiyoruz....
 4. TTnet Güvenli İnternet Sistemi Pc'den Nasıl Kaldırılır?

  TTnet Güvenli İnternet Sistemi Pc'den Nasıl Kaldırılır?

  ttnet güvenli internet ttnet güvenli internet sistemi kaldırma Sevgili melekler, internetin zararlı içeriklerinden çocukları korumak için Ttnet'in uyguladığı bir sistem olan Ttnet Güvenli İnternet hizmeti, ADSL hattı üzerinden, seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle internet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve bilgilendirici internet sayfasına yönlendirir. Güvenli...
 5. KPSS Kalkıyor! Yeni Sistem Nasıl İşleyecek?

  KPSS Kalkıyor! Yeni Sistem Nasıl İşleyecek?

  kpss kalktı mı, kpss kalkıyor mu, kpss 2014 Sevgili melekler, memur olmak isteyenlerin önlkerindeki zorlu engel KPSS kalkıyor. Hükümet, son Bakanlar Kurulu toplantısında kamuda çalışmak isteyenler ve ilk kez başlayacaklar için oldukça önemli olan bir konuyu masaya yatırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamuda ilk kez atanacaklarla ilgili yönetmelik değişikliği konusunda...

Sayfayı Paylaş