Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Tüp bebekte kurul raporu varsa ilaca ek ücret vermeyeceksiniz!

  Konu, 'Tüp Bebek Merkezleri' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  2014 tüp bebek heyet raporu,tüp bebekte heyet raporu için gereken evraklar,2014 tüp bebekte heyet raporu olandan ilaç parası alınırmı,tüp bebekte heyet raporu olanlar ek ilaç ücreti ödermi,tüp bebekte raporum varsa ilaç parası verecekmiyim,tüp bebekte kurul raporu olanlar ilaç parası verirmi,tüp bebek yapanların kurul raporu varsa ilaç parası ödermi,tüp bebekte raporlulara ilaç parası hakkında bilgiler < Konu Resmi..>
  İstediği halde çocuk sahibi olamayan eşlerin tüp bebek istekleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından en fazla 2 denemeyle sınırlı olmak kaydıyla karşılanır. SGK’nın tüp bebek merkezine ödeyeceği faturanın ilk denemede yüzde 25’i, ikinci denemede yüzde 30’u sizin cebinizden çıkar. Tüp bebek deneme sayısı şimdi 3’e çıktı ve son denemede katılım payı yüzde 20.

  5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereğince, SGK emekli ve sigortalıların tüp bebek ihtiyaçlarını en fazla 2 denemeyle karşılardı, şimdi torba yasayla deneme sayısı üçe çıkarıldı. Şartları ise birisi sigortalılık, diğeri sağlık olmak üzere iki ana başlıkta toplanabilir.


  SİGORTALILIK ŞARTLARI
  - En az 3 yıldan beri resmi evli olmak.

  - Kadının 23 yaşından büyük, 40 yaşından gün almamış olması.

  - Kadın ya da erkeğin 2. evlilikleri ise 1. evlilikten üzerine kayıtlı çocuk olmaması.

  - SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı’na giriş yapılan 5 yıllık sigortalılık süresince 900 gün prim olması.

  - Son 90 gün aktif çalışıyor olmak.

  Tüp bebek yaptıracak kadın, yukarıdaki sigorta (5 yıl ve 900 gün) şartlarını taşımıyor ise işinden ayrılıp eş statüsüyle eşinin üzerine sağlıkta aktive olmalıdır.
  Nakdi tazminat ve aylık alanlar ise torba yasayla yukarıdaki şartlar olmadan da tüp bebek yapabilecekler.

  SAĞLIK ŞARTLARI

  SGK üzerinden “tüp bebek” yardımı alabilmek için yetkili sağlık kurumlarından sağlık kurulu raporu almak gerekir.

  Tüp bebek tedavisi için düzenlenecek sağlık kurulu raporunun, bünyesinde kadın hastalıkları ve doğum kliniği ile üroloji kliniği (bünyesinde üroloji kliniği bulunmayan ancak üroloji uzman hekiminin konsültan olarak görev yaptığı, eğitim veren kadın-doğum hastaneleri dahil) bulunan üçüncü basamak sağlık kurumlarında iki kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi ve bir üroloji uzman hekiminin katılımıyla oluşturulan sağlık kurulları tarafından düzenlenmesi gerekir. Sağlık kurulu raporlarında, hastanın yaşı ve kimlik bilgilerinin yanında, tanı, endikasyon, uygulanacak tedavi, kullanılacak ilaçların günlük ve maksimum dozları da belirtilmelidir. Tüp bebek tedavisi için dilediğiniz tüp bebek merkezine başvuramazsınız, mutlaka SGK ile sözleşmesi olan merkezlere başvurmanız gerekir.

  KATILIM PAYINIZ 300-360 LİRA ARASI

  Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmesi olan tüp bebek merkezlerine SGK her bir deneme için 1200 lira ödemektedir. Sizlerin de birinci deneme için bu rakamın yüzde 25’ini yani 300 lira, ikinci deneme için ise yüzde 30’u kadarını yani 360 lira ödemeniz gerekir. Üçüncü denemede ise bu oran yüzde 20’dir. Ancak unutmayın, tüp bebek tedavisi sadece sırf tedavi kısmından oluşmuyor, ayrıca ilaç masrafları da var. İlaçlar için de sağlık kurulu raporu almışsanız ilave ücret yok, almamışsınız yüzde 20 oranında cebinizden ilaç katkı payı ödersiniz.

  EVRAKLAR NELER?

  Kadına ait 2 adet fotoğraf, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopi, adres ve telefon bilgileri, tedavi esnasında kullanacağı ilaç reçetesi, 3 adet farklı tarihlerde erkek için düzenlenmiş sperm sayısını gösteren rapor, 2 adet evlilik cüzdanı fotokopisi, erkek ve kadın için nüfus kayıt örneği, sigortalı çalışmayı gösteren hizmet süresini gösterir belge (SSK ve Bağ- Kur’lular internetten, Emekli Sandığı çalışanları çalıştıkları kurumlardan alır) hizmet süresi. Ayrıca rapor düzenleme nedeni erkek faktörü ise mutlaka erkeğin ürolog tarafından muayene edildiğini gösteren muayene rapor belgesi.


   
  LaViNYaM bunu beğendi.
Tüp bebekte kurul raporu varsa ilaca ek ücret vermeyeceksiniz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. TÜp Bebek Rapor Ve ReÇetelerİ:

  TÜp Bebek Rapor Ve ReÇetelerİ:

  pregnyl 5000 tüp bebek raporu tüp bebek raporu için gerekli belgeler icin gerekli evraklar için evraklar TÜP BEBEK RAPOR VE REÇETELERİ: Aşağıda yer alan açıklamalar meslektaşlarımıza reçete karşılarken yardımcı olmak amacıyla, kurum yetkilileri ile yapılan görüşmelerimiz sonucu derlenmiştir. Ancak, üyelerimizin Tedavi Yardımına İlişkin Uygulama Tebliği ve yayımlanan Yönetmelik esaslarına...
 2. Tüp Bebek Rapor Ve Reçeteleri

  Tüp Bebek Rapor Ve Reçeteleri

  tüp bebek raporu nasıl alınır lucrin daily lucrin fiyatı fiyat tüp bebek ilaç fiyatları Aşağıda yer alan açıklamalar meslektaşlarımıza reçete karşılarken yardımcı olmak amacıyla, kurum yetkilileri ile yapılan görüşmelerimiz sonucu derlenmiştir Ancak, üyelerimizin Tedavi Yardımına İlişkin Uygulama Tebliği ve yayımlanan Yönetmelik esaslarına dikkat etmeleri gerekmektedir Reçete karşılarken ki...
 3. Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

  Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

  Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bu konuda bana acil bilgi lazım. Bebeğim olmuyor tüp bebek düşünüyorum ama maddi durumumuz pek iyi değil acaba Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bilen var mı?
 4. TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI

  TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI

  tüp bebek tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır,tüp bebek tedavisinde ilaçlar ne için kullanılır,tüp bebek işlemi yumurtaları uyarma,tüp bebek işleminde başarıyı etkileyen faktörler,tüp bebek tedavisi ve ilaç kullanımı hakkında bilgiler Tüp bebek yöntemine karar veren çiftler yaklaşık 20 günlük bir sürece girerler. İlk aşamada anne adayının yumurtalıkları gerekli ilaç tedavisi ile...

Sayfayı Paylaş