1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Türk Hava Yolları'ndan özürlü yolculara yüzde 25 oranında indirim...

  Konu, 'Melekler Yardımlaşma' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  thy gebelik Türk Hava Yolları'ndan özürlü yolculara yüzde 25 oranında indirim...

  2007 yılını hizmette kalite yılı ilan eden Türk Hava Yolları, sosyal sorumlulukları çerçevesinde, özürlü vatandaşların havayolu taşımacılığının konforundan faydalanabilmeleri için iç ve dış hatlarda* uygulanabilir ücretler üzerinden yüzde 25 indirim yapıyor.
  Türk Hava Yolları'nın özürlülere ilişkin sunduğu fırsatlar, 28 Haziran tarihinde THY Genel Müdürlük Binasında düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Basın toplantısı, T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil'in katılımlarıyla gerçekleşti.
  Basın toplantısında T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven özürlü vatandaşlara sunduğu fırsatlardan dolayı Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Kotil'e teşekkür plaketini takdim etti.
  T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven törende yaptığı konuşmada; Türk Hava Yollarının, gerek özürlü vatandaşlarımıza sunduğu indirimle, gerekse özürlülerin iyi koşullarda istihdam edilmesiyle dünya havacılık sektörüne örnek teşkil edecek uygulamalara imza attığını belirterek Türk Hava Yolları'nın özürlülere sunduğu fırsatların sivil havacılıkta örnek teşkil etmesini diledi.
  Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Kotil ise özürlülerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik sağladıkları desteğin artarak devam edeceğini ve bundan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Türk Hava Yolları olarak, Türkiye'nin sadece ekonomik gelişimine değil, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamayı misyonumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Ulusal bayrak taşıyıcısı olarak özürlü vatandaşlarımıza sunduğumuz desteği de bu anlayışımızın bir gereği olarak değerlendiriyoruz. Sunduğumuz indirimle özürlü vatandaşlarımıza konforlu ulaşım imkanı sağlamayı hedefliyoruz. ” dedi.
  Öte yandan Özürlü yolcularımızın, THY seferlerine rezervasyon yaptırmaları ile başlayan seyahat süreci; yolcularımızın biletlerini satın almaları, uçağa binmeleri, varış şehrine intikalleri ve uçaktan inişlerine kadar uzanmaktadır. Bu sürecin; herbir aşamasında özürlü yolcularımız ile muhatap olan THY personelinin, özürlü yolcularımızın kullandıkları alet ve ekipmanların özellikleri hususunda bilgi sahibi olabilmeleri ve özürlülerin ihtiyaçlarına ve hassasiyetlerine yönelik daha duyarlı davranışlar sergileyebilmeleri amacıyla, hizmet içi bilgilendirme seminerleri düzenlenmesi hususunda THY ve Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından görüşbirliğine varılmıştır.
  İndirimlere ilişkin bilgi

  Türk Hava Yolları, yüzde 40 ve üzeri oranda özürlü olan yolcularına, uygulanabilir ücretler üzerinden tüm iç ve dış hatlarda yüzde 25 indirim sağlanmaktadır.
  İndirimden faydalanmak isteyen yolcuların, yüzde 40 ve üzeri oranda özürlü olduğunu belgeleyen, T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilmiş olan özürlü kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu veya nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri yeterli olacaktır.
  Ayrıca, ‘refakatçi ile seyahat etmelidir' ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, özürlü yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçisine tüm iç ve dış hatlarda* uygulanabilir ücretler üzerinden yüzde 25 oranında indirim sağlanacaktır.

   
Türk Hava Yolları'ndan özürlü yolculara yüzde 25 oranında indirim... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mağaza indirim oranını önceden açıklayacak

  Mağaza indirim oranını önceden açıklayacak

  MediaMarkt açılışındaki izdihamla gündeme gelen 'indirimli satış' uygulamalarına düzenleme getirildi. Sanayi Bakanlığı'nın yönetmeliğine göre indirimli satışlara ilişkin reklam ve ilanlarda indirimin miktarına, başlama ve bitiş tarihlerine, malın miktarına ve markasına zorunlu olarak yer verilecek. Ticari işletmenin açılışı, tasfiyesi, başka bir yere taşınması, mevsimin sona ermesi gibi...
 2. Türk Hava Kuvvetleri

  Türk Hava Kuvvetleri

  abd hava kuvvetleri uçak sayısı türk hava kuvvetleri ne zaman kuruldu israil uçak sayısı israil envanteri konya harp okulu Türk Hava Kuvvetleri KURULUŞ YILLARI Dünyanın ilk askeri havacılık teşkilatlarından biri olan Türk Hava Kuvvetlerinin tarihçesi, 1909 yılına kadar uzanmaktadır.Türk ordusunda havacılıkla ilgili ilk çalışmalara 1909 yılında başlanmış, 1910 yılında bu çalışmalar...
 3. Kıbrıs Türk Hava Yolları

  Kıbrıs Türk Hava Yolları

  kıbrısa giden uçaklar kıbrısa giden uçak firmaları hava yolları havayolları Genel Bilgi Kıbrıs Türk Hava Yolları, 4 Aralık 1974 tarihinde, Kıbrıs Türk Cemaat Meclisi Konsolide Fonu İnkişaf Sandığı ve Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığının eşit iştiraki ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Şirketler Yasası Fasıl 113 esasları çerçevesinde Lefkoşada bir Limited Şirket olarak kurulmuştur. KTHY,...
 4. Türk Hava Yolları

  Türk Hava Yolları

  Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, merkezli Türkiye'nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısıdır. THY'nin merkezi Atatürk Havalimanı (IST) Yeşilköy, İstanbul, Türkiye'dir. Ayrıca Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), Ankara'da da bir hub'ı bulunmaktadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika ve Amerika'ya kadar...
 5. 2009 Asgari Geçim İndirim Oranları

  2009 Asgari Geçim İndirim Oranları

  asgari geçim indirimi oranları Çalışanlar2009 Yılında Ne Kadar Asgari Geçim İndirimi Alacak? 16 yaşından büyükler için 1 Ocak 2009'dan itibaren asgarî ücret brüt 666 YTL (Net 527,13 YTL) olarak belirlendiği için buna bağlı olarak çalışanların 2009 yılında Asgarî Geçim İndirimi (AGİ) alacaklarına ilişkin son nokta da belirginleşmiş oldu. Bu durumda 2009 yılında çalışanlar aile ve çocuk...

Sayfayı Paylaş