Turkcell'den Uçakta Konuşma İmkanı

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Turkcell'den Uçakta Konuşma İmkanı
Turkcell'in, İsviçre merkezli ONAIR ile imzalanan uluslararası dolaşım (roaming) anlaşması çerçevesinde abonelerine havada da cep telefonları ile konuşma olanağı sunduğu bildirildi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin, mobil iletişim hizmeti sunan uydu tabanlı ONAIR operatörü ile uçakla seyahat eden abonelerine havada kapsama hizmetini başlattığı belirtildi.

Açıklamada, Eylül ayının başında yürürlüğe girecek anlaşmayla birlikte tüm faturalı Turkcell abonelerinin, ONAIR'in anlaşmalı olduğu havayolu şirketlerinin uçaklarında ses ve data servislerinden yararlanarak yüksek kalitede GSM ve GPRS roaming hizmeti alacağı kaydedildi.

Söz konusu uygulamayla Turkcell faturalı hat abonelerinin, farklı GSM şebekelerine uyumlu cep telefonlarıyla hiç bir ek tanımlamaya gerek olmadan ses, SMS ve GPRS hizmetlerinden yararlanabileceği, e-posta alışverişi yapıp internetten faydalanabileceği bildirildi.

Açıklamada, Air France ile A318 tipi uçaklar için anlaşma yapan ONAIR'ın, önümüzdeki günlerde diğer havayolu şirketleri ile de ortaklık kurmak üzere çalışmalarını hızla sürdürdüğü kaydedildi.


(AA)
 

Benzer İçerikler

İzmirella
Cevaplar
0
Görüntüleme
580
İzmirella
İzmirella
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
*MeleK*
Üst