Tuz lambasının sağlık üzerindeki faydaları nelerdir ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Tuz lambasının sağlık üzerindeki faydaları nelerdir ?
Himalaya kristal tuz lambaları, herhangi bir yaşam alanında estetik bir özellik ve görünüm taşımasının yanında sağlık üzerinde olumlu etkilerede sahip olduğu söyleniyor. Himalaya tuz lambaları, saf, gıda sınıfı, Himalaya tuzu kristallerinden yapılır. Bu güzel lambalar yakın zamanda büyük bir popülarite kazanmış ve onlara atfedilen pek çok avantaj var. Birçok kaynak, tuz lambalarının doğal negatif iyon jeneratörü olduğunu iddia ediyor.

tuz lambası.jpg
Himalaya tuz lambası avantajları, astım, alerji ve diğer hastalıklardan muzdarip insanlar için semptomların azaltılmasına ek olarak elektronik cihazların neden olduğu hava kirliliği, negatif iyonlar da içerir. Gerçek Himalaya tuz lambaları aslında elle oyulmuş Himalaya tuzunun katı bloklarıdır. Himalaya pembe tuzunun tek kaynağıdır. Bu lambalarının rengi, hafif bir pembeden, turuncuya kadar olup, renk tonu mineral konsantrasyonunun bir neticesidir. Himalaya tuz lambaları, çevredeki havadan toz, evcil hayvan kılı , küf, ve benzeri mikroskopik toz parçacıklarını temizlediğinden, en çok harcadığınız odalarda bir veya iki lamba yerleştirdiğinizde alerji semptomları ciddi şekilde azalabilir.

Negatif iyonlar nedir?

Herhangi bir zamanda, havada hem pozitif hem de negatif iyonlar bulunur.Bir iyon, toplam elektron sayısının toplam proton sayısına eşit olmadığı, atoma net bir pozitif veya negatif elektrik yükü veren bir atom veya moleküldür.Pozitif yüklü iyonlar katyonlar olarak da bilinirken negatif yüklü iyonlar anyonlardır. Pozitif veya negatif yük, iyonları kolayca hareket ettirmeyi ve bağlamayı sağlar.

Doğada, özellikle de deniz kenarında zaman geçirmek kesinlikle negatif iyonlara maruz kalmanın en iyi yoludur, ancak tuz lambaları da, özellikle zaman içinde sürekli kullanıldığında küçük miktarlar üretmektedir. Pozitif iyonlar genellikle bilgisayar, televizyonlar, mikrodalga fırınlar ve hatta elektrikli süpürgeler gibi elektronik cihazlar tarafından oluşturulduğundan ve genellikle alerji, stres ve uyku sorunları gibi durumları daha da kötüleştirebilir. Negatif iyonlar, pozitif iyonları nötralize edebilir.
Olası tüm Himalaya lambalarının faydalarından bir çoğu için, hava arındırma genellikle çoğu alıcı için özenle hazırlanmış bir hedeftir.Bu lambalannın oyuk ortasında hem ışık hem de ısı üreten bir ampul bulunur. Günümüzde çoğumuz elektroniklerimizden (örneğin televizyon, bilgisayar, cep telefonu, tablet, ev aletleri, sterio vb.) Gelen metaforik bir elektromanyetik (EM) radyasyon okyanusunda yaşıyoruz. Radyasyon maruziyeti maruziyetinin uzun vadeli etkileri oldukça ciddi olabilir. Uzun süreli elektronik radyasona maruz kalmak, bağışıklık sistemini düşürebilir, kişide kronik yorgunluğa yol açabilir. Negatif iyonları havaya gönderdiklerinde, Himalaya tuz lambaları elektromanyetik radyasyonu etkisiz hale getirmek için çalışırlar. Kendinize ve ailenize potansiyel bir tehlikeyi azaltmak için bilgisayar, televizyon ve sıkça kullandığınız diğer elektrikli cihazların yanında tutun.

Günümüzde çevremizdeki pek çok şey sağlıksız olmayan pozitif iyonlar biçiminde elektromanyetik radyasyonu serbest bırakıyor . Ne yazık ki, cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar ve TV gibi birçok modern ışık kaynağı çok mavi ışık yaymaktadır ve çoğumuz özellikle akşamları bunlara maruz kalıyoruz. Tuz lambaları, bizleri bu ışıkların zararından koruyabilir. Tuz lambaları, negatif iyonların muhteşem bir kaynağı değildir. Bununla birlikte, higroskopik özelliklerinden dolayı havayı başka şekillerde iyileştirebilirler. Yatıştırıcı bir parlaklık sunmanın yanı sıra kirleticileri havaya çekebilir ve elektronik etkilerini nötralize etmeye yardımcı olabilirler. Tüm kaynaklardan gelen elektromanyetik alanların toksik etkilerini ortaya çıkaran 2000 den fazla çalışma yapılmıştır. Bilim insanları düşük seviyeli radyasyona bile maruz kalma (cep telefonlarından gelen gibi) çeşitli kanserlere neden olabilir, ve Alzheimer hastalığı ve demans , kalp rahatsızlığı ve diğer birçok hastalığa katkıda bulunabilirler şeklinde korkutucu bir sonuca varmışlardır.

Negatif iyonlara maruz kalmayı artırmanın harika bir yolu, özellikle su çevresinde doğada daha fazla zaman geçirmektir. Himalaya tuz lambalarının, negatif iyonları az miktarda yayması ve pozitif olanları iptal ettiği söyleniyor. Bu yatıştırıcı lambalar ayrıca, özellikle Mevsimsel stresi olanlar için ruh ve enerji seviyelerinin yükselmesine yardımcı olabilir. Yumuşak portakal rengi, ruh halini sakinleştirmek ve odaklanmayı artırmak için sıklıkla kullanılan yatıştırıcı renklerden biridir

Tuz lambaları, havayı higroskopik olarak temizleyerek ve alerjileri hafifleterek, renk terapisinin faydalarını sağlayabilecek güzel bir ışık kaynağıdır. Tuz lambaları, diğer birçok lambadan daha az maliyetlidir. Tuz lambası ne kadar büyük olursa, etki de o kadar büyük olur. Daha koyu renkli lambalar genellikle yüksek kalite olarak kabul edilir. Evinizde tuz lambası kullanarak olası bir sağlık problemini ekarte edebilirsiniz.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Evlerin çoğu, bir kişinin sağlığı için özellikle iyi olmayan pozitif yüklü iyonlarla doldurulur. Pozitif iyonlar bir dizi şey tarafından yaratılır, ama çoğumuzun birincil kaynağı elektroniklerimizden kaynaklanır. Sürekli yorgunluk duyuyor ve nedenini bilmiyorsanız, Himalaya tuz lambasını odada veya en çok vakit geçirdiğiniz odalarda tutmayı deneyin. Yaklaşık bir hafta sonra, farrkı göreceksiniz.Günümüzde, çoğumuz elektroniklerimizden (yani: televizyon, bilgisayar, cep telefonu, tablet, ev aletleri, vb.) Gelen elektromanyetik (EM) radyasyon metaforik bir okyanusta yaşıyoruz. Görünmez olsalar da , EM maruziyetinin uzun vadeli etkileri oldukça ciddi olabilir. EM radyasyonuna sürekli maruz kalmanın stres seviyelerini arttırdığı, kronik yorgunluğa neden olduğu ve vücudun diğer bağışıklık yanıtını azalttığı bilinmektedir.Havaya negatif iyon yaydıkları için Himalaya tuz lambaları elektromanyetik radyasyonu nötralize ederler. Size ve ailenize olası tehlikeyi azaltmak için sıkça kullandığınız bilgisayar, televizyon ve diğer elektrikli aygıtların yanında bulundurun.Himalaya pembe tuz lambaları, ruh halinizi doğal olarak geliştirmek veya günün sonunda rahatlayıp gevşemenize yardımcı olmak için harika bir yoldur.
 
Üst