1. *jellibon*

  *jellibon* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  6.137
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  mutluluk ülkesinden

  Tüzük, Yönetmelik Ve Yargitay Kararlari :

  Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

  Madde 14 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/10 md.)
  Bu kanunun uygulama şekli tüzükle, icra ve iflas daireleri ile tetkik mercilerinde tutulacak defterlerle dosyaların ve diğer basılı kağıtların düzenlenme şekilleri Adalet Bakanlığınca hazırlanacak yönetmelikle tayin ve tesbit olunur.

  (İkinci fıkra mülga: 06/06/1985 - 3222/47 md.)

  (Ek fıkra: 17/07/2003 - 4949 S.K./3. md.) Yargıtay, icra ve iflas işlerine ait kararların tamamını düzenli olarak yayımlar. Buna ilişkin esaslar Yargıtay tarafından yönetmelikle düzenlenir.
   
Tüzük, Yönetmelik Ve Yargitay Kararlari : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hakeme ve arabulucuya başvurma tüzüğü

  Hakeme ve arabulucuya başvurma tüzüğü

  Madde 65 - Yüksek Hakem Kurulunun çalışma usul ve tarzı ile çalışmasına ve hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin esaslar; Yüksek Hakem Kurulunun başkan ve üyeleri ile bu Kurulda görevlendirilecek uzman ve raportörlere ödenecek tazminatlar; naip, bilirkişi ve tanıklara verilecek ücretler ve menfaat uyuşmazlıklarında özel hakem incelemesinde uygulanacak usul hükümleri bir tüzükle düzenlenir.
 2. Kanun Tüzük Ve Yönetmeliklerin Uygulanması:

  Kanun Tüzük Ve Yönetmeliklerin Uygulanması:

  Tüzük ve yönetmelikler Kanunların uygulanmasını kolaylaştıran ve kanuna aykırı olmamaları gereken yazılı hukuk kuralları olmaları itibariyle kanunun uygulanmasına ilişkin esaslar Tüzük ve yönetmeliklerin de uygulanmasında esas alınacaktır.
 3. Yönetmelikler,

  Yönetmelikler,

  Başbakanlık, bakanlıklar ve kamu tüzel kişilerinin kendi görev alanlarını ilgilendiren kanunların ve tüzüklerin uygulanmasını sağlamak üzere ve bunlara aykırı olmamak şartıyla çıkardıkları yazılı hukuk kurallarıdır. İdare hukuku alanında sayısız yönetmelik vardır. Çünkü, yönetmelik çıkarmaya bütün kamu tüzel kişileri yetkilidir. Dolayısıyla her kamu tüzel kişisi birçok yönetmelik çıkarmış...
 4. Tüzükler

  Tüzükler

  bir kanunun uygulanmasını göstermek veya emrettiği işleri belirtmek üzere, kanunlara aykırı olmamak ve Danıştayın incelemesinden geçirilmek şartıyla Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan yazılı hukuk kurallarıdır. Tüzükleri aşağıda idarenin düzenleyici işlemlerini inceleyeceğimiz onüçüncü bölümde ayrıca göreceğiz. Bu konuda oraya bakılmalıdır.
 5. Kreş ve Gündüz Bakımevleri Yönetmeliği

  Kreş ve Gündüz Bakımevleri Yönetmeliği

  kreş ve gündüz bakımevi yönetmeliği 2011 kreş yönetmeliği 2011 özel ve gündüz bakımevi Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı, Kreş ve Gündüz Bakımevlerindeki hizmetin tür ve niteliğini, işleyişine ilişkin esasları, Kuruluş personelinin görev, yetki ve sorumluluklarını belirlemektir. Kapsam Madde 2- Bu Yönetmelik, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kreş ve...

Sayfayı Paylaş