Uzaylılar var mı Kuran'da uzaylılar ile ilgili ayet vs var mı

Z

zozu

Forum Okuru
#1
Uzaylılar var mı Kuran'da uzaylılar ile ilgili ayet vs var mı
Uzaylılar var mı Kuranda uzaylılar ile ilgili bir sorum olacak öncelikle Merhabalar arkadaşlarım. Ben, kesinlikle uzaylıların olduğunu düşünen ve bilimsel olarak yapılan açıklamalar ile bunaa inanan birisiyim. Özellikle sirus türkiye başkanı Haktan bey'in yaptığı ve Cansu Canan ile yapılan tüm programları izledim. Bunun haricinde eşimle birlikte uzay gemisi görmüşlüğüm var saçma gibi gelecek ama ben kesinlikle uzaylıların olduğuna inanıyorum. Şimdi gelelim sorumuza, Kuran'ı Kerim'de bununla ilgili açıklamalar var mı, kuran buna kesin olarak ne diyor yok mu diyor var mı diyor yoksa açık kapı bırakıyor mu ? Burada bir islami yazar abimiz var onun cevaplamasını istiyorum bana yardımcı olur musunuz ? Ufo dediğimiz uzaylılara Kuran ne diyor ? Var mı Yok mu ?


 

İslami Yazar

Super Moderator
Yönetici
#2
Merhaba. Sadece bilim camiasında değil, genel olarak, insanlığa meydan okuyan en büyük sorulardan biri, türümüzün yalnızlığı hakkındadır. Bugüne kadar, dünya dışı yaşamı doğrulayacak kesin bir bilgi yoktur. Kur'an'ın, tıp bilimi, astronomi, jeoloji, psikoloji vb. Birçok bilgiyi içermesine rağmen, insanlığa, keşfedebilecekleri bu bilimler hakkındaki bilgiyi öğretmek açıklanmamıştır. Araştırma ve tecrübe, ancak Rehberlik Kitabı olarak ortaya çıkmıştır. Görkemli Kuranı Kerim, teyit edilen hiç bir bilimsel gerçeğe karşı çıkmaz (yeryüzünün ekseni çevresinde dönmesi ya da güneşin ışığa sahip olması ya da anne karnındaki doğmamış çocuğun ayrıntıları gibi) Uzaylıların varlığı bir teori değil, bilimsel bir gerçek değildir. Kuran ve Sünnet bu konuyla ilgili sessizdir. Kuran ve Sünnet, uzayın uzaylıların varlığını teyit etmiyor, inkar da etmiyor.
 
Son düzenleme:

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
#3
Selamlar hocam. Peki genelde yaptığımız dualarda Alemlerin Rabbi Olan Allah diye başlayan şeyler söylüyoruz. Eğer birden çok fazla alem var ise, ikincisi ise şu, İsra Suresi 70. ayette geçen, "Biz insanları yarattığımız varlıkların birçoğundan üstün kıldık." şeklindeki açıklama ile, yaratılan başka varlıkların olduğu ortada değil mi ? Bana göre net olarak uzaylı var demiyorsa da açık kapı bırakıyor bende inanıyorum ne diyorsunuz ?
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
#4
Birde Nihat Hatipoğlu'nun açıklaması var ama Kuran ve Hadise dayandırarak net olarak var ya da yok diyemeyiz. Yanılgı durumunda bu iş Kuran'ı Kerim'e yüklenebileceğini anlatıyor mantıklı konuşuyor onuda veriyorum.
 
T

thing

Forum Okuru
#5
Selamlar konuyu inceledim bende uzaylıların olduğuna inananlardanım hatta gemilerinden birisini yaklaşık yarım saat izlemişliğim var. Kulağa saçma bile gelse, Bana Göre Alemlerin Rabbi olan Allah'ın gücünü, bizimki gibi toz zerresi büyüklüğünde olan bir dünya ile sınırlamak saçmalıktan öteye gitmez. O, Sonsuz kudret sahibidir elbette başka alemler ve başka şekilde düşünen kendi kendine hareket eden varlıklar tabiki yaratmışlardır. Cinlerin delili için Kuran'ı kerim ayet olarak bilgi veriyor olsa da net olarak uzaaylılar diye bişi yok. Zaten Uzaylılar kelimesi bizim tarafımızdan türetilmiş bir kelime, tıpkı ufolar gibi. Uzaylılar var arkadaşlarım. ve tahminlerime göre daha doğrusu tüm uzmanların ortak kanısı önümüzdeki 20 yıl içinde ortaya çıkacakları ve kendilerini gösterecekleri yönünde.
Peki onları neden göremiyoruz ? sorusu geliyor akla. Bununda mantıklı açıklaması tabiki var. Şu anda diyelimk ki sizler 101.1 radyoyu dinliyorsunuz ? Peki bu durum, diğer radyo istasyonlarının yayında olmadığı anlamına mı geliyor ? Hayır tabiki, alıcı aletin frekansının ayarlandığı yer orası değilde ondan. Bu o radyoların olmadığı anlamına gelmiyorsa, bizlerde göremediğimiz uzaylıların olmadığını düşünemeyiz.
Derin konular bunlar ama önümüzdeki zamanda ortaya çıkacaklar. Hoş delilleri var ama görmesini bilene :) Lütfen Rabbimizin gücünü kesinlikle sınırlamayalım.
Saygılar hörmetler !
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
#6
Evet sevgili misafirimiz belirttiğiniz ve yazdığınız her şey akla ve mantığa tamamen uygun görünüyor. Bende olduklarını düşünüyorum. Hatta inanıyorum diyebilirim. Allah'ın gücünü sınırlamak tabiki olmaz gücü sonsuz olan o tabiki. Bu bakımdan incelediğim şu sirus.org adresindeki Haktan Bey'in bulguları açıklamaları vs var. Birde film endüstürisinde yapılan bir çok uzaylı filmleri var. Allaşkına arkadaşlar hiç kimse bilmediği bişeyle ilgili film yapabilir mi ? Bununla ilgili inanılmaz kanıtların hala dünyadan saklandığını düşünüyorum. Tabiki önümüzdeki yıllarda bunu görmek bize nasip olur mu mümkün olur mu bilemiyorum. Umarım görürüz :)
Yani çekilen o kadar video var kadar görüntü var onların varlığı ile alakalı. Kaldı ki Kuran'ı kerim zaten yok demiyor kesin olarak var da demiyor ! Durumlar ve bilgiler bu kadar artık tüm bilgi sizde oludğuna göre inanın ya da inanmayın :D
 
#7
Bir gün eşimle balkondaydık dışarıyı izliyorduk. Son katta oturuyorduk. Başımı yukarı kaldırdığımda kocaman bir ışık vardı ama şimdiye kadar böyle bir ışık yoğunluğu görmemiştim. Eşime gösterdim oda baktı veışık yerinde titriyordu. Eşim bu ufo dedi ve telefona çekmeye çalıştı. O telefona tam çekerken ışık hızla uzaktan gördüğümüz caminin minaresinin oraya gitti. Biz bayağı bir şaşırdık. Biz bunun ufo olduğuna kesin gözüyle baktık. Eşim gazeteci arkadaşını aradı hatta bir çok kişi bu ışık kütlesini hareketini görmüş. Alemlerin Rabbi Allah kimbilir belkide bizden başkaları gerçekten vardır.
 

Melis ank

Aktif Üye
Üye
#8
Uzaylıların varlığını dinimiz inkar etmiyor ama onaylamıyorda. Kaç çeşit alem var . Kuranı kerimde bir çok yerde sizden öcekiler diye bahsediyor .Bizden öncekiler kim ? Üstü kapalı olan şüpheli bir ifade . Bence uzaylılar var . Bir yerde okumuştum amerikada yapılan bir silahın içeriğindeki madde dünyada yokmuş. Amerikadaki bir çok teknolojinin kaynağı uzaylılardan sağlanıyormuş. Bununla ilgili hala internette yazılar var. Merak edener inceleyebilir.
 

İslami Yazar

Super Moderator
Yönetici
#9
Uzaylı denilen ve dünya hayatının dışında yaşaması ihtimali bulunan diğer canlıların varlığı dinen ve ilmen tesbit edilmediği için buna peşin hüküm veremeyiz. Lakin beşeri işaretler ve bazı emareler uzayda yaşamın olduğu yönünde. Ve bu çok derin bir araştırma neticesinde olabilecek şeyler. Sizlerinde zikrettiğigibi on sekiz bin alemin rabbi diye Hz. Allah'a daha nice alemlerin olduğunu isnat ediyoruz. Bu alemlerin varlığını bize ayetler gösteriyor. Ancak yaşam emaresine işaret yok. Biz aklımızla bu kadar alem varsa muhakkak yaşamda vardır neticesini çıkarıyoruz. yanlışda diyemeyiz. Doğruda diyemeyiz bu hale.
 
  uzaylılar ve ufolar hakkında bazi bilgiler.. hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Uzaylıların varlığı ne kadar gerçek? Uzaylıların varlığı ne kadar gerçek?
Evrende manevi bir doğanın yaratıkları, örneğin melekler, varlığı, Müslümanların yanı sıra Hıristiyanlar gibi diğer dinlerin insanları tarafından da bir gerçek olarak kabul edilir. Halk arasında heyecan yaratan nokta ve bilim adamları Bilim...
Tüm İslami Bilgiler 0
uzaylı  varmı uzaylı varmı
uzaylı varmı
Soru-Cevap 0
Uzaylılar Hakkında Uzaylılar Hakkında
diğer gezegenlerde yaşam, farklı gezegenler, uzaylılar, uzaylıların özellikleri ...
Bunları Biliyor musunuz ? 1
Rusya 'da Bulunan Uzaylı Cesedin Sırrı Çözüldü.. Rusya 'da Bulunan Uzaylı Cesedin Sırrı Çözüldü..
rusyada bulunan uzaylı türkiye de bulunan uzaylı son Uzaylı buldukları iddisıyla dikkatleri üzerlerine çeken ve çektikleri videoyla tıklanma rekorları kıran iki genç, görüntülerin sahte olduğunu itiraf ettiler.
Bazı komplo teorisyenleri...
Güncel Haberler 0
uzaylılar ve ufolar hakkında bazi bilgiler.. uzaylılar ve ufolar hakkında bazi bilgiler..
uzaylılar ufolar hakkında bilgi uzaylılarla ilgili bilgiler uzaylılar hakkında ilginç bilgiler bilgi bende uzaylıların olduğuna inananlardanım...kaçık diyebilirsiniz..ama ne yapayım inanıyorum..hatta arasitiriyorum ve bazı ülkeler...
En İlginç Bilgiler 14

Benzer Konular