1. zozu

  zozu Forum Okuru

  Uzaylılar var mı Kuran'da uzaylılar ile ilgili ayet vs var mı

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında zozu tarafından paylaşıldı.

  Uzaylılar var mı Kuranda uzaylılar ile ilgili bir sorum olacak öncelikle Merhabalar arkadaşlarım. Ben, kesinlikle uzaylıların olduğunu düşünen ve bilimsel olarak yapılan açıklamalar ile bunaa inanan birisiyim. Özellikle sirus türkiye başkanı Haktan bey'in yaptığı ve Cansu Canan ile yapılan tüm programları izledim. Bunun haricinde eşimle birlikte uzay gemisi görmüşlüğüm var saçma gibi gelecek ama ben kesinlikle uzaylıların olduğuna inanıyorum.
  Şimdi gelelim sorumuza, Kuran'ı Kerim'de bununla ilgili açıklamalar var mı, kuran buna kesin olarak ne diyor yok mu diyor var mı diyor yoksa açık kapı bırakıyor mu ? Burada bir islami yazar abimiz var onun cevaplamasını istiyorum bana yardımcı olur musunuz ? Ufo dediğimiz uzaylılara Kuran ne diyor ? Var mı Yok mu ?


   
 2. İslami Yazar

  İslami Yazar Super Moderator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  10 Mart 2017
  Mesajlar:
  591
  Beğenilen Mesajlar:
  143
  Ödül Puanları:
  44
  Merhaba. Sadece bilim camiasında değil, genel olarak, insanlığa meydan okuyan en büyük sorulardan biri, türümüzün yalnızlığı hakkındadır. Bugüne kadar, dünya dışı yaşamı doğrulayacak kesin bir bilgi yoktur. Kur'an'ın, tıp bilimi, astronomi, jeoloji, psikoloji vb. Birçok bilgiyi içermesine rağmen, insanlığa, keşfedebilecekleri bu bilimler hakkındaki bilgiyi öğretmek açıklanmamıştır. Araştırma ve tecrübe, ancak Rehberlik Kitabı olarak ortaya çıkmıştır. Görkemli Kuranı Kerim, teyit edilen hiç bir bilimsel gerçeğe karşı çıkmaz (yeryüzünün ekseni çevresinde dönmesi ya da güneşin ışığa sahip olması ya da anne karnındaki doğmamış çocuğun ayrıntıları gibi) Uzaylıların varlığı bir teori değil, bilimsel bir gerçek değildir. Kuran ve Sünnet bu konuyla ilgili sessizdir. Kuran ve Sünnet, uzayın uzaylıların varlığını teyit etmiyor, inkar da etmiyor.
   
  Son düzenleme: 17 Nisan 2017
 3. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.232
  Beğenilen Mesajlar:
  1.173
  Ödül Puanları:
  113
  Selamlar hocam. Peki genelde yaptığımız dualarda Alemlerin Rabbi Olan Allah diye başlayan şeyler söylüyoruz. Eğer birden çok fazla alem var ise, ikincisi ise şu, İsra Suresi 70. ayette geçen, "Biz insanları yarattığımız varlıkların birçoğundan üstün kıldık." şeklindeki açıklama ile, yaratılan başka varlıkların olduğu ortada değil mi ? Bana göre net olarak uzaylı var demiyorsa da açık kapı bırakıyor bende inanıyorum ne diyorsunuz ?
   
 4. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.232
  Beğenilen Mesajlar:
  1.173
  Ödül Puanları:
  113
  Birde Nihat Hatipoğlu'nun açıklaması var ama Kuran ve Hadise dayandırarak net olarak var ya da yok diyemeyiz. Yanılgı durumunda bu iş Kuran'ı Kerim'e yüklenebileceğini anlatıyor mantıklı konuşuyor onuda veriyorum.

   
 5. thing

  thing Forum Okuru

  Selamlar konuyu inceledim bende uzaylıların olduğuna inananlardanım hatta gemilerinden birisini yaklaşık yarım saat izlemişliğim var. Kulağa saçma bile gelse, Bana Göre Alemlerin Rabbi olan Allah'ın gücünü, bizimki gibi toz zerresi büyüklüğünde olan bir dünya ile sınırlamak saçmalıktan öteye gitmez. O, Sonsuz kudret sahibidir elbette başka alemler ve başka şekilde düşünen kendi kendine hareket eden varlıklar tabiki yaratmışlardır. Cinlerin delili için Kuran'ı kerim ayet olarak bilgi veriyor olsa da net olarak uzaaylılar diye bişi yok. Zaten Uzaylılar kelimesi bizim tarafımızdan türetilmiş bir kelime, tıpkı ufolar gibi.

  Uzaylılar var arkadaşlarım. ve tahminlerime göre daha doğrusu tüm uzmanların ortak kanısı önümüzdeki 20 yıl içinde ortaya çıkacakları ve kendilerini gösterecekleri yönünde.

  Peki onları neden göremiyoruz ? sorusu geliyor akla. Bununda mantıklı açıklaması tabiki var. Şu anda diyelimk ki sizler 101.1 radyoyu dinliyorsunuz ? Peki bu durum, diğer radyo istasyonlarının yayında olmadığı anlamına mı geliyor ? Hayır tabiki, alıcı aletin frekansının ayarlandığı yer orası değilde ondan. Bu o radyoların olmadığı anlamına gelmiyorsa, bizlerde göremediğimiz uzaylıların olmadığını düşünemeyiz.

  Derin konular bunlar ama önümüzdeki zamanda ortaya çıkacaklar. Hoş delilleri var ama görmesini bilene :) Lütfen Rabbimizin gücünü kesinlikle sınırlamayalım.

  Saygılar hörmetler !
   
 6. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.232
  Beğenilen Mesajlar:
  1.173
  Ödül Puanları:
  113
  Evet sevgili misafirimiz belirttiğiniz ve yazdığınız her şey akla ve mantığa tamamen uygun görünüyor. Bende olduklarını düşünüyorum. Hatta inanıyorum diyebilirim. Allah'ın gücünü sınırlamak tabiki olmaz gücü sonsuz olan o tabiki. Bu bakımdan incelediğim şu sirus.org adresindeki Haktan Bey'in bulguları açıklamaları vs var. Birde film endüstürisinde yapılan bir çok uzaylı filmleri var. Allaşkına arkadaşlar hiç kimse bilmediği bişeyle ilgili film yapabilir mi ?
  Bununla ilgili inanılmaz kanıtların hala dünyadan saklandığını düşünüyorum. Tabiki önümüzdeki yıllarda bunu görmek bize nasip olur mu mümkün olur mu bilemiyorum. Umarım görürüz :)

  Yani çekilen o kadar video var kadar görüntü var onların varlığı ile alakalı. Kaldı ki Kuran'ı kerim zaten yok demiyor kesin olarak var da demiyor ! Durumlar ve bilgiler bu kadar artık tüm bilgi sizde oludğuna göre inanın ya da inanmayın :D
   
 7. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.223
  Beğenilen Mesajlar:
  157
  Ödül Puanları:
  63
  Bir gün eşimle balkondaydık dışarıyı izliyorduk. Son katta oturuyorduk. Başımı yukarı kaldırdığımda kocaman bir ışık vardı ama şimdiye kadar böyle bir ışık yoğunluğu görmemiştim. Eşime gösterdim oda baktı veışık yerinde titriyordu. Eşim bu ufo dedi ve telefona çekmeye çalıştı. O telefona tam çekerken ışık hızla uzaktan gördüğümüz caminin minaresinin oraya gitti. Biz bayağı bir şaşırdık. Biz bunun ufo olduğuna kesin gözüyle baktık. Eşim gazeteci arkadaşını aradı hatta bir çok kişi bu ışık kütlesini hareketini görmüş. Alemlerin Rabbi Allah kimbilir belkide bizden başkaları gerçekten vardır.
   
  SadmiN bunu beğendi.
 8. Melis ank

  Melis ank Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ocak 2017
  Mesajlar:
  598
  Beğenilen Mesajlar:
  48
  Ödül Puanları:
  28
  Uzaylıların varlığını dinimiz inkar etmiyor ama onaylamıyorda. Kaç çeşit alem var . Kuranı kerimde bir çok yerde sizden öcekiler diye bahsediyor .Bizden öncekiler kim ? Üstü kapalı olan şüpheli bir ifade . Bence uzaylılar var . Bir yerde okumuştum amerikada yapılan bir silahın içeriğindeki madde dünyada yokmuş. Amerikadaki bir çok teknolojinin kaynağı uzaylılardan sağlanıyormuş. Bununla ilgili hala internette yazılar var. Merak edener inceleyebilir.
   
 9. İslami Yazar

  İslami Yazar Super Moderator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  10 Mart 2017
  Mesajlar:
  591
  Beğenilen Mesajlar:
  143
  Ödül Puanları:
  44
  Uzaylı denilen ve dünya hayatının dışında yaşaması ihtimali bulunan diğer canlıların varlığı dinen ve ilmen tesbit edilmediği için buna peşin hüküm veremeyiz. Lakin beşeri işaretler ve bazı emareler uzayda yaşamın olduğu yönünde. Ve bu çok derin bir araştırma neticesinde olabilecek şeyler. Sizlerinde zikrettiğigibi on sekiz bin alemin rabbi diye Hz. Allah'a daha nice alemlerin olduğunu isnat ediyoruz. Bu alemlerin varlığını bize ayetler gösteriyor. Ancak yaşam emaresine işaret yok. Biz aklımızla bu kadar alem varsa muhakkak yaşamda vardır neticesini çıkarıyoruz. yanlışda diyemeyiz. Doğruda diyemeyiz bu hale.
   
  SadmiN bunu beğendi.
 10. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.232
  Beğenilen Mesajlar:
  1.173
  Ödül Puanları:
  113
  Teşekkürler Sevgili İslami Yazar aydınlatıcı bilgiler için sağolun. Var işte :D:D
   
 11. sınırlama

  sınırlama Forum Okuru

  Vallahi bence yok demek Allah'ın gücünü sınırlamak olur. Bu kadar büyük ve henüz belkide yüzde biri keşfedilmemiş bir evrende toz zerresi kadar olmayan dünyada yaşayan mikrop taneleriyiz :D:D Niye gücü sınırlıyoruz ki ? Paralel evren kara delikler başka dünyalar başka ırklar var aynen on yirmi yıla çıkacak zaten ortaya benden demesi :D:D
   
 12. İslami Yazar

  İslami Yazar Super Moderator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  10 Mart 2017
  Mesajlar:
  591
  Beğenilen Mesajlar:
  143
  Ödül Puanları:
  44
  Evrenin enginliği gerçekten insanın kavrayışının ötesinde. Çoğu Müslüman, Kuranda dabbatül arz sözcüğüyle dünyevi hayatın varlığından açıkça bahsettiği gerçeğinden habersizdir. Bu kelime dünyayı dolaşan bizim gibi canlıları ifade eder, ancak gökyüzünde yaşayan canlıları da ifade eder. Bilmediğimiz alternatif yaşam biçimleri olabilir. Bildiğimiz sadece dünyamızdır ve Kuranda eşzamanlı başka varlık olmayacağını önermek için herhangi bir olumsuzluk yoktur.

  Rad suresine bakalım ne diyor ?

  Göktekiler ve yerdekiler, isteyerek veya istemeyerek gölgeleri ile beraber Allaha secde ederler.

  Yasin suresinin 81. Ayetine bakalım;

  Biz Adem oğullarını, yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık der. Ve Yasin suresinin 81. ayeti ; Gökleri ve yeri yaratan, onların benzerlerini yaratmaya kadir değil midir? Evet, O, yaratan ve bilendir. Ben uzaylıların olduğunu veya olmadığını kesin olarak söyleyemem. Çünkü dinimizde bu konuyla ilgili kesin bilgi ayet hadis yoktur. Allah yalnız en iyisini bilir ve gücü kuvvetin tek kaynağıdır.
   
  SadmiN bunu beğendi.
 13. Melis ank

  Melis ank Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ocak 2017
  Mesajlar:
  598
  Beğenilen Mesajlar:
  48
  Ödül Puanları:
  28
  Uzaylılar varmı yokmu bilmiyorum ama hiç bir şey Yaradana zor değil. Neden olmasın ki ? Herşey Allahın tasarufunda değilmi ? Yalnız Kuranı kerimde bir çok yerde yaradılış,sizden öncekiler, yer ve göktekiler ifadesi uzaylıların varlığı ile ilgili açık apı bırakıyor gibi. Tabi en doğrusunu Alimler bilir.
   
  SadmiN bunu beğendi.
Uzaylılar var mı Kuran'da uzaylılar ile ilgili ayet vs var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Asit yağmurları ile ilgili sloganlar var mı

  Asit yağmurları ile ilgili sloganlar var mı

  Asit yağmurları ile ilgili slagonlar bu yağmurlar hakkında yani varmı öyle sloganlar arkadaşlarım.
 2. kuranı kerimde evlilik ile ilgili ayetler var mı ?=

  kuranı kerimde evlilik ile ilgili ayetler var mı ?=

  kuranı kerimde geçen evlilik ile ilgili ayetler varmı varsa hangileri arkadaşlarım söylerseniz sevnrim
 3. kar ile ilgili şiirler var mı ?

  kar ile ilgili şiirler var mı ?

  Kar ile ilgili karın güzelliğini anlatan şiirler var mı ?
 4. Emniyet kemeri ile ilgili slogan var mı ?

  Emniyet kemeri ile ilgili slogan var mı ?

  Kızlar bana acil olarak oğluşum için emniyet kemerinin önemini ve ehemmiyetini anlatan güzel ve anlamlı sloganlar gerekmekte bu hususta bana yardımcı olacak melecik arkadaşlarıma şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım. Tşk.
 5. e-reçete ile ilgili bilgi var mı

  e-reçete ile ilgili bilgi var mı

  Bu sabah tvde artık kağıt reçete kullanılmayacağını e-reçete kullanılacağını duydum. Nedir bu haberin içeriği, bilginiz var mı ?

Sayfayı Paylaş