Uzaylılar var mı Kuran'da uzaylılar ile ilgili ayet vs var mı

Vallahi bence yok demek Allah'ın gücünü sınırlamak olur. Bu kadar büyük ve henüz belkide yüzde biri keşfedilmemiş bir evrende toz zerresi kadar olmayan dünyada yaşayan mikrop taneleriyiz :D:D Niye gücü sınırlıyoruz ki ? Paralel evren kara delikler başka dünyalar başka ırklar var aynen on yirmi yıla çıkacak zaten ortaya benden demesi :D:D

Evrenin enginliği gerçekten insanın kavrayışının ötesinde. Çoğu Müslüman, Kuranda dabbatül arz sözcüğüyle dünyevi hayatın varlığından açıkça bahsettiği gerçeğinden habersizdir. Bu kelime dünyayı dolaşan bizim gibi canlıları ifade eder, ancak gökyüzünde yaşayan canlıları da ifade eder. Bilmediğimiz alternatif yaşam biçimleri olabilir. Bildiğimiz sadece dünyamızdır ve Kuranda eşzamanlı başka varlık olmayacağını önermek için herhangi bir olumsuzluk yoktur.

Rad suresine bakalım ne diyor ?

Göktekiler ve yerdekiler, isteyerek veya istemeyerek gölgeleri ile beraber Allaha secde ederler.

Yasin suresinin 81. Ayetine bakalım;

Biz Adem oğullarını, yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık der. Ve Yasin suresinin 81. ayeti ; Gökleri ve yeri yaratan, onların benzerlerini yaratmaya kadir değil midir? Evet, O, yaratan ve bilendir. Ben uzaylıların olduğunu veya olmadığını kesin olarak söyleyemem. Çünkü dinimizde bu konuyla ilgili kesin bilgi ayet hadis yoktur. Allah yalnız en iyisini bilir ve gücü kuvvetin tek kaynağıdır.

Uzaylılar varmı yokmu bilmiyorum ama hiç bir şey Yaradana zor değil. Neden olmasın ki ? Herşey Allahın tasarufunda değilmi ? Yalnız Kuranı kerimde bir çok yerde yaradılış,sizden öncekiler, yer ve göktekiler ifadesi uzaylıların varlığı ile ilgili açık apı bırakıyor gibi. Tabi en doğrusunu Alimler bilir.

Uzaylılar var mı Kuranda uzaylılar ile ilgili bir sorum olacak öncelikle Merhabalar arkadaşlarım. Ben, kesinlikle uzaylıların olduğunu düşünen ve bilimsel olarak yapılan açıklamalar ile bunaa inanan birisiyim. Özellikle sirus türkiye başkanı Haktan bey'in yaptığı ve Cansu Canan ile yapılan tüm programları izledim. Bunun haricinde eşimle birlikte uzay gemisi görmüşlüğüm var saçma gibi gelecek ama ben kesinlikle uzaylıların olduğuna inanıyorum.

Şimdi gelelim sorumuza, Kuran'ı Kerim'de bununla ilgili açıklamalar var mı, kuran buna kesin olarak ne diyor yok mu diyor var mı diyor yoksa açık kapı bırakıyor mu ? Burada bir islami yazar abimiz var onun cevaplamasını istiyorum bana yardımcı olur musunuz ? Ufo dediğimiz uzaylılara Kuran ne diyor ? Var mı Yok mu ?
Vardır kanıtlayabilirimde NAHL-49 ayet. : Göklerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın Allah'a secde ederler.) / : Göklerde bulunanlar, yerdeki canlılar ve bütün melekler, büyüklük taslamadan Allah'a secde ederler.) goklerde sadece melekler yaşamıyor uzaylılar var

Göklerde bulunanlar, yerdeki canlılar ve bütün melekler, büyüklük taslamadan Allah'a secde ederler. melekler neden ikikez yazılsınki biz insanlar iki tonu kaldıramayız pıramitlerin tek taşı 2 ton ve onceden arac olmadına gore uzaylılar var :S:S

pekii bir şey sormak istiyorum.Kuran-ı kerim incil tevrat ve zeburdaki bilgilerin tamamınıda içine almaktadır çünkü dördüde hak kitaptır Kuran harici diğerleri tasnif edilmiştir.anacak hz adem yaratıldıktan sonra şu yazıyı görmüştü uyanınca LA ilahe illallah muhammedin resulallah .ve cenabı allah hz.muhammede habibim eğer sen olmasaydın alemleri yaratmazdım diyor .hal böyleyken Hz muhammed doğduktan sonra peygamberlik ona tebliğ edildikten sonra Kuran-ı kerim parça parça ayet ayet indirilerek ve islamında tüm incelikleri ona öğretilerek KURAN-I KERİM tamamlandı ve ALLAH BU DİNİ VE KİTABI EN MÜKEMMEL ŞEKİLDE TAMAMA erdirdim DEMİŞ VE oku EMRİNİ hz MUHAMMEDE emretmiştir..şimdi kainattaki birçok bilgi Hz muhammet,e öğretilmişti yada hepimizden daha fazla bilgiye sahipti ve Kuran-ı kerimi Noktasına virgülüne kadar biliyordu .peki uzaylılar hakkında hiç bir ayet yazı vs görmemişmiydi yada gördüde Allah tarafından sahabelere yada diğer müslümanlara anlatması yasaklanmışmıydı.yok görmediyse onun görmediği şeyi siz nasıl gördünüz nasıl yorumladınız.ozaman haşa ya o peygamber değildi kuranı okumayı bilmiyordu yada ALLAH TARAFINDAN AÇIKLANMASIMI YASAKLANDI .ONUN BİLMEDİĞİNİ SİZLER NASIL BİLEBİLİRSİNİZ YADA İLAHİYATÇILAR VS NASIL BİLEBİLİR.KURAN ONA İNDİRİLDİĞİNE GÖRE ONUN BİLMEMESİNİN MÜMKÜNATI YOK..O FARKETSEYDİ BİLSEYDİ MUHAKKAK BUNUN HAKKINDA BİRŞEYLER SÖYLERDİ.BUNA BİR CEVAP YAZARMISINIZ

Geri